2733
2734
ساره جون من فکر می کنم در نهایت یکی از این مهد ها رو برای دخترم انتخاب می کنم به شرطی که اجازه بدند تا زمانی که خودش قبول کنه از من جدا بشه. یه همچین مهدی رو انتخاب می کنم فعلا برای 2-3 ساعت می خوام بزارمش و در نهایت هم اگه دوست داشت ادامه می دم وگرنه که میارمش بیرون.

فردا هم میخوام سرزمین طلائی رو ببینم. و اگه دلوان اجازه بازدید درست و حسابی نمی ده ، دوست ندارم ببینمش.
ولی به قول خودت انتخاب مهد خیلی سخته.
به هر حال این 2-3 تا مهد رو هم ببینم ، دیگه دنبال مهد نمی گردم. باید یکی رو انتخاب کنم.

ولی باز هم نظرم اینه که ما مادرها باید انتقاداتمونو دوستانه با مسئولین مهد مطرح کنیم. و این تنها راه حل بهبود اوضاع هست.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام ستاره جون. خوبی دوست عزیزم. دختر گلت خوبه.

ستاره جون خیلی ممنون از مطالبی که در مورد این چند تا مهد گفتی. مهد دلوان اجازه بازدید کامل رو می دیده و البته قبلش مربی مربوطه رو مطلع می کنه. البته فکر کنم همه مهدها اینطور باشن. من کامل همه قسمتهاش رو دیدم و از نظر اونها مشکلی نبود.
دوست خوبم، اگه رفتی سرزمین طلایی لطف می کنی نظرتو بگی. راستی مهد خانه اردیبهشت هم نزدیک همونجاست.
راستی من آشیانه رو دیده ام . همانطور که شما گفتی بعد از اینکه بچه ها از مهد می رن یاصبح قبل از اومدنشون می شه کلاسشونو دید. اینطوری برخورد مربی با بچه ها رو نمی شه متوجه شد. یک سالن بزرگه که همه بچه های 3 تا 5 سال با همند با سه تا مربی. طبقه بالاش هم سالن بازی بود. البته من با چند تا مامانایی که اومده بودند دنبال بچه هاشون صحبت کردم، همشون از آشیانه خیلی راضی بودند. بهداشت محیطش هم خوب بود و سرویس بهداشتی خیلی تمیزی داشت.
ستاره جون، نتیجه بازدیدهاتو بذار دوست خوبم. ان شاء ال... بتونیم مهد ایده الی برا کوچولوهامون پیدا کنیم شایدم هم مهدی شدند...
ساره جون سرزمین طلایی رو دیدم. اصلا دوست نداشتم. حتی توصیه نمی کنم ببینیش.

ساره جون ، این آشیانه حتی اگه ثبت نام کنی نمی زاره بری بالا پیش بچه . می گه ما روش خودمونو داریم .

لااقل بعد از ثبت نام باید به بچه فرصت بدن خودش رو با محیط و آدمهای جدید تطبیق بده. به نظر من اینطوری بچه آسیب می بینه . این مهدایی که می گن : اگه گریه کرد شما محکم باشین و کوتاه نیایین .من اصلا موافق نیستم.

من با مهدایی موافقم که می گن باید اینقدر بیایی تا بچه دوست پیدا کنه و با مربیش دوست بشه. اینطوری اگه اولش هم خوب ندیده باشی ، فرصت پیدا می کنی روش کارشونو از نزدیک ببینی.

ساره جون تو هم لطفا نتیجه خانه خلاق علامه رو برام بزار اگه رفتی.

ببینیم چی می شه .شاید هم مهدی شدند.

راستی پسرت دقیقا چند وقتشه؟

2728
سلام ستاره جون.
ممنون که گفتی پس دیگه نمی رم سرزمین طلایی رو ببینم.
آره عزیزم، آشیانه می گفت شما باید توی اتاق ورودی بشینید و کودکتان جدا بشه و هروقت ناآرومی کرد می یاریمش پیشتون. من اصلا این روش رو دوست ندارم... اصلا قبول ندارم...

ستاره جون هنوز فرصت نکردم کودکان خلاق رو ببینم. شاید فردا بتونم برم. اگه رفتم حتما نتیجه اش رو می گم.
سام سه سال و دو ماهشه...

