2733
2739
آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

با سلام خدمت دوستان گرامی

به امید خدا قرار بر این هست در این تاپیک

از شروع حرکت اقا امام حسین از مدینه به سمت کربلا

و واقعه عاشورا و وقایع بعد از این قیام تا اخرین روز ماه صفر که

شهادت امام رئوف اقا امام رضا هست نکات و مطالب در این مورد گذاشته شود

انشالله به یاری اقا امام زمان و بی بی دو عالم خانم حضرت زهرا

و دعای خیرشون زندگیمون روز به روز رنگ حسینی بگیره

از توجه همگی دوستان پیشاپیش ممنون

به امید ظهور اقا امام زمان

اللهم عجل لویک الفرج

پی نوشت : منابع
کتاب حماسه حسینی.... منتهی الامال.. در کربلا چه گذشت.... امام حسین و قران

و کتاب ها و منابع دیگر هم در پایین هر مبحث اگر غیر از کتاب ها باشه گذاشته میشود

و

با احترام به همه دوستان پست های تبلیغی و پستی که مربوط به موضوع نباشد

و پست های بحث و جدل حذف میشود

آپلود عکس
خدایا برسان آن صالحی را که وعده کرده ای و به ظهور مبارکش شاد فرما دل شریفش را ((السلام علیک یا ابا الصالح المهدی ادرکنی)))
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آپلود عکس

نقشه راه حرکـــت امام حسین از مدینه

تا به کربلا

و حرکت اسرا از کربلا تا دمشق و بازگشت به مدینه
خدایا برسان آن صالحی را که وعده کرده ای و به ظهور مبارکش شاد فرما دل شریفش را ((السلام علیک یا ابا الصالح المهدی ادرکنی)))
2728
شیرین سلوم ختم صلوات بگیر بیایم
زندگی زیباست.........[smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm81.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm81.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm81.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm81.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm79.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
2738
آپلود عکس

مدینه
زمان : نیمه دوم ماه رجب سال 60 هجری

حاکم وقت مدینه ( ولید بن عتیقه ) پس از مرگ معاویه دستور یافت تا از امام حسین ( ع) برای یزید بیعت بگیرد . حضرت فرمود : (( ... یزید فردی است شرابخوار وفاسق که به ناحق خون می ریزد واشاعه دهنده فساد است ودستش به خون افراد بیگناه آلوده گردیده وشخصیتی همچون من با چنین مرد فاسدی بیعت نمی کند .))

وقتی مروان بن حکم بیعت با یزید را از حضرت در خواست کرد امام (ع) فرمود : ای دشمن خدا ! دور شو ، من از رسول خدا شنیدم که فرمود : (( خلافت بر فرزندان ابوسفیان حرام است اگر معاویه را بر فراز منبر من دیدید او را بکشید .)) وامت او چنین دیدند وعمل نکردند واینک خداوند آنان را به یزید فاسق گرفتار کرده است .

آپلود عکس
آپلود عکس

امام (ع) در شب 28 رجب سال 60 هجری همراه با بیشتر

خاندان خویش وبعضی یاران ، پس از وداع باجدش پیامبر (ص) از مدینه به طرف مکه حرکت کرد .

امام حسین هدف خروج از مدینه را در وصیتنامه اش چنین بیان می کند :

((... وجز این نیست که برای اصلاح در میان امت جدم خارج شدم . می خواهم امر به معروف ونهی از منکر کرده وبه راه و روش جدم (رسول خدا) و پدرم علی (ع) رفتار نمایم .

آپلود عکس
2706