2733
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

🪷 مطلبی جالب در مورد ارتباط دستگاه گوارش و احساسات

🪷🪷دستگاه گوارشی ما دستگاهی است که بیشترین تاثیری را روی هویت و ایگوی ما دارد. از نظر فیزیولوژیک دستگاه گوارشی مسئول جذب آب و مواد معدنی است. از نظر روان شناسی اهمیت دستگاه گوارش از این جهت است که : نشان می دهد تا چه اندازه قادر به حفظ ارزش فردی، تصویر مثبت از خود و اعتماد به نفس هستید. در طول تاریخ توانایی تامین غذا و خوراک یکی از معیارهای اصلی برای درجه بندی ارزش افراد در جامعه بوده است. در نتیجه توانایی تامین و جذب انرژی ارتباط مستقیمی با ارزش و موقعیت فردی ما دارد. معده به شدت نسبت به طرد شدن شخصیت حساس است. معمولا افراد به دلیل حس طرد شدگی و له شدن ارزشهای فردی در این دوران توانایی جذب و گوارش بسیاری از مواد را از دست می دهند. ( نمونه ی آن حساسیت به هضم لاکتوز در شیر است) در واقع معده یک اندام هوشمند است که وقتی احساس کند شخصیت فرد به هر طریقی زیر سوال می رود و ارزش او خدشه دار می شود توانایی هضم و جذب مواد را از دست می دهد زیرا حس بی ارزش بودن خود را دریافت کرده و اجازه نمی دهد بدن مواد مورد نیازش را تامین کند. وقتی فرد دایما در شرایطی قرار می گیرد که این زخمهای روانی در او تشدید می شوند در وهله اول علاقه ی خود را به خوردن از دست می دهد. برای همین است که یکی از نشانه های اصلی افسردگی بی  اشتهایی است. زیرا معده در پاسخ به این کدگذاری ذهن ناخودآگاه مانع از جذب و هضم مواد غذایی می شود. مهمترین عامل در مشکلات مربوط به گوارش و هضم غذا ، طرد شدن توسط مادر در دوران کودکی یا بی توجهی دیدن از مادر است. این کودک سپس در مدرسه نیز طرد شدن را توسط هم کلاسی های خود تجربه می کند و در بزرگسالی توسط همکارانش یا همسرش طرد می شود. همه چیز به کدگذاری های دوران کودکی برمیگردد.  هر یک از قسمتهای دستگاه گوارش در اثر یک عامل درونی عملکرد صحیح خود را از دست می دهند:

-         مری:  قورت دادن احساسات منفی محیط اطراف

-         معده: کمال گرایی بیش از حد و داشتن انتظارات نامعقول از خود

-         روده کوچک: تخریب ارزشهای فردی و عدم تمایل به تغذیه صحیح خود

-         روده  بزرگ: تروماهای بسیار قدیمی که نسل به نسل حل نشده و از طریق شبکه ی خانوادگی منتقل شده اند

حال از خودتان بپرسید کدام بخش از دستگاه گوارش شما بیشترین واکنش را به حس طرد شدگی و بی ارزش تلقی شدن نشان می دهد؟ آیا  میتوانید ارتباط حس طرد شدگی و خجالت زدگی را با مشکلات دستگاه گوارش تان پیدا کنید ؟ 

من افتادم.خیلی محکم.از ارتفاع بلند.افتادم و بلند شدم.حالا؛ خیلی قوی تر از روزی ام،که نیفتاده بودم
2728
انشالله ازت رفع بشه گلم منه احمق غذای مونده خوردم ازروشم چیپلت🤦‍♀️🤦‍♀️

