2777
2789
عنوان

نگرانی بابت رشد تکاملی کودک

304 بازدید | 25 پست

سلام دوستان 

من یه پسر 15 ماهه دارم که به موقع دنیا اومده و راه افتادن و گردن گرفتن و همه چیزش به موقع بود.

توی فرم بهداشت برای واکسن یک سالگی دوتا توانایی رو متوجه شدم بهش نرسیده یکی اینکه با سر بله و خیر نمیگه و اینکه اشاره نمیکنه.

الان به اعضای بدنش اشاره میکنه مثلا بگم چشمت کو پات کو دلت کو؟اشاره میکنه 

ولی به اشیا نه

جدیدا من وقتی اشاره میکنم به چیزای دور اونم انگشت اشاره شو میاره ولی هنوزم به سمت هدف نمیگیره.

تقریبا اشاره های منو درست دنبال میکنه 

واکنش به اسمش همیشه داره

بگم برو توپت رو بیار میاره یا اسباب بازی هاشو 

بیشتر با وسایل خونه بازی میکنه تا اسباب بازی 

قبلا تقلیدش کمتر بود الان تازه داره بیشتر ازمون تقلید میکنه 

همش میاد به پام میچسبه که بغلش کنم یا گاهی خودش بغلم میکنه 

پدرشو خیلی دوست داره استقبال میره وقتی زنگ میخوره 

وقتی ازش میپرسم لوستر کو ؟کلید کو؟یا وسایل خونه رو میپرسم بهشون نگاه میکنه 

دستمو که میگیره گاهی چنگم میزنه محکم یا بعضی وقتا علامت حرص خوردن درمیاره دندوناشو فشار میده 

دستورپذیری کاملا داره 

ولی فقط دد میگه اونم بی هدف یا به یه چیز داغ دست میزنه میگه جیز آب رو میگه آده ماما بابا میگه ولی کم و منظورش ما نیستیم 

بگم بگو مثلا گردو میگه دردو یا بگم بگو لوستر میگه دودر همه چیزو د میگه 

ولی مثلا برا خودش هی حرف میزنه میگه ن ن ن ن یا ددد یا میگم بگو نی نی میگه ننه 

ولی این کلمات رو در طول روز استفاده نمیکنه فقط هی دد میکنه 

بای بای اتل متل و کلاغ پر و لی لی حوضک و دالی بازی بلده

با شونه موهاشو شونه میکشه لباساشو میشناسه میگی جوراب میاره میذاره رو پاش شلوار و بلوز و اینارو میشناسه 

اما به من و پدرش مامان بابا نمیگه 

همش دد دد میکنه 

میگم بگو توپ بعد صدبار گفتن میگه ت 

حرف نمیزنه خیلی نگرانم 

اشاره هم به دور نمیکنه 

از همسناش خیلی عقبه 

تو اینترنت همه اینا علامت اتیسمه 

روزگارم سیاهه از اضطراب 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اعضای بدن و باید بهش بگی یاد بدی بد ازش بپرسی 

یکم زوده اگه یکسالشه تقریبا ۱/۵به بعد میشه روش کار کرد 

تقریبا نزدیک دو  یکی دوماه قبل اون  اره یا نه رو با سر میگن 

الان یکم زوده 

سلام بماند به یادگار ،اینها اخرین حرف های من هست ،الان که اینو میخونی من برای همیشه سایت و ترک کردم ، به نی نی یار گفتم تعلیقم کنه حالا نمیدونم تعلیق بشم مثل قدیم میزنه روش که **دسترسی به اطلاعات این کاربر امکان پذیر نمی باشد **یا نه ؟ به هر حال من رفتم ، دوستان خوب من  خداحافظ ببخشید که بی خبر رفتم محبت هاتون یادم میمونه خوبی و بدی دیدید حلال کنید ، در خصوص اونهایی هم که با رفتم خوشحال میشن باید بگم خداروشکر که هنوز باعث خوشحالی میشیم 😂 راحت باشید حلالتون .نمیدونم دیگه باید چیا بگم ، جز اینکه  ایشالا  حال دل همه خوش باشه 💔 خداحافظ تا همیشه 9.8.2024 اخرین بازدید 👋👋
2802

