2737
2739
عنوان

هزینه های عروسی به عهده ی داماده یا پدر مادرش؟

| مشاهده متن کامل بحث + 667 بازدید | 69 پست
این یعنی حداقل بخشی از هزینه ها رو خودشون تامین می کنند و خدا حفظشون کنه برادر استارتر همه هزینه ها ...

ن منظورمن اینه پدر و مادر کمک میکنن .همچنین پسر هم مث دسته بیل واینمیسته😄

ب نظر من باید پدرمادر کمک کنن ب جوونا.خیلی همه چیز سخت شده.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

وقتی پدر و مادر پسر دارن چطور دلشون میاد به پسرشون کمک نکنن و برای عروسی اینا اونو تنها بذارن

من همیشه میگفتم باید از همسر انتظار داشت نه خانواده ش، اونم بخاطر اینه اکثرا آدم های اطراف ما زندگی اینطوری ندارن و وضعشوم خوب نیست 

اما خانواده ی همسر شما دارا هستن و منم بودم انتظار داشتم

2731
بابات خودش زن میگرفت خب🤣🤣🤣 همون خونه‌ای که بهتون میدن کلاتونو بندازید هوا. دستشونم درد نکنه. ...

خونه ای قرار نیست بدن .

فقط قراره ما یکی دیگه از مستاجراشون باشیم وگرنه چیزی قرار نیست به نام شوهرم بشه .

بعد اون همه پولایی که شوهرم تو سی سال مجردیش کار میکرد میداد به مادرش حق اونا بود . ولی شوهر من حقش نیست که هیچ کمکی بهش بشه ؟ 

من هیچی از بابام نخواستم بابام خودش زیادی مهربونه خرجم کرد .

عقدمم تو خونه گرفتیم ۱۱۰ نفر مهمون داشتیم که ۷۰ نفرشونم فامیلای شوهرم بودن فقط پول غذای اونا که از بیرون سفارش دادیدم ۶۰ ، ۷۰ شد بقیه ش هم پول سالن عقد و ارایشگاه و فیلم برداری و اینا شد.

من همه کادوهای عقدو دادم به بابام که هزینه ها جبران بشه باز همونم رفت طفلکی رفت برام کلی چیز میز خرید برا جهازم بدون اینکه بهم بگه .

میگه زندگیه من شما دو تایید پولامو ببرم با خودم تو قبر . ارزوی من لبخند شماست .

منم الان دانشجو و بی پول و بدبختم ، پایان نامه م و درسم تموم شه میرم سر کار واسش جبران میکنم .

داداشمم اگه قرار بود هزینه های اینا رو خودش بده الان خونه و ماشین نداشت . 

تازه الان میخواد نیسان بخره و درآمدشو با بابام نصف کنه 

ماهم هزینه کل عروسی رو شوهرم داد، ما عروسی هامون خیلی زیاد پر جمعیته حدود 1000نفر دعوتی داشتیم، شوهر ...

الهی بگردم 🥲

میدونی چیه من همیشه میبینم هر کی بیشتر داره خسیس تره هر کی فقیر تره دست و دلباز تره 

والا پدرومادرای ماهم خیلی کمک کردن پدرم خونه داد ب نامم زد پدرشوهرم ماشین خرید و پول رهن مغازه بهمون ...

ما تک فرزند نیستیم ولی هم من هم شوهرم دو تااییم 

اونا دو تا برادر 

ما یه خواهر یه برادر 

2738

ما هم برای برادرام عروسی گرفتیم سرویس طلا رو خودمون گرفتیم خونه گرفتیم اسباب خونه گرفتیم 

هیچی کم نزاشتیم

اما خدا شاهده همسرم تو مجردی که دار و ندارش رو مادرش گرفته بود و خونه خریده بود گفته بود بعدها جبران می‌کنیم برات 

حتی خداشاهده پول بنزینی که میزدن میامدن برای مراسم رو از شوهرم میگرفتن ریالی خرجش نکردن 

بستگی به انصاف خانواده داره الان خواهرم پدرشوهرش همه جوره ساپورتشون می‌کنه با اینکه شوهرش یه کارمند ساده س زندگیش با ما قابل قیاس نیس چون پدرش پولداره 

چه پدر و مادر خوبی داری خوش به حال زنداداشت.

