2733
2734
عنوان

درمان بچه ی لجباز و پرخاشگر

| مشاهده متن کامل بحث + 569 بازدید | 28 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

لایک کن اسی

📌وقتی به داشتن اعتماد بنفس عادت نداشته باشی اعتماد بنفس بنظرت نوعی مغرور بودنه📌وقتی همیشه منفعل بودی قاطع بودن مثل خشونت به نظرت میاد📌وقتی عادت نکردی نیازهات فراهم بشه اولویت دادن به خودت برات مثل خودخواهیه📌اینو گفتم که بدونی دایره ی امن تو همیشه معیار خوبی برای رفتارت نیست

ببینین مغز ما آدم بزرگها، دو طبقه داره. اما مغز بچه ها یه طبقه.

ما با طبقه اول مغز به دنیا می‌آییم. و این طبقه اول بهمون کمک میکنه که از خودمون دفاع کنیم. مثلا از چیزی خوشمون نیاد بهش حمله کنیم. عصبانی شدیم داد و فریاد کنیم. دردمون گرفت جیغ و داد کنیم. ترسیدیم هوار بزنیم.

مثل حیوونها.

اما طبقه دوم همون رفتارهای با فکر و تامل هست. که در طول بچگی برامون ساخته میشه، با کمک والدین.

حالا ما باید برای بچه هامون اون طبقه دوم رو بسازیم وگرنه تمام واکنشهاشون میشه با طبقه ی اول که همون پرخاش و گریه و ‌زدن و کارهای حیوانی هست.

2738

اول از همه باید حسابی آرامش خودمون رو حفظ کنیم و بچه رو دعوا نکنیم و کتک نزنیم. چون اینجوری ما هم داریم با طبقه ی اول مغز جلو میریم و بچه چجوری یاد بگیره که اینطور نباشه.

بعد مدام باهاش صحبت کنیم و تو بازی بهش عکس العمل درست رو به جای کار غلط یاد بدیم.

عزیزم میشه بگید بچتون چند سالگی کامل (مثل بزرگترها) صحبت کرد ؟

چون بچه منم اختلال odd داره و البته خیلی کوچیکتره فرزند شماست برای همین پرسبدم

وجودت رو هر لحظه کنارم حس میکنم مامان🤍برای شادی روح مادرم اگر دوستداشتید صلوات بفرستید 🕊️🌱ٱللَّٰهُمَّ صَلِّ عَلَیٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ
سلام میشه این تاپیک پاک بشه؟ @نی_نی_یار_حذف_تاپیک2    

سلام ممنون میشم ادامه راهکارتون رو بگین من یه پسرشش ساله دارم خیلی درگیرشم ،در طول روز خیلی قربون صدقش میرم ولی بازم کاری میکنه که دعواش کنم ،مثلا میگم عزیزم میخوای کیک بخوری بیا روی زیرانداز تا فرش کثیف نشه دقیقا میره میشنه روفرش تا کثیف شه ....