2777
2789
عنوان

عقیقه کردن برای کودک

7044 بازدید | 20 پست
با سلام
دوستان عزیز من آدم خیلی مذهبی نیستم

می خوام واسه پسرم گوسفند عقیقه کنم
اول اینکه راه و رسمشو نمی دونم و می خوام هر کی هر چی میدونه بهم بگه
دوم اینکه می خوام ببینم آیا این عقیقه کردن از نظر دین اسلام برامون واجب هست یا نه
خیلی ساده بگو پسرم 23 ماهشه
از 18 ماهگیش افتاده به دلمون که براش قربونی کنیم
البته زمان تولدش براش قربونی کردیم
حالا من می خوام بدونم اگه عقیقه واقعا به گردنمون هست مراسمشو انجام بدم اگه نه جایی تو قرآن قید نشده که واجب هست پس چه کاریه من گوسفند قربونی کنم و برسونم دست چند تا نیازمند

واقعا از اینکه وقت گذاشتید ممنون
منتظر جوابای منطقی تون هستم
الان دارم میرم بیرون ولی منتظر راهنماییاتون هستم
الهی!
به داده ات شکر و نداده ات شکر و به گرفته ات شکر...
که داده ات رحمت است و نداده ات حکمت است و گرفته ات امتحان است ...
در موردش خیلی تاکید شده . حتی حدیث داریم اگر پدر وماادر کسی براش انجام ندادن خودش بزرگ که شد انجام بده ...

یه آدابی هم داره که تو مفاتیح هست ...

بهترین کار اینه که بدی به خیریه ها ...خودشون ذبح می کنند می پزند میندن به نیازمندان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عقیقه کردن واجبه و اگر فرزندی والدینش براش عقیقه نکنند بر گردن خودش میمونه
میدونم ران چپ یا راست گوسفند رو هم میبرن برای قابله یا دکتر که البته این واجب نیست
از روزهای تکراری ، استفاده ای غیر تکراری بکنید....شاید هدف از اینهمه تکرار، همین باشد . . .
سلام من 32 هفتمه و دیروز که رفته بودم بیمارستان و تو کلاس آموزشی بیمارستان شرکت کردم یه خانمی که مسئول خیریه بود واسمون راجع به عقیقه کردن گوسفند واسه نی نی صحبت کرد و گفت اگه خودتون نمیتونید من کسی رو دارم که این کارو واستون بکنه. گفت استخونای گوسفند عقیقه شده رو باید خاک کنن و کل گوشتشو به فقیرا بدن و پدر و مادر بچه نباید از گوشت این گوسفند بخورن... تلفنش اینه 09127940234 اسمشم خانم نوشاوند بود. هر سوالی هم در مورد عقیقه کردن داری ازش بپرس. زن مومنی بود.
میتونی زنگ بزنی شیر خوارگاه آمنه و باهاشون هماهنگ کنی و پول عقیقه رو بهشون بدی. خودشون بقیه کارها رو انجام میدن. ضمنا این کار واجب نیست ولی مستحب موکد هست. تا 7 روزگی بهتر انجام شه اگه نشد تا 7 سالگی و بعد از اون به عهده خود بچه است
مرسی از دوستایی که جواب دادن
من می خوام بدونم اینکه بدم خیریه و یا جاهایی که این کارو انجام میدم چطور مطمین بشم آدابشو رعایت می کنن
مثل دفن کردن استخوناش
و کسایی که خودشون انجام دادن اگه بخوام خودم انجام بدم خیلی کار سختیه؟؟؟؟
الهی!
به داده ات شکر و نداده ات شکر و به گرفته ات شکر...
که داده ات رحمت است و نداده ات حکمت است و گرفته ات امتحان است ...
سلام ما پسرمون که دنیا اومدپول گوسفندو دادیم یه مرکز خیریه گوسفند خریدن برای بچه ها که معلولیت ذهنی دارن
http://am.oriflame.com/products/catalogue-viewer.jhtml?per=201501 به این آدرس برید محصول مورد نظرتونو انتخاب کنید براتون سفارش بزارم با مناسب ترین قیمت به دستتون برسه - آرایشی - بهداشتی اوریفلیم ,وایبر با این شماره 09127095638- آدرس کلوپ http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=28904
خیلی سخته عزیزم منم پارسال برا شاینا عقیقه کردم منتها پولشو دادیم به ادم مطمین خو دشون عقیقه کردنو دادن خیریه
قبول سفارش انواع کیکهاى تولد و نامزدى با هر طعم و شکلى که شما بخواین درsama_cake_homeاینستاگرامhttps://instagram.com/p/BHhQujyDyYv/
منیس من شنیدم عقیقه تا ده روز اول زندگی بچه باید انجام بشه. درسته آیا؟