قربانت عزیزم❤️

💞یه نصیحت برای شما خواهرای عزیزم : روزتونو با زیارت آل یاسین شروع کنید✨ ...زیارت آل یاسین هدیه کن به امام زمانت✨ شب میخوای بخوابی صوتشو بزار گوش کن قبل خواب🌱...صبحتُ شبتُ به یاد حضرت باش ...مهمترین گام که به امام زمانت✨ نزدیکتر بشی اینکه غفلت رو از ایمانت دور کنی و اولین نزدیکی سلام به یاره 🤍✨....💑مآدر سیدو سادات های آینده👨‍👩‍👧‍👦 ...دلم میخواد الان توی سرما کنار دریا باشم و آش دوغ محلی داغ بخورم 🌊..اما الان کِز کردم کنار بخاری زیر پتو دارم نارنگی میخورم😒😐😂..از پشت دیوار ترس هایم با من بخند..تنهایی در کابوسم میرقصد...تاریکی در شبهایم میخندد..از پشت شب های خاموشم با من بگو..گریه کن🌀..به عرضتون میروسنم که بنده یه کیجا شِمالیمه⛰️ (پروفایل خودم نیستم عزیزان)
مگه براشما دلیلش بالااوردن بود؟

به خاطر ویروس از بس بالا اوردم گلوم تا لوزه سوخت

معدمم ورم کرد

💞یه نصیحت برای شما خواهرای عزیزم : روزتونو با زیارت آل یاسین شروع کنید✨ ...زیارت آل یاسین هدیه کن به امام زمانت✨ شب میخوای بخوابی صوتشو بزار گوش کن قبل خواب🌱...صبحتُ شبتُ به یاد حضرت باش ...مهمترین گام که به امام زمانت✨ نزدیکتر بشی اینکه غفلت رو از ایمانت دور کنی و اولین نزدیکی سلام به یاره 🤍✨....💑مآدر سیدو سادات های آینده👨‍👩‍👧‍👦 ...دلم میخواد الان توی سرما کنار دریا باشم و آش دوغ محلی داغ بخورم 🌊..اما الان کِز کردم کنار بخاری زیر پتو دارم نارنگی میخورم😒😐😂..از پشت دیوار ترس هایم با من بخند..تنهایی در کابوسم میرقصد...تاریکی در شبهایم میخندد..از پشت شب های خاموشم با من بگو..گریه کن🌀..به عرضتون میروسنم که بنده یه کیجا شِمالیمه⛰️ (پروفایل خودم نیستم عزیزان)
2740
سلام اسی جون. خوبی؟ عزیزم اینجا گفتی استادی چرا جواب دوستمونو ندادی؟ الان میشه واسه من بگی 😙❤️

وااااای🚶‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️یادمرفته نمیام نی نی سایت چندروزهههه

.  الان براش مینویسم شمام بخون

اووف به به...اره خیلیی نمیشه ک نمیشه....۴ ۵ روز گاهی بیشتر...دل درد شدید میکیرم

عزیزم من شرمنده  ازون روز اصلا نیومدم نی نی سایت  یادم نبود قراره برات نسخه بدم😂کاش یاداوری میکردی .

ببین گلم شما کلا ملین بخورهرروز.  گوگل بزنی ملین هارو میاره برات مثل انجیر خشک  آلووزردالوی خشک  زردالوی تازه  گوجه فرنگی روغن زیتون همراه غذا یا همینجوری باقاشق سربکش ازروش آبی آبمیوه ای بخور حالتو به هم نزنه   آب زیاااادبخور بین غذا آب نخور  آب سردنخور هرچقدر میتونی آب بخور توآب خاکشیربریزی که دیگه نور علی النور میکنه .ناشتاآب گرم بخور.

هرررچقد میتونی گیوی بخور  

هرروز گیوی وروغن زیتون مصرف کنی اصلا یبوست نمیشی دیگه .

سبزی وکاهو همراه غذابخور.

برنج وموزنخورتابیوستت رفع شه.

گرمیجات بخور که سردی روده ت بره مث خرما نعنا زنجبیل دارچین زیره زعفران گل محمدی 

من بعده چندروز یبوست شکمم میخواس کارکنه ولی مواددفعی نمیتونس ازمقعدخارج بشه🤦‍♀️یه تیکه کره باانگشتت هدایت کن اون قسمت بعد بشین همینجوری تا مدفوع خارج بشه .

دیدی غذاکارسازنیس  داروبخور  قرص سی لاکس یاشیاف بیزاکودیل یا  دم کرده ی گیاه ملین ازعطاری بگیر.

2706