2737
2739
عنوان

یک دنیا دلتنگیِ من

17081 بازدید | 1552 پست

✨﷽✨

وقتی دلم هنوز از هجوم روزمرگی‌ها پر نشده،

چشمانم را میبندم وتصور می کنم که کنار شما نشسته ام ؛ حرف میزنم، دردودل می کنم ،قربان صدقه‌ تان می‌روم💕

برایتان "وان یکاد"میخوانم 🤲

و ناگهان چشم می‌گشایم و

می‌بینم صورتم خیس است و جانمازم....

واین قصه ی هجران است🕛 قصه ی دلتنگی ما

ناگهان به آیه ی امید بخش میرسم ..👌

لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ «105» انبیاء

و همانا در (كتاب آسمانى) زبور (كه) بعد از ذكر، (تورات، نازل شده) نوشتيم كه قطعاً  بندگان صالح من وارث زمین خواهند شد. 

و این سنّت الهی است که در نهایت بندگان صالح، حاكم و وارث جهان باشند.خداوند حکیم ماهرگز خلف وعده نمیکند.

با نوشتن اتحاد_ما__رمزظهور#   در ثواب این تاپیک سهیم باشیم.🌱

سوالی درباره مهدویت دارید بپرسین. 

اگر دوست دارین بگین تاپیکهای مهدوی تگتون کنیم🤗

⛅️اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج⛅️  خــــ🫶🏻ــدای مــن !     چقدر زیباست امید به رحمتت ! و چه زیباتر اجابتت .....!جانا ! بهتر شدن روز به روز حال روحی ام را تنها از قدرت و مهر بی کرانت میبینم ...تو را سپاس.خدای مهربانم !...من عشق و آرامش و شادی را در زندگی ام تنها از تو و دستان پر مهر و قدرتت می بینم‌🌱💚

🌼 حضرت علی (علیه السّلام) فرموده اند:

بزرگترین مردمان در ایمان و یقین ،کسانی هستند که در روزگاران آینده زندگی می‌کنند،

پیامبرشان را ندیده اند، امام آنها در غیبت است وفقط به سبب خواندن خطی روی کاغذ(خواندن قران کریم واحادیث معصومین علیه السلام ) ایمان می آورند.

📙 (بحار الانوار، ج۵۲، ص۱۲۵

💙تاپیک خوابی که راجب امام زمان(عج)دیدم💙👉 این تاپیک مال دوسال پیشه ولی من وظیفه خودم دونستم اینجا قرار بدم برای کسایی که دوست دارن از همین امروز حضرت مهدی روصدا کنن این ذکری هست که معجزه میکنه فقط کافیه بهش ایمان داشته باشی تا عمردارم تازمانی که نفس میکشم سعی میکنم هرروز۳۱۳مرتبه یامهدی ادرکنی بگم  (همه راه هابُنبسته بایدبیای..بیای تاخدادستشوروکنه...فقط راه برگشتنت روبگو...تاچشمام واست آب وجاروکنه💌)  یامهدی ادرکنی اقاجونم خیلی دوست دارم خیییلی♥️تمام تلاشمو میکنم اونجوری بشم که تومیخوای داروندارم فدای یه تارموت تموم دلخوشیِ زندگی من تویی فدای نفسات بشم آقا قربون قدمهایی که روزمین برمیداری برم عاشقتم پدرمهربونم امام زمانم🤍

💎امام صادق (علیه السّلام) :

👌دعا کن ومگو که کار گذشته و آنچه مقدَّر شده همان شود، همانا نزد خدای عزُّوجَل ،منزلت و مقامی است که به آن نتوان رسید ،جز به درخواست ومسئلت .هیچ دری نیست که کوبیده شود ،جز این که امید آن رود که به روی کوبنده باز شود.🌱

📚 اصول كافی ، ج۴ ،ص١١١ 

⛅️اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج⛅️  خــــ🫶🏻ــدای مــن !     چقدر زیباست امید به رحمتت ! و چه زیباتر اجابتت .....!جانا ! بهتر شدن روز به روز حال روحی ام را تنها از قدرت و مهر بی کرانت میبینم ...تو را سپاس.خدای مهربانم !...من عشق و آرامش و شادی را در زندگی ام تنها از تو و دستان پر مهر و قدرتت می بینم‌🌱💚

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

✅ فرزندانمان را

با وجود حضرت_ولیعصر(عج)

در همین دوران خردسالی، کودکی و نوجوانی مأنوس و آشنا کنیم.

