2733
عنوان

بدبخت بودن انتخاب خودته

154 بازدید | 0 پست

صددرصد الان داری می‌گی نه کی اخه بدبختی رو انتخاب می‌کنه ولی من بهت ثابت می‌کنم که خودت انتخاب کردی.

مثلا یکی گفته‌بود نشستم به کارایی که پدر و مادرم ۱۰سال پیش در حقم کردن فکر می‌کنم و هیچ‌کاری نمی‌تونم انجام بدم دیگه توان ندارم صبح تا شب غصه می‌خورم. یهش گفتم خب ۱۰سال پیش بود تموم شد رفت حالا تو بشینی بهش فکر کنی درست می‌شه تغییر می‌کنه چیزی؟ گفت نه ولی نمی‌تونم گفتم پس بشین غصه بخور.

خیلی واضحه خود اون آدم انتخاب می‌کنه کدوم مسیر رو بره و هرمسیری نتیجه‌ی خودش رو داره.

زندگی همیشه پر از چالشه که شما اسمش رو گذاشتید مشکل. هیچ‌وقت پیدا نمی‌شه که مشکلی تو زندگی کسی نباشه هرکسی یه‌جوری داره چالش‌هایی رو تو زندگیش تجربه می‌کنه پس اینکه تصور کنی زندگی باید بدون مشکل باشه این توهم تو هست واقعیت این شکلی نیست. 

هیچ ارتباطی هم بین شاد بودن و خوشبختی با مشکل داشتن یا نداشتن وجود نداره.

این شمایی که انتخاب می‌کنی زندگی رو با تمام چالش‌هاش بپذیری، کوتاه بودن عمرت رو درک کنی و درک کنی قراره آخرش همه‌چیز تموم شه و بعدش گیر بدی به مشکلاتت یا مشکلاتت رو رها کنی و بذاری فقط باشن تو دیگه بهشون گیر ندی.

یا یکی می‌ناله سنم رفته بالا چندسال تلاش کردم شوهر گیرم نمیاد بهش می‌گم خب چندسال تلاش کردی نتونستی چیزی رو تغییر بدی بهتر نیست رهاش کنی؟ می‌گه نه چون نمی‌تونم شاد باشم می‌گم پس بشین غصه بخور. این انتخاب تو هست پای نتیجه‌شم بمون.

کسایی که خوشبختن مشکلات دارن ولی طرز برخورد با مشکلات رو بلدن همین.

یکی می‌گه استرس دارم می‌گم خب مدیتیشن کن می‌گه نمی‌تونم می‌گم خب بشین استرست رو بکش.

وقتی حاضر نیستی برای زندگی بهتر طرز فکرت رو تغییر بدی پس همین زندگی غم‌انگیزت رو ادامه بده انتخاب خودته.

وقتی من دو دستی چسبیدم به مشکلات و می‌خوام چیزهایی رو کنترل کنم و تغییر بدم که اصلا دست من نیست حتی چندسال گیر دادم بهش ولی تغییر نکرده بازم من دو دستی چسبیدم بهش و حاضر نیستم رهاش کنم پس حقم همین زندگی نکبت‌باره چون من انتخاب کردم بچسبم بهش تا تغییرش بدم دنیا هم می‌گه انقدر بچسب تا جونت بالا بیاد زندگی همینه می‌تونی با همین شرایط لذت ببری می‌تونی هم بشینی بزنی تو سر خودت آی من مشکل دارم آی تا این مشکلم حل نشه زندگی نمی‌کنم. دنیا هم می‌گه به‌درک زندگی نکن اهمیتی نداره این‌همه آدم زندگی نکردن تو هم روش.

یاد بگیرید رها کنید انقدر به فکر درست کردن و تغییر دادن نباشید بعضی‌وقتا باید بپذیرید و رها کنید. 

من فلان مشکل و فلان مشکل رو دارم که با پافشاری من تغییری نمی‌کنن و اتفاقی که باید بیوفته میوفته. دوتا راه دارم یا بچسبم بهش پافشاری کنم که بازم اون مشکل حل نمی‌شه فقط من نابود می‌شم یا رهاش کنم بذارم اون مشکل بمونه ولی حداقل دیگه عمرم رو به تباهی نکشونم

احترام شما دست خودتونه پس اگر احترام می‌خواید، انسان محترمی باشید. سوال شخصی نپرسید. من حقیقت رو می‌گم و از اون‌جایی که حقیقت خیلی تلخه و ممکنه ناراحت بشید، ترجیح می‌دم ناراحت بشید ولی حقیقت رو بگم. لطفا منو تو تاپیک‌هایی که خودم شرکت نکردم، تگ نکنید🩵