2737
2739

باید گفت تو کار خونه کمک کنه و بش کار بدیم انجام بده

تو خانواده مون چهار تا آرزو نام داریم☺️خاله م 🥰من😊خواهرزاده‌ام 😘زن داداشم 😍برای همه جالبه گفتم اینجام بگم شاید برای شمام جالب بود🙃

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

اگر پدر و مادر همکاری داشته باشن خود بچه یاد میگیره.

ما موقع ناهار و شام همه تو آشپزخونه کمک میکنن.

حتی پسر دو ساله دونه دونه میاره

اللهم صل علی محمدو آل محمدوعجل فرجهم به حق زینب کبری 

از10 یا11 سالگی در حد مرتب کردن خونه یا اتاق خودش بعد کم کم بهش یاد داد جاروبرقی بکشه وظرفا رو بشوره ومرتب کنه 

وبا نظم باشه تا17 اینا همه چی به نوبت که اذیت نشه 

اشپزی هم یاد داد ولی نه اینکه خودش کلا آشپزی کنه 

2738

فقط دختر نه به پسر بچه ها هم باید یاد داد که جورابشون خودشون بشورن، مرتب کردن اتاق با خودشونه اگر کار زیاد بود کمک میکنیم بهش، چیدن و جمع کردن سفره غذا باید کمک کنن هم پسر هم دختر بزرگتر هم که شدن دیگ غذا های ساده یاد بگیرن که گرسنه نمونن 

به تناسب سنشون باید از اول به بچه ها چه پسر و چه دختر مسئولیت سپرد

اول یعنی چند سالگی

تو خانواده مون چهار تا آرزو نام داریم☺️خاله م 🥰من😊خواهرزاده‌ام 😘زن داداشم 😍برای همه جالبه گفتم اینجام بگم شاید برای شمام جالب بود🙃

از همون بچگی کم کم راش بندازید که بتونه کاراشو انجام بده.

اگه بچست (۵ - ۶ ساله) بهش یاد بدین اتاقشو چطور مرتب کنه و مامانش رو خوشحال کنه و مرتب باشه.

اگه یه چیزی بین ۱۰ تا ۱۲ سالشه بهش یاد بدین چطور سفره رو بچینه و جمع کنه. اگه نوجوونه بهش یاد بدین ظرف بشوره، یا چطور با جارو برقی کار کنه و یا چطور از اجاق گاز استفاده کنه.

اینم بگم اصلا بهش فشار نیارید و سخت نگیرید وگرنه از کار خونه متنفر میشه.

وابسته به رده سنی باید یادش بدین کمک کنه.

از همون بچگی کم کم راش بندازید که بتونه کاراشو انجام بده. اگه بچست (۵ - ۶ ساله) بهش یاد بدین اتاقشو ...

فشار نیاریم انجام نمیدن

دقیقا  مردای نسل بعدی نباید مثل فوک ابی وقتی غذاشون تموم شد بشینن کنار زنا بشقاب جمع کنن!  ...

اره انگار ناتوان جسمی هستن در صورتی که ناتوانی تربیتی وفرهنگی دارن

ومن خدا را دارم درمیان همه‌ی نداشته هایم....
2706