ازخدا و امام زمان بخواهیم در تربیت بچه ها بهمون کمک کنن.

این هم قصه شبانه بچه های یاوران مهدی 🥰🌿

ذخیره کنید🙏❤️🌾

🥰سری جدید کارخونه قصه‌ها

🔸این داستان «به خاطر سرباز» 🌾

قسمت اول👇🏻

https://uupload.ir/view/4_5927122913646873277_2qos.mp3/

قسمت دوم👇🏻

https://uupload.ir/view/4_5927235020883233083_av48.mp3/

قسمت سوم 👇🏻

https://uupload.ir/view/4_5931568037294508347_6is5.mp3/

«دستتون رو بزارین رو لینک بعد گزینه باز» 

با زدن روی این هشتک میتونید قصه های بیشتری رو ببینید👇🏻😍

کارخونه_قصه‌_ها#  

مهدی_یار_کوچک#  

👼🏻 کانال واحد کودک مؤسسه مصاف (قندِعسل) 

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙
2728

یاصاحب الزمان آقاجان ادرکنی💚

💙تاپیک خوابی که راجب امام زمان(عج)دیدم💙👉 این تاپیک مال دوسال پیشه ولی من وظیفه خودم دونستم اینجا قرار بدم برای کسایی که دوست دارن از همین امروز حضرت مهدی روصدا کنن این ذکری هست که معجزه میکنه فقط کافیه بهش ایمان داشته باشی تا عمردارم تازمانی که نفس میکشم سعی میکنم هرروز۳۱۳مرتبه یامهدی ادرکنی بگم  (همه راه هابُنبسته بایدبیای..بیای تاخدادستشوروکنه...فقط راه برگشتنت روبگو...تاچشمام واست آب وجاروکنه💌)  یامهدی ادرکنی اقاجونم خیلی دوست دارم خیییلی♥️تمام تلاشمو میکنم اونجوری بشم که تومیخوای داروندارم فدای یه تارموت تموم دلخوشیِ زندگی من تویی فدای نفسات بشم آقا قربون قدمهایی که روزمین برمیداری برم عاشقتم پدرمهربونم امام زمانم🤍

💮مهدى در سال دو باربه مردم مال بخشد ودر ماه دوبار امور معیشت بر آنان دهد... تا نیازمندى به زکات، باقى نماند، و صاحبان زکات؛ زکاتشان را نزد محتاجان آورند، و ایشان نپذیرند، پس آنان زکات خویش در کیسه‏ هاى نهاده در اطراف منازل و خانه‏ ها بگردند تا محتاجى را پیدا کند، و مردم بیرون آیند و گویند: ما را نیازى به پول شما نیست...  پس دست بخشش گشاید چنان که تا آن روز کسی آنچنان بخشش اموال نکرده باشد»

🌸بحار الانوار، ج 52، ص 390🌱

یکی از مهمترین ارکان اسلام چیست ؟؟؟

💠امام باقر علیه السلام فرمودند :

کاخ اسلام بر پنج پایه اساسی استوار شده است ..🕊️

بر پا داشتن نماز /به مصرف رساندن زکات/

حج خانه خدا/ روزه ماه رمضان/دوستی ما خاندان🌱

در چهار قسم این احکام تخفیفی منظور شده است ،اما در دوستی ما تخفیفی نیست.

کسی که ثروتی ندارد ،زکات بر او واجب نیست.کسی که هزینه ندارد حج بر او واجب نیست،کسی که بیمار باشد باید نماز را نشسته بخواند،و روزه ماه رمضانش را افطار کند .

