2737
2739
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919406 بازدید | 5014 پست
قلعه رودخان یا قلعه حسام نام قلعه‌ای تاریخی در بیست کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان دانسته‌اند. این قلعه با دو هکتار مساحت بر فراز ارتفاعات روستای رودخان قرار دارد. دیوار قلعه هزار و پانصد متر طول دارد و در آن شصدو پنج برج و بارو قرار گرفته شده‌است.

در دوره? سلجوقیان این قلعه تجدید بنا شده و از پایگاه‌های مبارزاتی اسماعیلیان بوده‌است. بر روی سردر ورودی آن درج شده‌است که این قلعه در سال نهصدو هجده تا نهصدو بیست و یک هجری قمری برای سلطان حسام‌الدین امیردباج بن امیر علاء‌الدین اسحق تجدید بنا شده‌است. این کتیبه در موزه? گنجینه? رشت نگهداری می‌شود.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
با احترام فراوان به تمام اماکن تاریخی و فرهنگ کهن ایران و جهان ...

من این اماکن رو برای دوران بازنشستگی گزاشتم، (بجز قبر کوروش کبیر)

فعلا به دنبال اماکن نه چندان تاریخی، ولی چندان تفریحی هستم...

البته اولین علاقه ام در زمینه کتابخوانی رمانهای تاریخی هست، اما برای سفر فقط اماکن تفریحی .....
مامان سمی جون مثل این‌که شما هم مثل من اهل کتابی... راستی خوبه به هم کتاب هم معرفی کنیم.. مثلا در زمینه رمان تاریخی شما چیا رو خوندی... چون زیاد رمان تاریخی که منطبق بر اصل تاریخ باشه نیست، خیلی کم هستن... البته شاید جا این بحث تو این تاپیک نباشه...
سلام به همگی دوستان .
از جاهای دیدنی داخلی که تابحال رفتم آبشار لوه در اطراف گرگان ( استان گلستان ) خیلی قشنگه . همچنین یک جایی به اسم بارانکوه هم در اطراف گرگان هست که بسییییییییییییییار زیباست. من تابحال جایی به این زیبایی و بکری ندیدم. البته به تنهایی نمیشه رفت چون پیاده روی طولانی توی جنگل داره . من دوران تحصیلم از طرف دانشگاه رفته بودم. در قسمتی از رودخونه یک صخره برآمده است که از توی صخره آب میجوشه و مثل قطره های بارون میریزه توی رودخونه. وقتی که بعد از کلی راه رفتن به اونجا میرسین مثل اینکه وارد بهشت شدی . من یکبار رفتم و بنظرم خیلی عالی بود.
از جاهای دیدنی دیگه توی شمال ایران ، جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن ( شهسوار ) هم جای قشنگیه .
یک جایی اطراف نور به اسم حسن کیف هست که من تابحال نرفتم ولی خیلی تعریفشو شنیدم.
سد سلیمان تنگه در اطراف ساری هم جای قشنگیه توی یک جاده جنگلی وقتی به ارتفاع میرسی تصویر درختها توی آب پشت سد منظره قشنگی داره که اگه( بسمت جاده کیاسر ) مسیرتون خورد حتما سری به اونجا بزنید.
پروردگارا، همه چیز را به تو واگذار کرده ام و بهترین ها را از تو طلب کرده ام . بادا آنچه تو برایم می بینی همان شود ...

2738
یک سوال . آیا کسی چین و تایلند رفته ؟ میدونید که کدومش برای یک سفر تفریحی که بیشتر قصدت ریلکس کردن باشه بهتره؟
پروردگارا، همه چیز را به تو واگذار کرده ام و بهترین ها را از تو طلب کرده ام . بادا آنچه تو برایم می بینی همان شود ...