ستاره جون مربی های نمو چطور بودند که خوشتون نیومد؟
بازم ممنون دوست خوبم
ساره جون ، مربی 3-4 سالشون به نظرم یه کمی عصبی بود ولی مربی 4-5 سالشون یه جوونی بود بد نبود. البته بچه ها باکفش بودند و به نظرم خیلی بزرگ و پر جمعیت بود ولی چیزی که تو نمو خوب بود اینبود که به نظر می اومد بچه ها رو برای بازی بیشتر از مهدهای دیگه می اوردند. البته من 1 روز 1.5 ساعت اونجا بودم .

حالا اگه دوست داشتی اینو برو ببین. دوست دارم نظرتو بدونم.

یکی از دوستام تو امریکا مهد کودک داره. البته اینطوریه که یه خونه 1000 متری داره که 600 مترش حیاطه و 2 طبقه ساختمونه که هر طبقه ش 400 متره. یک طبقه کامل اختصاص داره به بچه ها که همش 5-7 تا بچه هستند. این دوستم می گه به اینجور مهد ها تو امریکا می گن Second Home . می گه اینا معتقدن بهتره بچه اول به یه جایی با بچه های کمتر بره . و اجتماع رو با جمعیت پایین تجربه کنه تا بتونه خودشو تطبیق بده. بعد بره تو اجتماع بزرگتر.

حالا فکر کن 7 بچه و 600 متر زمین بازی. عکساشونو برام می فرسته . براشون همه جور وسیله بازی خریده. حتی تخت خوابهای جدا .

حالا ما تو ایران فقط چند تا وسیله بازی برای بچه هامون می خواهیم. یه سرسره ،یه استخر شن. نمی خواهیم زمینشون 1000 متر باشه . یه کمی صداقت و احترام . این خیلی زیاده؟
با سلام ممنون از مطالب خوبتون
این که میگید بریم از نزدیک تعامل مربی ها وکودکان رو ببینیم خوب ممکنه رفتارشون رو درحضور ما تغییر بدن به نظر شما این طور نیست چه طور می تونیم اعتماد کنیم
2738
سلام مامانا.من پارسال دخترمو گذاشتم خانه خلاقیت پونک یا پارک ترافیک.واقعا افتضاح بود دخترم دوفته بیشتر نرفت اونم هر روز با گریه وزور میرفت.هنوز نرفته زخم وزیلی شد صورت بچه مو چنان بچه های دیگه چنگ زدند که هنوز جاش مونده.خیلی شلوغ ومربیها هم همه خسته واصلا رسیدگی نمیکنن.دستشوییش هم کثیف وبو میده خانما کلا جای خیلی مناسبی نیست فقط اسم در کرده.فقط بچه ی من هم اینطوری نبود بچه های دیگه هم بودن که به زور میرفتند تو.البته این نظر منه .ممنون.مثلا امسال دخترمو گذاشتم مهد صبحها با شوق وذوق بیدار میشه ومیره وظهراهم سرحال و شاداب برمیگرده خونه.به این موضوع خیلی دقت کنید روحیه شاداب بچه ها.
سلام میناز جون و نینا جون ،
میناز جون چرا ممکنه بخوان رفتارشونو تغییر بدن ولی به نظر من با یه کمی صحبت کردن باهاشون و تیزبینی معلوم می شه . باید دقت کنیم که بچه ها باهاشون راحت هستن و خوشحال هستن یا اینکه می ترسن. آدمهای عصبی خیلی نمی تونن خودشونو قایم کنند