اماپایبند بودن به ولایت تندرست،بیمار،ثروتمند

و درویش را لازم است ..🤌

الخصال جلد ۲ص۲۷۷🪷

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙

حضرت صاحب الزمان فرمودند: «آنها خیلی نزد من عزیز هستند، شیعیان آخر الزمان ندیده به من عشق می‌ورزند. اگر آنها بدانند چقدر دوستشان دارم از شوق می‌میرند.»💝

2740

بهترین کار در عصر غیبت چیست؟🤔

💠امام باقر علیه السلام در پاسخ به این سوالات می‌فرماید:

🔅«زمانی برمردم خواهد گذشت که امام آنها

از نظرشان غائب گردد. خوشا بحال آنها که در آن زمان بر عقیده خود نسبت به ما ثابت می‌مانند.»

🔸جابر می‌گوید: عرض‌كردم يابن رسول الله! بهترين كارى كه شخص باايمان در آن زمان می‌تواند انجام دهد چيست؟

فرمودند: «حفظ زبان خود وماندن در خانه !» 

🔅ماندن در خانه احتمالاً برای در امان ماندن از فتنه های آخر الزمان هست ...

📚 مهدى موعود (ترجمه بحار الأنوار)، ص۹۲۱

کمال الدین و تمام النعمة، باب۳۲

🔴 چرا نام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را با حروف مقطّع (م. ح. م. د) می‌نویسند؟

🔵 پاسخ:  در بعضی از روایات، نهی شده نام حضرت برده شود. در برخی دیگر، این محدود به زمان غیبت است و در برخی روایات، نهی به دلیل تقیه و ترس، مطرح شده است.

بعضی از عالمان گفته‌اند تا زمان ظهور امام بردن نام ویژه حضرت که همان نام پیامبر صلی‌الله علیه و اله است، جایز نیست و تنها می‌توان از لقب‌های گوناگون ایشان بهره برد که معروف‌ترین آن‌ها مهدی و قائم و صاحب‌الامر (عجل الله تعالی فرجه) است.

البته در میان عالمان گذشته و حال، کسانی بر این باورند: نهی از نام بردن، مخصوص به دوره غیبت صغری است که جان حضرت در خطر بوده و اکنون منعی برای نام بردن نیست.

امام هادی علیه‌السلام می‌فرماید: «لا یحلّ لکم ذکره باسمه»؛[۱] «برای شما حلال نیست که او را به اسم یاد کنید.»

و در روایتی دیگر می‌فرماید: «لا یحلّ لکم ذکره باسمه حتی یخرج فیملأ الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا:[۲]  به اسم یادکردن آن حضرت حلال نیست تا زمانی که ظهور کند و زمین را از عدل و داد پر سازد، پس از آن‌که پر از ستم و بی‌داد شده باشد.»

مرحوم کلینی می‌گوید: «شخصی از محمد بن عثمان پرسید، آیا جانشین امام عسکری علیه‌السلام را دیده‌ای؟ او گفت: آری! پس از نام حضرت پرسید؟ گفت: پرسیدن نام حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) حرام است …، هرگاه نام حضرت برده شود، نتیجه‌اش طلب‌کردن دشمنان از اوست. بپرهیزید از خدا و از این مطلب دم فرو بندید.»[۳]

با توجه به این مطلب روشن که نزد عده‌ای از عالمان بردن نام امام حرام است. به همین دلیل نام ویژه حضرت را با حروف مقطعه (م. ح. م. د) می‌نویسند تا هنگام خواندن حدیث یا مطلبی که نام ویژه امام در آن آمده است، انسان ناخودآگاه آن اسم را تلفظ نکنند و به کلمه (م. ح. م. د) که رسید بداند نام ویژه امام است و نباید به زبان بیاورد.

