2733
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2449870 بازدید | 51278 پست
صدای خیلی بلند روکه منم دستم رو می زارم روگوشم واکنش به صداهای معمولیه که خطرناکه

امروز کتری رو روشن کردم اون کار نکرد

دیروز نمی‌دونم چرا دوبار این کار رو کرد

دیگه دارم دیوانه میشم

خدایا ما رو ناامید نکن . شکرت 
منم قبلا پسرم در مواجهه با صدای ماشین همچین حالتی داشت دوتا انگشتش می‌ذاشت داخل گوشش چند ثانیه وبعدد ...

چقدر این کار رو کرد ؟

چقدر طول کشید تا کنار گذاشت ؟

خدایا ما رو ناامید نکن . شکرت 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

صدای خیلی بلند روکه منم دستم رو می زارم روگوشم واکنش به صداهای معمولیه که خطرناکه

ن منظورم اینه اگ مثلا صدای آژیر بیاد ما دست نمیزاریم و بدحال نمیشیم.خوب معمولی اذیتمون میکنه ولی مثلا صدای آژیر البته مثال میگم اونارو ب هم میریزه و دست میزارن رو گوششون.کلا اکثر بچها نسبت ب صدای بلند حساسن ی دوره ای.

💙اللهم عجل لولیک الفرج الهی آمین اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم💙لطفا برای شادی روح همه شهداو رفتگان صلوات بفرستین💙ممنون💙                                                                        ♥️خدایاهزاران مرتبه شکر♥️
عزیزم من از صد یا دویست صفحه قبل دارم میخونم  دیگه نمی کشم بقیشو بخونم چشام باز نمیشه 😅 من علا ...

من علایم پسرتون رو نمیدونم. هیچ کس به جز روانپزشک خوب نمیتونه تشخیص بده. همه علایم یک اوتیستیک رو یه وقتایی تو بچه های غیر اوتیستیک هم میبینیم. شاید بزرگترین فرق عدم توجه به محیط باشه پسر من حتی حواس اش به غریبه های توی پارک هست و بهشون لبخند میزنه یا اگه سرحال باشه با دربان رستوران هم دالی بازی می‌کنه ولی درک از محیط اش پایینه و به اشیا بیشتر از آدم ها توجه می‌کنه. شاید بعضی ها موافق نباشند ولی یک سری از دوستان که اعتقاد دارند بچه شون تشخیص اشتباه گرفتن رو به دیده تردید نگاه میکنم چون بچه ها که روی طیف خفیف اند با مداخله از طیف خارج میشن. 

روش خوبی به نظر میاد، خدا قوت بهتون، شما خیلی دارید انرژی میذارید که واقعا میگم در توان من نیست، انش ...

خیلی سخته بعضی وقتا که دیگه کم میارم فقط سعی میکنم با هر طریقی شده نزارم بره تو خودش حتی با پرسیدن سوال های تکراری، قلقلکش میدم، شکلک در میارم که البته یکم کلافه میشه از دستم ولی باید قبول کنه من مهمون ناخواسته دنیاشم و قراره دستشو بگیرم و بیارمش تو دنیا واقعی😊 روز اول واقعا ناراحت بود که نمیتونه با خودش ثانیه ای تنها باشه ولی دیروز که با هم رفتیم کاردرمانی چند بار تو ماشین تو بغل من بود سرش رو آورد بالا به چشام نگاه کرد و لبخند زد خوشحال شدم که با وجود اون همه محرک در خارج از خونه حواسش به من بود.

یه بار کتری رو گاز بود یه بار سیب زمینی سرخ می‌شد . میگن اینایی که توی طیف هستن بی دلیل دستشون روی گ ...

فکر نکنم بی‌دلیل دست بزارن رو گوش، فکر کنم به صدای بلند واکنش نشون بدن. البته من اینطور شنیدم که به خاطر عدم یکپارچگی حسی شونه انگار یعنی یه سری حواسشون کم کار یا پرکاره.

حدودا پنج روزه راستش رفتم پیش یه سید بهم گفت داره همزادش رو میبینه

ن گلم مال این نیست.من تجربمو اونجا بهت میگم

💙اللهم عجل لولیک الفرج الهی آمین اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم💙لطفا برای شادی روح همه شهداو رفتگان صلوات بفرستین💙ممنون💙                                                                        ♥️خدایاهزاران مرتبه شکر♥️
عزیزم خدا رو شکر که گفتن میتونه یه زندگی نرمال داشته باشه، شاید انقدر پیشرفت کرد که هیچ تفاوتی رو با ...

ممنون دوستم، راستش من اکثر جاهایی که برای تشخیص رفتم اسم اتیسم رو به نوعی شنیدم، دیگه حالا برام فرقی نداره اسمش، فقط سعیمو می کنم که کمکش کنم، شاید شنیدن اسم اتیسم برای شوهر من بهتره چون کلا توی انکار بود و به نظرش همه چیز عادی بود🤷🏻‍♀️ این گفتار درمانی که من رفتم خیلی آدم پری به نظر می رسید، کارشناس ارشده و معلومه خیلی اطلاعات داشت، به هر حال ایشونم گفتن اتیسم از نوع PDD NOS ، سؤالها هم همونایی که همه می پرسن: روی پنجه پا راه میره؟ اشیا رو بو میکنه؟ بچه ها رو می زنه یا هل میده؟دستهاشو موقع هیجان تکون میده؟ اشیا رو‌به دهنش می بره؟ 

آخرش هم گفت توی ۵ سالگی میشه تشخیص قطعی رو به پسرت داد، چون یه چیزایی مربوط به اتیسم داره یه چیزایی رو نداره، توکل بر خدا

امروز کتری رو روشن کردم اون کار نکرد دیروز نمی‌دونم چرا دوبار این کار رو کرد دیگه دارم دیوانه میشم

به نظرم شما حساس شدین یکی دوبار که مشکلی نیست اگه کار همیشه گیش باشه اونوقت باید نگران شد

خیلی سخته بعضی وقتا که دیگه کم میارم فقط سعی میکنم با هر طریقی شده نزارم بره تو خودش حتی با پرسیدن س ...