همونقدری که پدر شما خرج کرده واست جهاز خریده پدر داماد هم وظیفه داره خرج کنه.کوتاه نیا حقتو بگیر ازشون

قوی بمون ، هنوز آخر قصه نرسیده !🌝💫️ 
چرا فکر نمی کنید که توقعات شما مسخره هست پسری که حتی عرضه نداره یک کدام از هزینه های عروسیش رو خودش ...

شما از قیمتا خبر ندارید ظاهرا!!پسر ۲۰ و خورده ای ساله پولش کجا بود که هم خونه بگیره هم عروسی؟مگه گنج پیدا کرده!

وظیفه خانواده هاست که حمایتشون کنن.پدر عروس جهاز میده پدر داماد خونه و عروسی میگیره

شما از قیمتا خبر ندارید ظاهرا!!پسر ۲۰ و خورده ای ساله پولش کجا بود که هم خونه بگیره هم عروسی؟مگه گنج ...

قطعا خیلی بیشتر از شما از قیمت ها خبر دارم

اگر شما هم طرز فکرتون این هست که مثل برادر استارتر تنها نقش پسر نشستن سر سفره عقد هست و همه هزینه ها برعهده پدرشون هست دیگه حرفی ندارم

تعریفمون از مفهوم کمک و حمایت گویا باهم خیلی متفاوت هست 

قطعا خیلی بیشتر از شما از قیمت ها خبر دارم اگر شما هم طرز فکرتون این هست که مثل برادر استارتر تنها ...

پدرمن قطعا برای ازدواج برادرم همه جوره واسش خرج میکنه هرکاری از دستش بربیاد انجام میده تا داداشم سربلند بشه.

پدری که ببینه بچش اول زندگی دستش خالیه ولی یه قرون کمکش نکنه پولشو میخواد ببره سر قبرش خرج کنه لابد!

برعهده داماد هست اینکه پدری تمام تعهدات پسرش رو قبول کنه رو واقعیتش من خودم نه اصلا می پسندم و نه ه ...

داداشم ۲۵ سالش بود .

اون موقع درآمدش ماهی ۵ تومن بود و فقط دو سه سال بود که سر کار رفته بود . با درآمد اون دو سه سال یه ماشین برا خودش گرفته بود و دیگه درآمد دیگه ای نداشت .

الان برادرم سی سالشه و خونه خریده ، ۲۰۶ ش رو هم عوض کرده x 55 پرو خریده . الان بعد از ۵ سال تازه بابا شده .

من شوهرم سی سالشه و اونم ده سال کار میکرده ، شوهر منم یه سمند داره دیگه هیچی نداره با این تفاوت که با این پدر مادر باید جفتمون کلی سختی بکشیم تا بخوایم یه خونه ای بخریم . مامان باباش که فعلا میگن ما مستاجرشون بشیم بعدا هم میخوان بندازنمون بیرون باید کلی زحمت بکشیم و دهنمون سرویس شه تا یه خونه بخریم . از مامان باباش بخواد بعد از چهل سال بهمون پنج تا خونه برسه چه فایده اون موقع که شصت سالمونه ، میرسه به بچه هامون .

پدرمن قطعا برای ازدواج برادرم همه جوره واسش خرج میکنه هرکاری از دستش بربیاد انجام میده تا داداشم سرب ...

مودب نظر بدید هم اتفاق خاصی نمیفته

ای کاش یه پدر به جای اینکه فقط پول خرج یه پسر کنه کمی هم در تربیتش تلاش کنه که موقع ازدواج اون پسر فکر نکنه که جز امضای پای عقد نامه وظیفه دیگه ای نداره

اینطوری هم به پسرش لطف کرده هم اون دختر بیچاره ای که فکر می کنه قراره به یه مرد تکیه کنه!!

البته شاید هم من در اطرافم پسری با طرز فکر اینکه زندگی انگلی رو افتخار بدونه ندیدم و خانواده ها هم در عین حمایتگری در تربیت بچه ها برای مستقل شدن به اندازه قابل قبول تلاش کردند

2706