2777
2789
عنوان

یه روش عااالی و خانومانه برای پس انداز

| مشاهده متن کامل بحث + 11595 بازدید | 74 پست

اینکار خوبه ولی خیلی سخته برام خیلی مقاومت میخواد منم به خاطر یه مسئله ای هیچوقت موفق به انجام این روش نشدم اون مسئله هم اینه:

مثلا به طور مثال وقتی اون مانتوی چهارصد تومنی دقیقا همون مانتوی یک میلیونی باشه که همیشه میخواستیش و الانم تو آف شدید باشه

تو یک موقعیتی قرار میگیری که دیگه ممکنه تکرار نشه این باعث میشه وسوسه بشی

دنیا جای خوبی میشه   وقتی آدم های فهمیده کار بد دیگران رو تذکر بدن.اگر عمقی نگاه کنیم میبینیم مقصر این همه ظلم و بدبختی و فقر و جنگ فقط آدم بد ها نیستن بلکه اتفاقا آدم خوب هایی که بدی رو دیدن و سکوت کردن باعث و بانی اصلی مشکلات دنیا هستن. بیاید از این به بعد خودمونو مسئول تر بدونیم و با ایمان پیدا کردن به نقش خودمون توی زیبا شدن دنیا و با تلاش خودمون اوضاع رو بهتر کنیم.                   سکوت در برابر ظالمان، مشارکت با آنان است.(آیه ۱۶۵ سوره اعراف)                                                             امام جواد(ع):هر کار زشتی را تحسین و تأیید کند،در آن کار شریک است.

مشکل منم اگر کسی میتونه راهنماییم کنه قبلنم واسش تاپیک زده بودم

دنیا جای خوبی میشه   وقتی آدم های فهمیده کار بد دیگران رو تذکر بدن.اگر عمقی نگاه کنیم میبینیم مقصر این همه ظلم و بدبختی و فقر و جنگ فقط آدم بد ها نیستن بلکه اتفاقا آدم خوب هایی که بدی رو دیدن و سکوت کردن باعث و بانی اصلی مشکلات دنیا هستن. بیاید از این به بعد خودمونو مسئول تر بدونیم و با ایمان پیدا کردن به نقش خودمون توی زیبا شدن دنیا و با تلاش خودمون اوضاع رو بهتر کنیم.                   سکوت در برابر ظالمان، مشارکت با آنان است.(آیه ۱۶۵ سوره اعراف)                                                             امام جواد(ع):هر کار زشتی را تحسین و تأیید کند،در آن کار شریک است.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

فایده پنجم به همه ابعاد زندگیتون رسیدگی میکنید. سلامتی، زیبایی، تغذیه، لباس و ....

برای شخص خودتون هم پاکت بذارید. از لوازم آرایشی و گل سر گرفته  تا خرج های درشت تر، هرچی که دوست دارید. به طور ویژه برای شما. 

میتونید برای صدقه پاکت بذارید، که برکت پولتون رو خیلی خیلی زیاد می‌کنه.هروقت مبلغ خوبی شد، اون رو انفاق کنید.

و چون طبق درصد بندی انجام میشه،مهم نیست مبلغ دریافتی شما ۲۰ هزار تومن باشه یا ۲۰ میلیون تومن، این روش در همه موارد جواب میده.

اینکار خوبه ولی خیلی سخته برام خیلی مقاومت میخواد منم به خاطر یه مسئله ای هیچوقت موفق به انجام این ر ...

اگه یک بار در سال همچین اتفاقی میفته، ایرادی نداره.

ولی وقتی تکرار بشه، باید جلوش بایستی.

میدونی خریدهای بی برنامه،برکت رو از پول می‌بره.

نتیجه ای که خود من از این روش گرفتم، مبلغ پس اندازی هست که داریم. من ۴ ساله ازدواج کردم. هرگز حتی یک ریال پس انداز نداشتیم تو زندگیمون. چون همیشه مخارجمون بیشتر بود و اصلا نمیدونستیم پولمون چی میشه.

اگه یک بار در سال همچین اتفاقی میفته، ایرادی نداره. ولی وقتی تکرار بشه، باید جلوش بایستی. میدونی خ ...

منم تقریبا میشه گفت همه خرجا دستمه البته من مجردم و کلا سه نفریم تو خونه

ولی مثلا همه پولا تو کارته پاکتشو باید تو تخیلاتم تصور کنم و رو کاغذ بنویسم

امروز مثلا یه سری تخفیف خوب از فروشگاه پیدا کردم کلی خرید کردم ولی کلا دقت میکنم میبینم همه پولارو میخوریم😂😂😂از اول کرونا تا حالا همش دنبال خوراکی بودیم

بعد بعضی چیزا تفکیکش سخته مثلا صابون همیشه میخریم ولی اینکه چه صابونی بخریم که به درد پوستمونم بخوره این میشه زیبایی؟؟

یه پیشنهاد دیگه هم دارم.

من وقتی دلم یه چیزی میخواد بخرم، یا چیزی رو میبینم و خوشم میاد، سریع تو گوشیم یادداشت میکنم یا عکس میگیرم و سیو میکنم. تو یه پوشه،با عنوان لیست خرید.

و همون لحظه نمیخرمش.

چون من کلا آدمی بودم که زود جوگیر میشدم اصطلاحا.و واردمغازه میشدم کنترل ازدستم در می‌رفت.

الان یکی دو روز به خودم وقت میدم،لیست خریدم رو بالا پایین میکنم، موارد اضافه و بیخودی رو پاک میکنم و اونایی که واقعا برام مفیده رو میخرم.

منظورم این نیست که خودمو از لذت هام محروم کنم. فقط شتابزده خرید نمیکنم.

یکی دوروز به خودم وقت میدم که مطمئن شم اون چیزی که مدنظرمه رو‌ واقعا لازم دارم به شرطی که تو پاکت مخصوصش پول کافی باشه. ممکنه گاهی این فقط یک نیاز روحی باشه. مثلا گاهی لازمه آدم بره موهاشو رنگ کنه تا تنوع بده. حتما بعد از یکی دوروز فکر، این کارو میکنم. ینی هم به نیازهای فیزیکی و هم نیازهای روحی رو‌حواسم هست. 

و از اون ور بوم هم نمیفتم.

هر پولی که به دستتون رسید، از ۲۰ هزار تومن تا یه تومن و بیشتر، باید درصد بندی بشه و توی این پاکت ها ...

من این و متوجه نمیشم یه طور راحت تر توضیح بده بی زحمت 

زندگی بزرگترین شوخیه خداست💚💚💚 که ما زیاد جدیش گرفتیم 💜💜💜
منم تقریبا میشه گفت همه خرجا دستمه البته من مجردم و کلا سه نفریم تو خونه ولی مثلا همه پولا تو کارته ...

پاکت واقعی باشه بهتره.

ولی اگه مبالغ بالاست، میتونی برای هرکدوم تو دفتر یه جدول بکشی. اول ماه بنویسی که تو هر کدوم چقدرپوله. هروقت هم که از روش خرج‌ کردی، تو جدولش کم کنی که بدونی مانده اش چقدره.

صابون و ... میشه همون سوپر مارکت.

زیبایی ینی آرایشگاه رفتن، خرید لوازم آرایشی، دکترپوست، کرم و مرطوب کننده و ...

پاکت واقعی باشه بهتره. ولی اگه مبالغ بالاست، میتونی برای هرکدوم تو دفتر یه جدول بکشی. اول ماه بنویس ...

ممنون عزیزم

از پس انداز چه موقع استفاده میشه؟

2801