خسته نباشین عزیزم، واقعا روش خوب و طاقت فرساییه، شما نمره تون بیسته، مطمئن باش بهترین نتیجه رو میگیری، راستی تو ماشین هم سعی می کنین باهاش حرف بزنین؟ من به خاطر نگاه کنجکاو راننده معمولا چیزی نمیگم و پسرمم معمولا ساکته تا برسیم به مقصد

چقدر این کار رو کرد ؟ چقدر طول کشید تا کنار گذاشت ؟

عزیزم درخواست دوستی بهتون دادم قبول کنین بیشتر باهم حرف بزنیم چون تمام علایمی که گفتین قبلا درپسرمن وجود داشت

خسته نباشین عزیزم، واقعا روش خوب و طاقت فرساییه، شما نمره تون بیسته، مطمئن باش بهترین نتیجه رو میگیر ...

اره تو ماشین هم حرف میزنم همسرم رانندگی می‌کنه منم با بچه مشغولم. بهش هر چی هست رو نشون میدم رستوران ، کافه و مترو میدم تازگی یاد گرفته علامت مترو یه قطار تو باکس زرده. تو برنامه تصویری ایش پارک هم داریم وقتی میرم پارک من باهاش سرسره و تاب بازی میکنم همسرم هم سعی می‌کنه بهمون هیجان بده هر کی رد میشه یه لبخند بهمون میزنه فکر می‌کنن ما چقدر سرخوشیم  نمیدونن قضیه چیه 😂 تنها خوبیه این درمان اینکه باید خوشحال و با هیجان باشیم و یه جاهایی یادمون می‌ره وسط برنامه درمانی هستیم.

سلام بچه ها...😁

من آمدم سلام کردن را بلدم😂

خب خب ...امروز بعد از ۲ ماه گفتار درمان ماهور برامون وقت داد....

من عادت دارم هر روز هر کاری ماهور میکنه رو بنویسم....

کلمه ی حدید...بازی جدید...واکنش جدید...

اینطوری پیشرفتاشو خوب درک میکنم...

واینکه وقتی برمیگردم صفحات فبل رو میخونم برام خیلیاش مسخره میاد میگم خب مثلا چی که نوشتم ماهور امروز پرتقال را برداشت رفت از کمد آبمیوه گیری دستی رو آورد......

بعد خوشحال میشم .... که موفقیت و کار یک ماه پیشش الان برام کم رنگ شده چون نشون میده که الان دیگه به اون کار خییلی مسلط هست و من عادت کردم به اون کارش ....

یعنی حتی کوچیکترین چیز بی اهمیت که قبلا برام آرزو بوده الان عادی میاد به نظرم...این یعنی پیشرفت....

(هر کی فهمید من چی نوشتم صلوات ختم کنه.......وای ننه😂😂😂)

آها....از گفتار درمان ماهور پرسیدم به نظرتون ماهور میتونه بره مدرسه ی عادی؟؟؟

جوابش با قاطعیت این بود:( بله که میره...خودشم از اون خر خونا میشه😆)

....

کلا همیشه میگه خودتوزیاد درگیرش نکن...

ماهور از بچه های ۴ ساله هم توی خیلی زمینه ها جلوتره....(من غش)

آها......اینم پرسیدم ازش در مورد اکو.....

ایشون نظرشون اینه که هر تکراری اکو نیست...

اکو یعنی بچه دقیقا بعد از سوال یا صحبت شما همونو تکرار کنه....

چیزایی که در طول روز و هنگام بازی با خودش میگه حتی اگر حفظی باشه اکو نبست......

ابن یک نوع در خود ماندگی حساب میشه که کودک داره مدام با خودش حرف میزنه...

میگه این بچه ها باااید به چالش کشیده بشن....

یعنی توی موقعیتهای مختلف سوال و جواب و بازی و تعامل قرار لگیرند تا یاد بگیرند گفتار و تعامل خودانگیخته داشته باشن وگرنه مثه ماهور گزینشی رفتار میکنن و در موقعیت نیاز و هر وقت دلشون خواست توجه میکنن.....

پاینده باشید

و خدایی که به شدت کافیست.......
اره تو ماشین هم حرف میزنم همسرم رانندگی می‌کنه منم با بچه مشغولم. بهش هر چی هست رو نشون میدم رستوران ...

دقیقا تو منی......

منم شدم شهره ی شهر والا.... توی سوپر مارکت مثه دیوونه ها با ماهور دنبال چوب شور میگردیم و صداش میکنیم وقتی پیداش کردیم بغلش میکنبم .........ویه هووورااای بلند......

توی پارک .....تو ابستگاه اتوبوس...

من تا دم آژانس پیاده میبرمش تا بره داخل بگه آقا ماشبن دارین ما سوار شیم؟😂😂

تو پیاده رو که کلا دنبال برگ و گربه و بچه کوچبکیم.....

جماعت هم زیر لب برامون حمد شفامیخونن😁😁😊

ولی برام بی اهمیت هست... اصلا از نگاها و حرفای دیگران ناراحت نمیشم....

بهترین کار هم همینه به نظرم

و خدایی که به شدت کافیست.......
2706