2777
2789
بچها شما هم گزارشای ریز و اقتصادیتون رو بیاید بگید فکر نکنید به درد نخوره شاید برای یک نفرم مفید با ...

شهزنان عزیز خیلی قشنگ گفتی

به نظر من اول از همه باید یک هدف تعیین کنیم. حتی اگه وضع مالیمون خوب نیست که به خونه و زمین گرون قیمت نمیرسه یا اگه خونه و ماشین رو داریم، میشه یک مسافرت یا خرید چیزهایی که در حالت عادی نمیخریم باشه. میشه هدفمون یک زمین کوچیک توی روستا باشه. همونم به اندازه خودش ارزشمنده

من خودم هدفم خرید طلایی هست که موقع عروسیم خانوادم بهم میدن. وضع مالی ما جوری نیست که بشه طلای خیلی سنگین برای من بخرن. از وقتی این تاپیک رو خوندم، این فکر افتاد توی سرم که اندازه ۱۰۰ ۱۵۰ گرم طلای ریز بخرم و بعد موقع عروسی سرویس طلا و چندتا سکه تمام بهار میشه. طلایی که خانواده موقع عروسی میده آبروی دختره.

قدم بعد به سمت هدفمون حرکت کنیم. بله همه میدونیم اسنپ و غذای رستوران و آیس پک کافی شاپ خیلی باحال و راحته. اما باید واقعا تا حد ممکن کمش کنیم. همه میدونیم خرید از سر کوچه راحته. اما اگه تا میدون بار یا افق کوروش یا هرجایی که توی شهرمون ارزون تر میدن بریم، خرید ارزون تر با همون کیفیت داریم. 

درسته خیلی گرمه. درسته دوره یا باید با اتوبوس بریم. اما لذت روحی که به هدفمون می‌رسیم، همه این سختی ها رو میپوشونه.

باید برای این جور تفریحات برنامه داشته باشیم. یعنی مثلا میگم با خودمون عهد کنیم ماهی یکبار با دوستا بریم رستوران یا کافی شاپ.‌بقیه وقتها از خونه میوه قاچ کنیم بریم سینما بخوریم. یا سمبوسه درست کنیم بریم پارک بخوریم (مثال میگما).

در آخر هم من یاد گرفتم حتی ۱۵۰ هزارتومن حتی ۶۰ هزارتومن هم با ارزشه. این پول میتونه برای خرید پفک باشه که چاقمون کنه. یا میتونه طلا بشه.

البته که پفک هم خیلی خوبه. ولی اونم باید خریدش مشخص باشه. مثلا هفته ای یکبار بخریم. و به خودمون جایزه بدیم.

***عزیزانم لطفا در تاپیک های ختم و حاجت روایی ها تگم کنید. یک دنیا سپاس برای مهربانی شما ***

یکسال پیش هیچ امیدی نداشتم، همه روش ها رو امتحان کردم تا اینکه بعد از کلی درد کشیدن از طریق ویزیت آنلاین و *کاملاً رایگان* با تیم دکتر گلشنی آشنا شدم. خودم قوزپشتی و کمردرد داشتم و دختر بزرگم پای پرانتزی و کف پای صاف داشت که همه شون کاملاً آنلاین با کمک متخصص برطرف شد.

اگر خودتون یا اطرافیانتون دردهایی در زانو، گردن یا کمر دارید یاحتی ناهنجاری هایی مثل گودی کمر و  پای ضربدری دارید *قبل از هر کاری با زدن روی این لینک یه نوبت ویزیت 100% رایگان و آنلاین از متخصص دریافت کنید* .

بچه ها من در حال حاضر ۹ ملیون پس انداز مخفیم هست دودلم برای اینکه برم ژل بزنم به صورتم یا اینکه طلا بخرم اونم از نوع مخفی چون وضع زندگیم چنگی به دل نمیزنه

اینکه طلا الان قیمتش پایینه بدجوری وسوسه میکنه منو 

شادی‌های کوچک بیاب خوشی‌‌های کوچک بساز. جوری که بتوانی دوام بیاوری، طوری که زندگی همچنان ارزش زیستن داشته باشد. 
ببخشید با احترام با نظرتون مخالفم واقعا دخترا نیاز دارن علاوه بر کلاسهای بیرون کار خونه هم یاد بگیرن ...

