2733
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2451026 بازدید | 51280 پست
سلام، سلامت باشه پسر گلتون، راستش من هفته پیش پسرمو بردم پیش یه روانشناس و تشخیص اتیسم خفیف دادن و ت ...

سلام نسیم جان...

دختر خوب الان میای میگی اینارو؟؟

خبرای به این خوبی رو؟؟؟؟

خدا رو شکرررر ...انشالله با تلاش خودت و همکاری خوب گل پسرت بهترین ها در انتظارتونه....

دعات میکنم عزیزم

و خدایی که به شدت کافیست.......
سلام، سلامت باشه پسر گلتون، راستش من هفته پیش پسرمو بردم پیش یه روانشناس و تشخیص اتیسم خفیف دادن و ت ...

حالا بگو دکتر چیا پرسید ازت ؟

از پسرت چی پرسید؟

و خدایی که به شدت کافیست.......

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

سلام نسیم جان... دختر خوب الان میای میگی اینارو؟؟ خبرای به این خوبی رو؟؟؟؟ خدا رو شکرررر ...انشال ...

سلام دوستم، باور کن همین چهارشنبه بردیم دکتر و کمی هم تنش داشتیم با همسرم، الان وقت کردم بیام نی نی سایت، والا فقط گفتاردرمان امیدوارانه حرف زد بقیه شون که گفتن اتیسم ، به هر حال هر چی هست باید کمک بشه بهش، انشاالله خدا دخترای گلتو سلامت نگهداره و شاهد موفقیتهاشون باشین🤲🏻

حالا بگو دکتر چیا پرسید ازت ؟ از پسرت چی پرسید؟

منظورت گفتاردرمانه‌ یا روانشناس؟ 

روانشناس یه اردک بوقی رو صداشو درآورد پسرم نگاهش کرد و رفت ازش بگیره، بعد گذاشت زیر لیوان، ۲ تا لیوان دیگه هم گذاشت بغلش گفت جوجو تو کدومه؟ که پسرم محلش نداد و رفت سراغ فضولی توی اتاق، حواسش رفته بود به لپ تاپ و به من می گفت لپ تاپ داره، کلا پسر من خیلی علاقه به اشیا مخصوصا اشیاء برقی داره، بعدش هم سؤالای تکراری که بچه میبینه میره سمتش؟ دستهاشو تکون میده؟ رو پنجه راه میره و ... تست Mchat رو پرسید ازمون، بعد گفت اتیسم خفیفه نظر من

گفتاردرمان هم من خودم گفتم روانشناس براش تشخیص اتیسم گذاشته، گفتم حرف زدنش عجیبه و اکو داره، دستهاشو جلوی چشماش تکون میده، رو نوک پنجه راه میره و چون دید تماس چشمیش خوبه گفت PDD و در آخر هم گفت احتمال بیبی دیجیتال داره، گفت بعد از کرونا من هر روز مراجع اتیسم دارم، قبلا اینهمه نبود، مگه میشه اینهمه اتیسم یهو ظاهر شده باشه؟ و اکثرشون هم بعد از یه بازه زمانی آموزش درست میشن، به هر حال با گذشت زمان همه چیز معلوم میشه

خیلی سخته واقعا باید دو نفر باشن 

روش خوبی به نظر میاد، خدا قوت بهتون، شما خیلی دارید انرژی میذارید که واقعا میگم در توان من نیست، انشاالله پسر گلتون خیلی زود پیشرفت میکنه

ببینید من تازه امسال بردمش مدرسه اوتیسم  دخترم تا کلاس پنجم مدرسه عادی بود مثلا. ما خیلی اذ ...

ممنون که جواب دادید 

در حال حاضر بزرگترین دغدغه من مدرسه است 

پسر من در ظاهر مشکلی ندارد خدا رو شکر

یعنی کلامش خوبه (البته نه به اندازه سنش دکتر میگه دو سال عقب تره) ارتباط چشمی خوبی داره ولیییییی کلی مشکل دیگه داره که توی محیط که قرار میگیره خودش رو نشون میده 

حالا امسال باید برای پیش ۱ ثبت نامش کنم و کاملن گیج شدم که چکار کنم 

مشاور و کادردرمان پسرم دایم میگه با آموزش میشه کاری کنیم مدرسه عادی ثبت نام بشه (البته مدارس معمولی نه مدارس خوب که مصاحبه سفت و سخت داره)

ولی خودم فکر میکنم اصلن تونستم مدرسه عادی ببرمش خوب بعدش چی؟ اذیت نمیشه توی اون محیط؟ 

سلام دوستان کسی هست ویتامین ب ۱۲ و ب ۶ به بچه بده  ممنون میشم مقدار دارو رو بهم بگید

به پرم روانپزشک نصف آمپول ب۶ فقط یه بار گفت چیه شربت زینگ ویتامین ث وگروه ویتامین ب داد حس خیلی رو گفتارش داره تاثیر میزاره

به پرم روانپزشک نصف آمپول ب۶ فقط یه بار گفت چیه شربت زینگ ویتامین ث وگروه ویتامین ب داد حس خیلی رو گ ...

امروز پسرم بردم تا ازکاردرمانش که سه ماه پیش می‌بردم اگه یادتون باشه گفته بودم شاگرد دکتر پیشیاره بود الان برای خودش پیشیاره شده گزارش بگیرم برای روانپزشک  ارزیابی کرد گفت  یه چیزاش.  خوب شده ولی مشکلات دیگه هنوز باقی تو گزارش نوشته بود پردازش شنیداری خانمش معتقد بود نبر روانپزشکی این بچه هنوز کاردرمانی میخواد اصلا دارو احتیاج نداره ولی خود حسن نژاد گفت نه ببر بزار روانپزشک دستور بده بعد بیار

اوجا جان خیلی ممنون دوباره اومدید به مادرا دلگرمی و امید بدی من خودم وقتی مشکل پسرم متوجه شدم از کاملا ناامید شدم ولی رفتم این تاپیک از اول خوندم وگزارشای تو نی نی جون به من دوباره قوت قلب دادم من مدیون شما دونفر هستم الهی نارون عزیزمون عاقبت به خیر بشه یه روز بیایی پیام عروسیش بدی بچه دار شدنشو بدی وحتم دارم همین اتفاقم می افته🤲

سلام...

راستش پسر من همین ماه سه سالش میشه قبلا خیلی باهوش بود و کامل حرف میزد و هیچ مشکل جدی توش دیده نمیشد

تا اینکه همین زمستون وابسته به تلوزیون شد شدید به طوری که روزی هفت تا هشت ساعت تی وی میدید...متوجه شدم کم کم داره حرف زدن یادش میره کمتر ارتباط برقرار میکرد و دوست نداشت از خونه بریم بیرون بازی هم زیاد نمیکرد

الان چن روزه تلوزیون رو روش قطع کردم که دیگه کارتون نبینه

ولی خیلی عجیب شده بی دلیل میخنده..به یه جا خیره میشه و نیش خند میزنه...تا مجبور نشه حرف نمیزنه.....به نظرتون مبتلا به اوتیسم شده یا چیز دیگه هس؟؟؟راستش خیلی میترسم ممنون

2706