نینا جون. مطمئن هستم که مهدی که اینقدر مافیایی عمل می کنه و نمی زاره مادرها برند و روش کارش رو ببینند حتما و صد در صد افتضاحه.
این در حالیه که پدر مادرها برای این مهدها سر و دست می شکنند. وقتی من زنگ زدم. قبل از اینکه حرفی بزنم خانمه گفت ما 200 تا بچه 3-4 سال رزروی داریم و به این زودیها نوبت به دختر شما نمی رسه.
شما فکرشو بکنین! فقط چون اسمش خانه خلاقیت هست و چه می دونم شاید ادعا می کنند که چه برنامه هایی دارند.
که از کجا معلوم ضد خلاقیت نباشه. حالا منظورم فقط این مرکز نیست ، اغلب مهدها تو تهران اینطوری هستند . چون تهران خیلی پر جمعیته و مادرها شاغل هستند و به اونها نیاز دارند و این مهد ها که همیشه براشون تقاضا هست به نظر من سوء استفاده می کنند.
بازم معتقدم که تنها راه حل اینه .چه بچه هامون تو مهد باشن و چه نه . اینطوری کم کم موظف می شن تغییراتی ایجاد کنند.
نینا جون میشه لطفا بگین دختر شما چه مهدی می ره الان.؟

میناز جان. راستش از نظر من مسافت تا یه حدی قابل تحمله. اندازه ای که خودم و به خصوص روشا خسته نشه.
مثلا خونه ما شهرک مبعثه .ولی من خیلی از مهد های شیخ بهایی و حتی جردن رو گشتم .(به خاطر اتوبان نیایش تو خلوتی که برم زمانش زیاد نمی شه). اگر پیدا می کردم حتما میزاشتم ولی حاضر نبودم دیگه میرداماد و شریعتی و الهیه برم.
و واقعا ترجیح می دادم نزدیک باشه.
مامانا ای کاش می تونستیم کاری کنیم تا مهد کودکها موظف بشن شرایط استاندارد یک مهد کودک با کیفیت رو توی دیوار مهد ها و تو سایتاشون بزنند و یه نمودار ارائه بدند که چقدر تونستند به این شرایط نزدیک باشند.
البته هنوز فکر می کنم اگه همه مامانا ، حتی همین مامانای تو نی نی سایت بخوان و اینکارو بکنند حتما تحولی تو اوضاع مهها بوجود میاد.

فعلا از همگی خدافظی می کنم. چون دارم می رم سفر. خوش باشین
سلام ستاره جون.خوبی..

مهد نمو رو می رم می بینم و نظرم رو می گم دوست خوبم.
ستاره جون اگه امکانش باشه عکسای مهد دوستت تو آمریکا را برام میل می کنی. ممنون می شم آخه اگه خدا بخواد تا یه سال دیگه برا ادامه تحصیل می رم استرالیا به همین خاطر یه سرچ اینترنتی در مورد مهدهای اونجا و آمریکا کردم. دقیقا طبق حرفهای شما، دنیای مهد کودکها در اونجا با دنیای ما در ایران تفاوتش از زمین تا آسمان هست. مثلا در مورد همین استانداردهای مهد، هر ایالت آمریکا ضوابط خاص خودشو داره که من چند تا بولتن از اینترنت دانلود کردم و نگاه کلی به اونها انداختم، داشت هوش از سرم می رفت که اونها کجاند و ما کجاییم....

در مورد استانداردهای مهد، ابتداً باید سازمانهای متولی این امر ضوابطی رو تولید کنند مثل وزارت شهرسازی، بهزیستی و آموزش و پرورش و بعد از آن یک نهاد ویژه(که وابسته به بهزیستی باشه) بر اجرای دقیق آن نظارت کند.
حال که متاسفانه مسولین مربوطه هیچ اقدامی برای این موضوع نمی کنند، خود ما خانواده ها باید به صورت خودجوش وارد عمل شویم و مهد فرزندمان را به نقد بکشیم و از مدیریت مهد پاسخ بخواهیم...
ستاره جون یه دلیل همون مطلبی که گفتم در واقع دنبال مهدی هستم که آموزش زبان انگلیسیش عالی باشه ولی ... آنچه یافت می نشود آنم آرزوست...
در سنین پایین، لهجه مربی زبان بسیار بسیار مهم هست چراکه آنچه کودک در این سن می آموزد در او نهادینه می شود و اصلاح آن کاریست بس دشوار.
متاسفانه مهدهایی که من دیدم و عنوان دوزبانه بودن رو یدک می کشیدند، لهجه مربیان اصلا جالب نبود و به نظرم اگه فرزندمون تو این سیستم آموزش نبینه بیشتر به نعفشه...

ستاره جون سفر خوبی داشته باشی و بهتون حسابی خوش بگذره...
2706