با خودم افتادم منم همینو میگفتم در حالی که وضع خونه ی پدری اصلا جالب نبود و همه بهم می‌خندیدن اما شد

2802

به استقبال تابستان🥰

سلام ب خانومای باسلیقه مدیر و قشنگم خوب باشید همیشه

راستش مادر من هر فصلی تموم میشه اخراش خونه تکونی میکنه و خونه رو اماده فصل جدید میکنه الانم مشغوله.....

همیشه اتاق خوابا راهرو وسرویس هارو تمیز کاری میکنن بعد اشپزخونه اما این بار از اشپزخونه شروع کرد و حال وپذیرایی مونده که من امتحاناتم تموم شد و عصری شروع میکنیم

گزارش کار 

چند قلم حبوبات و لیمو امانی نیاز بود.خریده وداخل شیشه شد.

ده کیلو برنج طارم

دو قوطی رب گوجه

ماست ودوغووپنیر

شامپو وژل شستشو صورت

اردو نشاسته ذرت که مجموعا،1800شد

برای فریزر

سبزی پلو و بادمجون وکرفس ولوبیا سبز گرفتیم،‌(ماهانه زیاد فریزری سبزیجات نگه نمیداریم مگر ایام عید نوروز که مهمون میاد)

که حدودا ۴۰۰شد

برای خرید هفتگی مثل گوجه خیار سیبزمینی وپیازم۵۰۰باکس شد.جمعا۲م ت

یک میلیونم بابت قسط بلو پرداخت کردیم که پیام اومد ماه بعد ده م شاملمون میشه حالا نمیدونم درسته یانه

یه اخلاق خوبی که مامان داره خرید گل تازه اس شده یه شاخه گل

شبا میذاره تو یخجال  و صبح رو میز جلو مبلی

خونه رو تازه وشاداب میکنه

موقع پخت وپز فن روشنه اما نزدیک اومدن اقایون یا مهمون خاموش میکنه تا برخلاف امروزیا بوی غذا فضارو پر کنه.بابام ک

وارد میشه میگه به به چ بویی چ عطری غم وغصه ه یادش  میره میمونه اا پشت در....‌

همیشه میگه کاش زودتر با این تاپیک اشنا میشدم کلی یاد گرفتم

مرسی ازهمه شما مهربونا

هنوز برای تیر طلا نگرفتم شاید بریم مسافرت پول لازم بشیم

براتون کلی ارزوی خوب میکنم گلهای قشنگم

اگه ژل ضروری نیست حتما طلا بخر

ضروری که نیست برای تغییر ظاهر و تغییر روحیه

شادی‌های کوچک بیاب خوشی‌‌های کوچک بساز. جوری که بتوانی دوام بیاوری، طوری که زندگی همچنان ارزش زیستن داشته باشد. 
بچه ها من در حال حاضر ۹ ملیون پس انداز مخفیم هست دودلم برای اینکه برم ژل بزنم به صورتم یا اینکه طلا ...

بستگی به هدفت داره گلم

اگه دوست داری به طور موقت صورتت رو صاف کنی ژل بزن

اگه هم دوست دادی محل زندگیت رو بهتر کنی یا وسایل خونه ات رو تغییر بدی یا کسب و کار خودتو راه بندازی، طلا کم اجرت یا پارسیان با مهر و امضا از فروشنده بخر.

***عزیزانم لطفا در تاپیک های ختم و حاجت روایی ها تگم کنید. یک دنیا سپاس برای مهربانی شما ***

سلام خانما، من یه دونه سکه پارسیان ۱.۵ گرمی از خیلی وقت پیش داشتم، امروز پول لازم بود رفتم بفروشم، یعنی در به در دنبال یه طلافروشی که اینو برداره 🥲 هر طلافروشی میرفتم با اخم و تخم میگفت پارسیان خرید نداریم، بالاخره یکی پیدا شد گفت وکیومش رو باز کنم اگه طلا بود مال من اگه تقلبی بود که دیگه هیچی، خوشبختانه حالا طلا بود، ولی خیلییی پایین خرید، منم چون دیدم کسی نمیخره فروختم بهش، ۴۵۰۰ برداشت، ولی دیگه پشت دستم داغ کردم پارسیان نخرم، به خدا اگه میذاشتم صندوق درآمد ثابت از این بهتر بود 

