2777
2789
عنوان

یکی یادم بده خوراک لوبیا چطوری بپزم

| مشاهده متن کامل بحث + 331 بازدید | 38 پست

امیرعلی من ۴ سالش بود ولی هنوز خوب حرف نمیزد😔😔 

مهد گذاشتمش ولی بدتر شد، تازه پرخاشگر هم شد. یکی از مامانا آقای خلیلی و خانه رشد رو برام فرستاد.

یه تیم ۱۰۰ نفره آنلاین از روانشناس، گفتار و کار درمانگر تخصصی برای کوکان تا ۷ سال هستن. بعد 20 جلسه مشکلات پسرم حل شد 😍🙂

هر مشکلی دارید قبل از هرکاری از اینجا نوبت غربال ۱۰۰٪ رایگان بگیرید 

من ی دور میذارم بپزه اب کدرشو میریزم دور . میشورم لوبیا رو بعد پیاز داغ میگیرم ادویه میزنم و دو قاشق ...

برا لعابش هروقت لوبیا پخت یکم ازلوبیاها روبکوب بریز توش

هرکسی روممکنه ببخشم ولی اونایی که نزاشتن جوونی کنم وتواوج جوونی کاری کردن که دلم پیرشه روهیچوقت نمیبخشم...!

من لوبیارو از شب قبل حتما خیس میکنم 

فرداش میزارم میپزه بعد ی رب لوبیارو ابکش میکنم تا اب سیاهش بره 

دوباره اب میریزم سرش میزارم با شعله ملایم 

یک ساعت بپزه 

بعدیک ساعت یه پیاز بزرگ نگینی میکنم اگه دوست نداری رنده کن ولی حذف نکن 

یه سیب زمینی هم نگینی میکنم پیازو سرخ میکنم زرد چوبه 

فلفل نمک میزنم یه قاشق پر رب میزنم ربم سرخ میکنم اضافه میکنم ب لوبیا با سیب زمینی درشو میزارم حدودا یک ساعت تا یک ساعتو نیم هم اجازه میدم جا بیوفته دیگه بستگی داره باید یکی دوبار بهش سر بزنی ببینی ابش کمه یا زیاده یا جا افتاده 

در اخر ابلیمو میریزم و میارم سفره

2803

پیاز نگینی و روغن و ادویه رو تف بده بعد رب بزن و لوبیایی که خیس خورده رو اضافه کن و بعد مقدار لازم آب بریز، جوش که اومد زیرش کم کن و سرشو بزار.

دو الی سه ساعت بعد آماده ست. اینمدلی خوشرنگ و خوشمزه 

"الحمدالله کما هو اهله" یعنی (از دست و زبان که برآید/کز عهده ی شکرش به درآید)

من اینجوری درست می کنم طعم خیلی خوشمزه ای داره

اول لوبیا رو خیس می کنم چند ساعت

بعد می‌زارم تو آرام پز می‌ پزه. پیاز سرخ می کنم زردچوبه و فلفل و زیره می زنم رب گوجه میزنم می‌زارم سرخ بشم لوبیا رو می ریزم و آب گرم بهش اضافه می کنم و می‌زارم جا بیفته می تونی با قارچ درست کنی من گاهی فلفل دلمه ای هم میزنم

او قند روزهای تلخ من است 
2804