📚 منابع:

[۱] اصول کافی، ج ۱، ص ۳۳۲

[۲] وسائل الشیعه، ج ۷، ص ۴۸۸

[۳] وسائل الشیعه، ج ۱۱، ص ۴۸۷

پرسش_و_پاسخ_مهدوی#  

سلام_امام_زمانم#  

🔎 غربال‌گری قبل از ظهور، به طوری که جز 

اندک ، کسی باقی نماند ،

قبل از ظهور، غربال انجام خواهد شد، و این

غربال بسیار سخت خواهد بود.

✍️ جابر جُعفی می‌گوید به امام باقر (ع) عرضه داشتم :

«مَتَى یَکُونُ فَرَجُکُمْ؟»

فرج شما کِی خواهد بود؟ 

سؤالی که همۀ ما داریم. 

«فَقَالَ هَیْهَاتَ هَیْهَاتَ لَا یَکُونُ فَرَجُنَا حَتَّى تُغَرْبَلُوا ثُمَّ تُغَرْبَلُوا ثُمَّ تُغَرْبَلُوا»

☀️ حضرت فرموند : 

هیهات هیهات ، هرگز این فرج رخ نخواهد 

داد ؛ مگر اینکه غربال بشوید،

سپس غربال بشوید..وسپس غربال بشوید.سه بار تاُکید کردند.

📚 الغیبه طوسی ؛ صفحه ۳۳۹

⤴️در فتنه های آخرالزمانی بسیاری از افراد بی بصیرت غربال می‌شوند.

همدلی_شرط_ظهور#  

#  سلام  امام  زمانم

ﺗﻮ ﺭﺍ نمی ﺩﺍﻧﻢ

ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ ﺍﺳﺖ

ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﺗﻔﺎﻗﻬﺎی ﺧﻮﺏِ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻣﺎﻧﺪﻩ

ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ روزهای ﺷﻴﺮﻳﻦ ﻧﻴﺎﻣﺪﻩ

ﺑﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪی ﻛﻪ یک ﺭﻭﺯ ﺑﺮ ﺩﻟﻤﺎﻥ می ﻧﺸﻴﻨﺪ

ﺑﻪ ﺍﺟﺎﺑﺖ ﺷﺪﻥ ﺩﻋﺎﻫﺎﻳﻤﺎﻥ

ﺑﻪ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﻳﻤﺎﻥ

ﺑﻪ ﻣﺤﻮ ﺷﺪﻥ ﻏﻢ های ﺩﻳﺮﻳﻨﻪ ﻣﺎﻥ

ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ ﺍﺳﺖ

روزی ﺍﺯ ﺭﺍﻩ می ﺭﺳﺪ

ﻭ ﻣﺎ برای یک ﺭﻭﺯ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺷﺪﻩ

آنچنان ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ زندگی ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ

ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ است

چهارشنبه تون پراز موفقیت🌸

اللهم عجل لولیک  الفرج

#سلام_امام_زمانم ❤️✋

بہ دنبال تو مےگردم شبــ وروز ازبرایتــ

اباصالح ڪجایے جان من بادا فدایتــ

بہ شوق روے تو این دل شده سرمستــ آواز

بیا با اشکــ دیده مي ڪنم آقا صدایتــ

السلام‌علیک‌یا‌ابا‌صالح‌المهدی ≽

✦السّلامُ عَلَیْڪَ یا صاحِبَ الزَّمانِ 

✦اَلسَّلامُ عَلَیْڪَ یا خَلیفَةَ الرَّحْمانِ ،

✦اَلسَّلامُ عَلَیْڪَ یا شَریڪَ الْقُرْآنِ ،

✦اَلسَّلامُ عَلَیْڪَ یا إِمامَ الْإِنْسِ وَالْجانِّ

❣#لَـیِّن_قَـلبی_لِوَلِیِّ_اَمرِک ❣

#العجل‌مولای‌غریبم

تعجیل در ظهور و سلامتی مولاعج پنج صلوات

💚اَلَّلهُمـّ؏جِّل‌لِوَلیِڪَ‌الفَرَج💚

"بحق فاطمه "

2706