با سما موافقم باید بدین بیرون خودشون انجام بدن در ضمن پدر و مادره بچه اصلاً نباید از اون غذا بخورن.
عقیقه کردن گوسفند آداب خاصی داره که باید به اهلش بسپاری.
عقیق‏ ‏مستحب‏ ‏موکده‏ ‏.‏ ‏‏ ‏‏ ‏بهتره‏ ‏که‏ ‏روز‏ ‏هفتم‏ ‏تولد‏ ‏انجام‏ ‏بشه‏ ‏ولی‏ ‏اگه‏ ‏انجام‏ ‏نشه‏ ‏هر‏ ‏زمانکه‏ ‏عقیقه‏ ‏کنن‏ ‏خوبه.‏ ‏وحتی‏ ‏بچه‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏بزرگ‏ ‏شدنش‏ ‏بر‏ ‏گردن‏ ‏خودشه.‏ ‏عقیقه‏ ‏نوعی‏ ‏بیمه‏ ‏کردن‏ ‏بچه‏ ‏است‏ ‏از‏ ‏بیماریها‏ ‏و‏ ‏بلایا.‏ ‏دعا‏ ‏و‏ ‏ادابی‏ ‏داره‏ ‏و‏ ‏حتی‏ ‏خود‏ ‏گوسفند‏ ‏هم‏ ‏شرایطی‏ ‏داره.‏ ‏تمام‏ ‏اینا‏ ‏در‏ ‏کتاب‏ ‏مفاتیح‏ ‏الجنان‏ ‏هست....‏ ‏شنیدم‏ ‏بعضی‏ ‏ها‏ ‏میگن‏ ‏ما‏ ‏دوست‏ ‏نداریم‏ ‏‏ ‏جون‏ ‏یک‏ ‏جاندار‏ ‏را‏ ‏بگیریم.‏ ‏می‏ ‏خوام‏ ‏بپرسم‏ ‏این‏ ‏افراد‏ ‏خودشون‏ ‏ایا‏ ‏گوشت‏ ‏نمیخورن؟‏ ‏حالا‏ ‏چه‏ ‏بهتر‏ ‏که‏ ‏به‏ ‏دست‏ ‏ما‏ ‏و‏ ‏برای‏ ‏صدقه‏ ‏دادن‏ ‏بچه‏ ‏مون‏ ‏این‏ ‏گوشت‏ ‏به‏ ‏دست‏ ‏افراد‏ ‏نیازمند‏ ‏برسه.......‏ ‏من‏ ‏برای‏ ‏بچه‏ ‏هام‏ ‏‏ ‏توی‏ ‏خونه‏ ‏گوسفند‏ ‏کشتیم‏ ‏و‏ ‏بعد‏ ‏با‏ ‏خیریه‏ ‏هماهنگ‏ ‏کردم‏ ‏و‏ ‏درسته‏ ‏دادمش‏ ‏به‏ ‏اونها
معبودا، به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوچکی آنچه ندارم نا آرامم نکند.
یک‏ ‏دعا‏ ‏داره‏ ‏که‏ ‏‏ ‏فکر‏ ‏میکنم‏ ‏پدر‏ ‏بچه‏ ‏موقع‏ ‏ذبح‏ ‏باید‏ ‏بخونه.‏ ‏....‏ ‏توی‏ ‏شهر‏ ‏ما‏ ‏مراکز‏ ‏خیریه‏ ‏ای‏ ‏هستند‏ ‏که‏ ‏زنگ‏ ‏میزنی‏ ‏و‏ ‏بهشون‏ ‏میگی‏ ‏که‏ ‏گوسفند‏ ‏با‏ ‏فلان‏ ‏مبلغ‏ ‏برات‏ ‏میگیرن‏ ‏و‏ ‏با‏ ‏قصاب‏ ‏میفرستن‏ ‏در‏ ‏خونه.‏ ‏حتی‏ ‏گوسفند‏ ‏را‏ ‏توی‏ ‏وانت‏ ‏خودشون‏ ‏ذبح‏ ‏میکنن‏ ‏که‏ ‏جایی‏ ‏کثیف‏ ‏نشه.‏ ‏حالا‏ ‏سوال‏ ‏کن‏ ‏شاید‏ ‏تهران‏ ‏هم‏ ‏باشه.‏ ‏..
معبودا، به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوچکی آنچه ندارم نا آرامم نکند.
2801