2737
2734
عنوان

دخالت مادرشوهر واسه اسم نی نیم :(

| مشاهده متن کامل بحث + 5563 بازدید | 135 پست
من هم مادرشوهرم دو سه بار اسم مورد علاقه ش رو پیشنهاد داد رک گفتم من این اسمو دوست ندارم دیگه نگفت چند بار هم به شوهرم گفته بوده اسم مذهبی بزار رو بچت که از اصرار شوهرم فهمیدم ، بدون اشاره به اینکه مامانت پرت کرده و اینا حرفای ایشونه گفتم عزیزم میدونی که من با گذاشتن اسم مذهبی رو بچه مخالفم بلافاصله هم آویز اسم رو سیسمونی سفارش دادم زدم رو در اتاق نی نی که بدونن تصمیمم قطعیه
با حیوانات مهربون باشیم 🥰

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

هنوزم با حسرت میگه اسم مذهبی بزارین بچه مومن بشه من هم گفتم مگه تا حالا دزد و قاتل ندیدین که اسمش مذهبی باشه ، به اسم نیست بعد هم گفتم دختر من که اسم داره ان شالله به جاری پیشنهاد بدین شاید اون دوست داشته باشه خخخخ
با حیوانات مهربون باشیم 🥰
درکت میکنم عزیزم . با احترام بهشون بگو اونی که 9 ماه اذیت و زجر و درد تحمل کرده ، اونی که باید شب بیداری بکشه و بچه رو بزرگ کنه من هستم . نظرتون برای من محترمه ولی انتخاب اسم حق مادر بچه و بعدش پدرش هست . در مورد اسم مذهبی هم کاملا درک میکنم چی میگی چون منم همین مساله رو دارم . در عین حال که همیشه پایبند عقیده و مدهبم بوده و ان شااله خواهم بود ولی دوست دارم اسم فارسی برای دخترم انتخاب کنم . و مادر شوهرم غیر مستقیم میگه باید اسم مذهبی بذارید . در حالیکه اقوام خودشون دخترا با اسمای مذهبی اگه بدونید با چه تیپایی میگردن ! حتی اسم مذهبیشون مال شناسنامشونه فقط و به یه اسم دیگه صداشون میزنن . من با دو رویی به شدت مخالفم . اصلا همچین چیزی رو قبول نمی کنم . به نظر من ادم باید برای بچش اسم نیکو انتخاب کنه . با معنی و زیبا . با زیبا بودن اسامی مذهبی هیچ مخالفتی ندارم ولی اسمای ایرانی خیلی زیبایی هست با معانی قشنگ . اون دنیا اول میگن بچتو چه جوری تربیت کردی ؟ باهاشون با احترام برخورد کن ولی نذار واست تصمیم بگیرن . فامیلشو از پدرش میگیره حداقل اسمشو مادرش انتخاب کنه
خدایا نی نی مو به خودت سپردم ..
2728
این ادامه دهنده نسل رو من اگه میفهمیدم خیلی خوووب میشدم!! مگه دوره امپراطوری یا خان و خان بازیه:)))) من انقد محکم و مصمم اسم نی نی رو اعلام کردم مادرشوهرم هیچی نگفت..گفت مبارکش باشه
خدایــا هزاران بـار شکرت
حالا نسلشون چی هست مثلا؟؟خخخ ما که نمیشناسیم
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
2740
منم از زبون خواهرشوهرم شنیدم مادرشون گفته من فلان اسم رو دوست داشتم. منم فقط با خونسردی گفتم اسم گذاشتن با پدر مادره بقیه فقط باید از اسم استفاده کنن. به نظرم خودتم ته دلت قبول کردی که بچه تو ادامه دهنده نسل اوناست و حست باعث میشه نتونی قاطع برخورد کنی.فامیلیه که میراث پدر به فرزنده. اسمش که مهم نیست. سلیقه ایه و تو این دوره و زمونه کاملا شخصی. تا وقتی مطمئن نباشی از اینکه این حق توئه نمیتونی برخورد مناسب داشته باشی
خیلی بده ، 9 ماه سختی بارداری و یه عمر بچه داری بعدس فامیل بچه از پدر باشه اسمش هم مادر پدر انتخاب کنه ، ظلمه واقعا . دوست بیچاره من محبور شد به خاطر زورگویی مدر شوهرش اسم مادر شوهر مرحومشو بذاره رو دخترش ، واسه مسرش هم حناب پدر شوهر اسم یکز از ائمه رو نذر کرد .
یه جوری میگن ادامه دهنده نسل ما انگار نسل شون کیه! برتر از نسل پیامبرن؟؟؟؟ پیامبر فقط یه دختر داشت،همون دختر شد همسر و مادر 12 امام معصوم. پیامبر هم گفتن اسم نیکو انتخاب کنید،یه حدیث دیگه هم شنیدم گفتن اسامی پیامبرها نیکوست برای فرزند اینا یعنی راهنمایی برای انتخاب اسم نه اینکه اگر مذهبی نذاشتی اسم بچت رو دیگه مسلمون نیستی و چه و چه... چه طور به خودشون اجازه میدن دخالت کنن،مگه واسه بچه خودشون کی اسم انتخاب کرده آخه! من و شوهرم با هم اسم دخترمونو انتخاب کردیم.قبلش مادرشوهرم و مامانم فقط پیشنهاد دادن،اصلن نگفتن حتمن اینو بذارید.فقط پیشنهاد.وقتی هم اسمشو گفتیم همه تبریک گفتن. این آدمای الکی مذهبی رو خدا از رو زمین برداره اولین درس مذهب اخلاقه،اینو وقتی ندارن اسم مذهبی میخان چیکار؟؟؟؟؟؟
سلام به مادرم ... اولین وطن ... آخرین تبعیدگاه
9 ماه اضطراب و درد و سختیش واسه مادره و پدر زایمان!!!!!!!!!!!!!! همه دردهاش واسه مادره یک عمر بزرگ کردن بچه و بی خوابیش واسه مادره پس حق مادره که خودش اسم بچه رو انتخاب کنه
سلام به مادرم ... اولین وطن ... آخرین تبعیدگاه
اینکه هر مادری دلش بخواد اسمش بچشو خودش انتخاب کنه حق مسلمشه اماا الان که خودت مادر یه پسر شدی شاید بهتر بتونی حس مادر شوهرت رو درک کنی باور کن همش به خاطر محبتشه اگه بچه تو براش مهم نبود درباره اسمش اظهار نظر نمیکرد بنظرم خیلی رو مسئله اصرار نکنید و بزارید با گذر زمان به اسم شاهین عادت کنه بهتره شوهرت خودش راضیش کنه که از این اسم خوشتون میاد و تو به عنوان عروس خیلی اظهار نظر نکن
2706