با اینکه با کارای زیبایی مثل ژل و عمل موافق نیستم ولی اگر رو اعتماد با نفست تاثیر می ذاره حتما انجام بده

اگه فکر میکنی اعتماد بنفستو میبره بالا انجامش بده

❤ممنون میشم برای حاجتم یه صلوات بفرستید❤
بچه ها من در حال حاضر ۹ ملیون پس انداز مخفیم هست دودلم برای اینکه برم ژل بزنم به صورتم یا اینکه طلا ...

سلام من ژل زدم بیست روزم نموند 

بهترین ژلم زدم هر سی سی پنج و نیم بود 

پولمو ریختم دور هیچی نمونده 

لبم از قبلم کوچیک تر شده 

رسیدگی به خودمونو محدود کنیم به تناسب اندام و سلامت پوست و مو دندان 

این وسط ارایشی رنگ مویی لاکی چیزی واسه تنوع خوبه 

اما ژل همش مواد شیمیاییه هزینشم زیاد تازه اصلانم نمیمونه من دوبار زدم الان عکسمو بدم خندت میاد هیچی نمونده ازش 

این توصیه ی منه هم برای تغییر روحیه هم برای پس انداز

برای تغییر روحیه و ظاهر ، به جای ژل برو باشگاه ، ورزش کن، به پوستت برس ، موهاتو رنگ کن 

یه بخشی از پولتو خرج اینجور چیزا کن

و بقیشم طلا بخر 

❤ممنون میشم برای حاجتم یه صلوات بفرستید❤
ببخشید با احترام با نظرتون مخالفم واقعا دخترا نیاز دارن علاوه بر کلاسهای بیرون کار خونه هم یاد بگیرن ...

من با خوندن پست معصومه خانم دقیقا همون قسمتش میگفتم کاش مادر منم بهم کارای خونه رو یاد میداد

من هیچی از خانه داری بلد نبودم، خونه م یهو خیلی تمیز میشد یهو خیلی بهم ریخته چون چم و خم کار خونه بلد نبودم خیلی تکرار تمرین کردم تا الان شدم به قول معصومه ۲۰

ولی تجربه را تجربه کردن خطاست 

این اشتباه رو من نمیزارم در مورد دخترم تکرار بشه

برای همین از وقتی راه افتاد و حرف فهمید بهش اندازه توانش مسئولیت دادم مثلا تو پهن کردن سفره میگفتم نمکدون و قاشق چنگالارو ببره،میتونستم بزارم تو سینی یکجا همه رو ببرم ولی ترجیحم بر این بود یاد بگیره

به قول بعضیا این کارارو خونه شوهر هم میتونن یاد بگیرن ولی من خودم تجربه کردم دیدم که چقدر سخته

بخاطر بلد نبودن کار حرف بشنوی

سلام دوستان این وام دی جی کا لا رو بگیرم چطوری باهاش سکه بردارم اون فروشگاه هایی ک طرف قرارداد هستن ...

داخل خود اپلیکیشن د ی ج ی کالا میتونید گزینه خرید سکه تمام رو بزنید و وقتی وامتون فعال باشه موقع پرداخت گزینه خرید با وام داره که میتونید اون رو انتخاب کنید ‌.

چند بار نوشتم و پاک کردم 

و به همین چند جمله بسنده میکنم 

متاسفم برای یه عده متاسفم ک انقد شعور بودن تو یه جمع و ندارن و نمیتونن وقتی با یه چیزی مخالفن دهنشونو ببندن و رد بشن زن علیه زن هستن و از کلماتی استفاده میکنن شامل کلفت و ... غیره ک برازنده خودشونو خانوادشونه 

تاسف باره ک با این نگرش قراره دختر بچه و یا پسر بچه اس پرورش بدن و وارد جامعه ای بکنن ک  گرگ زاد و ولد کرده و بره ای نمونده 

خدا اندازه دلتون بهتون بده 

دل سیاه روزی سیاه 

دل  پاک روزی  پاک

2801