جای هیچ نگرانی نیست 

اون دوتا مورد ی هفته قشنگ باهاش کار کن تغییر نکرد ببر بهداشت قشنگ راهنمایی ات میکنن 

اصن نگران نباش 😍❤️

میشه برا خوشبختی و عاقبت بخیر شدن منو داداشم ی صلوات بفرستین ❤️😍 اگه امضامو دیدی و فرستادی حتما بهم بگو منم برات بفرستم ☺️
با شونه موهاشو شونه میکشه لباساشو میشناسه میگی جوراب میاره میذاره رو پاش شلوار و بلوز و اینارو میشنا ...

بچه من دوسالشه انقد توانایی نداره ک بچه تو داره😂. تو اینترنت دنبال عیب میگردی واسه بچت. خداروشکر کن بچه ب این سالمی داری 

اعضای بدن و باید بهش بگی یاد بدی بد ازش بپرسی  یکم زوده اگه یکسالشه تقریبا ۱/۵به بعد میشه روش ...

اعضای بدن رو بلده عزیزم اشاره میکنه بهشون 

ولی به اشیا و چیزای دیگه اشاره نداره 

حرفم نمیزنه همش میگه ددددددددد 

ماشاالله بچه ات خیلی چیزا بلده ، بچه منم یه سالشه اشاره نمیکنه اره و نه هم با سر برد نیس خیلی از این کارهایی ک گفتی هم بلد نیست ولی با بچه های اطراف میبینم اتفاقا خیلی هم خوبه ، بیخیال بهداشت یکم سخت میگیره ، بچه شما شاید ارثی دیر زبون باز میکنه

اللهم عجل لولیک الفرج💞💞💞
اعضای بدن رو بلده عزیزم اشاره میکنه بهشون  ولی به اشیا و چیزای دیگه اشاره نداره  حرفم نم ...

عجله داری ! دختر صبر کن بخدا بچه نن دو هفته اس اونم نامفهوم چن کلمه میگه 

اعضای بدن رو بلده عزیزم اشاره میکنه بهشون  ولی به اشیا و چیزای دیگه اشاره نداره  حرفم نم ...

اشیا رو هم مثل اعضا باید اسمشو بگید تا عادت کنه 

تقریبا یک ‌نیم به بعد شرایط عوض میشه 

باهاش تا میتونی حرف بزن 

کلمه یادش بده خیلی تاثیر داره 

وقتی همه چیش نرمال بوده تا الان جای نگرانی نداره 

با بچه باید کار کرد حرف زد تو هواسش جم بشه 

سلام بماند به یادگار ،اینها اخرین حرف های من هست ،الان که اینو میخونی من برای همیشه سایت و ترک کردم ، به نی نی یار گفتم تعلیقم کنه حالا نمیدونم تعلیق بشم مثل قدیم میزنه روش که **دسترسی به اطلاعات این کاربر امکان پذیر نمی باشد **یا نه ؟ به هر حال من رفتم ، دوستان خوب من  خداحافظ ببخشید که بی خبر رفتم محبت هاتون یادم میمونه خوبی و بدی دیدید حلال کنید ، در خصوص اونهایی هم که با رفتم خوشحال میشن باید بگم خداروشکر که هنوز باعث خوشحالی میشیم 😂 راحت باشید حلالتون .نمیدونم دیگه باید چیا بگم ، جز اینکه  ایشالا  حال دل همه خوش باشه 💔 خداحافظ تا همیشه 9.8.2024 اخرین بازدید 👋👋
ماشاالله بچه ات خیلی چیزا بلده ، بچه منم یه سالشه اشاره نمیکنه اره و نه هم با سر برد نیس خیلی از این ...

اصلا به من و پدرش مامان بابا نمیگه.اصلا نمیدونم میدونه من مادرشم یا نه....حرفم ک همش تکرار میکنه ددد دددد

2801