مهرگان جون با اینکه اینجا جاش نیست آره، من هم اهل کتابم و هم فیلم!! کتابهای تاریخی هم بیشتر ترجمه های ذبیح الله منصوری رو خوندم، تاریخ مصر رو خیلی علاقه دارم، میتونم کتاب طهران قدیم نوشته جعفر شهری رو در مورد شهر تهران بهت معرفی کنم که هم رمان بسیار جالبی هست و هم تاریخ این شهر دستت میاد...

تبادل فیلم که راه افتاد، فکر کنم همین روزا تبادلات کتابم شروع بشه!!!

--------------------------

نگین جون ببخشید وسط تاپیکت ما به جاده خاکی زدیم خانم!!

اما در مورد سفر توصیه میکنم توی ماه اردیبهشت یک سفر یک یا دوروزه به شهر کاشان و قمصر و نایین برید

هم خیلی دور نیست، هم آب و هوای عالی داره توی این فصل، هم به جشنهای گلاب گیری میرسید و هم میتونید خانه های تاریخی کاشان رو ببینید - باغها و عرقیات گیاهی عالی نایین

Aks 98

من خودم چون اونجا زیاد سفر کردم

در کل بهترین ماه برای دیدن کاشان اردیبهشته

Aks 98

گلابگیری خیلی جالبه و هم اون عطر گلها آدم رو مست می‌کنه... فقط اونایی که مثل من آلرژی دارن بعدش تا چند روز از اون بوها یک کم اذیت می‌شن اما خوب به نظر من ارزشش رو داره...
راستی دوستان اگه طرفای کاشان رفتین، حتما از روستای تاریخی ابیانه هم دیدن کنین... از اون روستاهایی که معماری دیدنی داره البته یادتون باشه که تا جایی که می‌تونین جمعه‌ها نرین چون شنیدم خیلی تو این فصل جمعه‌ها شلوغ می‌شه...

......................................................
مامان سمی جون من هم یک سری از کارهای ذبیح اله منصوری رو خوندم اما خوب اون مترجمی که کاملا آزاد ترجمه می‌کنه... از کتابهایی که معرفی کردی هم ممنون... راستی شما به تاریخ هخامنشیان علاقه‌مندی؟؟ یک رمانی که تازه هم چاپ شده رو خوندم به اسم "آتوسا دختر کورش بزرگ" سرنوشت دختر کورش هست که وقایع زمان کشته شدن کورش و پسرانش و بر تخت نشستن داریوش و... رو به صورت داستان نوشته.. به نظر من خیلی پر کشش بود..
نگین جون ببخشید که تو این تاپیک خوبت درباره کتاب نوشتم، آخه اینقدر هر روز تاپیکای جدید باز می‌شه که من بعضی وقتها این تاپیک سفر رو هم گم می‌کنم... نمی‌دونم یک تاپیک جدید برای این کتاب هم باز کنیم یا نه... مامان سمی عزیز نظر شما چیه؟
در مورد روستای تاریخی ابیانه، توصیه من هم همینه

اگر بتونید دوروزه برید کاشان و قمصر و نایین و یک سری هم به ابیانه بزنید - اینها جاهایی هستند که ارزش رفتن و دیدن ولذت بردن از طبیعت و گاهی خریدهاش کوچیک رود دارند...

ابیانه روستای واقعا قشنگی هست و هنوز مردمش وقتی به اونجا برمیگردن لباسهای محلی خودشون رو میپوشند

من یه دوست ابیانه ای داشتم و خیلی چیزها در مورد ابیانه میدونم - توصیه میکنم اردیبهشت رو از دست ندید برای این سفرها

----------------------------------

مهرگان، کتاب "آتوسا ..." رو دیدم اما نخوندمش، مدتی داشتم کتاب غرور و تعصب رو میخوندم - الان خداحافظ گری کوپر دستمه و خیلی کند پیش میرم

در مورد کتاب هم تاپیک دوسه تا هست - اما من اونجا زیاد احساس راحتی نکردم و ... همین وسط مسطا حرف بزنیم بهتره - تا وقتی که نگین بندازتمون بیرون
2706