2733
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2449869 بازدید | 51278 پست
سلام  ۰۹۱۰۱۷۷۳۹۶۶ این شماره آقای بهمنی گفتاردرمانگره  من از برنامه هایی که میده ر ...

اوجا عزیز 

ممنونم

من الان پسرم ۶ ساله داره میشه و مسیر سخت رو داریم طی میکنیم با امید و ناامیدی

همش دنبال معجزه میگردم 

او جان یعنی بچه های ما رشد گفتاری و ارتباطی ندارن؟

قبلا دو کلمه با خودم حرف میزد به زور جواب میداد یعنی الان میل به حرف زدن نداره و واقعا نمیتونه درک و شناختش خوبه هه چیو میشناسه به اسم ولی در قالب  جمله و ارتباط واقعا اذیت میشه و نمیتونه

مامان مهلا جون هررر کار میکنم ریپلای کنم نمیشه

سلام ممنونم .‌خب همینا گزارش دهی بود ، دختر من تو سن بچه شما نداشت. اصلا حرف نمیزد که گزارش بخواد بده

ولی الان ازون ور افتاده. هر اتفاقی تو خونه بیفته میره به همه میگه. که قراره چیکار کنیم کی قراره بیاد خونمون ما قراره کجا بریم 

هفته پیش بردمش پیش معلم خصوصیش شروع کرده بود به گزارش دادن باون که" بابا میخواد بره فلان جا ،فلان کار و بکنه". 

منم حرص میخوردم که اصلاا به معلم تو چه ربطی داره اینچیزا.. چون بهش گفته بودم نگو همه چی و پیش مردم. البته بعد اینکه گفت به معلمش اینم گفت: "عههه مگه مامان نگفته بود چیزای خصوصی و به کسی نگم" 😅😅😅

الانم خیلیی دارم باهاش کار میکنم که لزومی نداره همه مسائل خونمون و به بقیه بگه😐

پیج هنری من در اینستاگرام narvanceram

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

اوجا عزیز  ممنونم من الان پسرم ۶ ساله داره میشه و مسیر سخت رو داریم طی میکنیم با امید و ناامی ...

خواهش میکنم عزیزم. چرا رشد نداشته باشن؟ منم خیلیی خیلییی تو این مسیر اذیت شدم ولی امیدتو از دست نده.‌نارون مدام پیشرفت داشته. 

من خودم الان دوساله با شروع بلوغش واقعاا به سختی افتادم ، یعنی یجیزی میگم یچیزی میشنوید. ولی امیدوارم ازین مرحله هم عبور کنیم. از سختیهای بلوغ همیشه میشنیدم تا اینکه خودم الان دارم تجربش میکنم . البته همه هم اینقدر سخت بهشون نمیگذره

شما در مورد گفتارش و ارتباطش حتما با یه متخصص صحبت کن. دوست داشتی از آقای بهمنی وقت بگیر ضرر نداره. اگر خودت درمانگر خوبی میشناسی حتما باهاش مشورت کن. 

ببینید من اگر اینجام بخاطر اینه واقعاااااا دلم میسوزه. نمیام اینجا از کسی کمک بگیرم. یا تبلیغ کنم.  ادعای عقل کلی هم ندارم بگم همه چی و خودم بلدم. ولی من دیگه راهم مشخصه. بچم واقعا تو طیف اوتیسم بوده و  هیچ وقت خودم و نخواستم گول بزنم  که نه ایناا فقط مشکلات حسیه.. یا بخاطرمجازی و دیجیتال و ... اینجوری شده. 

نه، این بچه واقعا واقعا تو طیف اوتیسم بوده از همون اولش هم بوده و کم کم علائم و رو کرده. 

من فقط عاجزانه یه خواهش دارم بچه ها رو به حال خودشون رها نکنید. 

ممکنه با قطع کامل مجازی و .... یه پیشرفتهایی هم ببینید. بهر حال بچه جستجوگره و شما هیچی هم یادش ندید خودشم خود بخود میتونه یچیزایی یاد بگیره مثل هرررر موحود زنده دیگه ای.‌ ولی اگر مشکلی تو بچتون میبینید ازش فرار نکنید. اوتیسم فقط یه لیبل نیست ، یه واقعیت محضه، نادر هم نیست، خیلی هم‌ زیاده اتفاقا و زیادترم داره میشه. 

تبلیغ نیست باور کن میدونی همه ما آدما در برابر تغییرات بزرگ جبهه میگیریم حق داریم چون تا حالا یه چی ...

منم قطع کردم مجازی رو . اصلا نمیخوام هزینه های دیگه خانم دکترو بدم چون چند تا ویسای اولشو که گوش کردم همش تکرار بود: 

۱ فضای مجازی رو قطع کنید فضای مجازی تی وی و گوشی و تبلت و هر نوع صدا و تصویره حتی کتابهای مصور 

۲ بذارید بچه رها باشه و لپ مطلب اینکه مثل قدیما که ما چطور زندگی میکردیم بچه هامونم همونطور زندگی کنن

۳ هیچ نوع آموزشی ندیم به بچه ها 

۴ بهش محبت و عشق بدیم 

همه این کارا رو دارم انجام میدم 

مامان مهلا جون هررر کار میکنم ریپلای کنم نمیشه سلام ممنونم .‌خب همینا گزارش دهی بود ، دختر من تو ...

قوربون دل مهربونت که میای با حوصله جواب میدی...😚

پس امیدوار باشم که ماهور گفتارش تا سن پیش دبستانی شاید اوکی بشه.....

............اوجا جون اگه به گذشته برگردی روی کدوم آموزش بیشتر زوم میکنی؟؟؟

چیا رو حذف میکنی؟؟؟

و خدایی که به شدت کافیست.......
ببینید من اگر اینجام بخاطر اینه واقعاااااا دلم میسوزه. نمیام اینجا از کسی کمک بگیرم. یا تبلیغ کنم. & ...

مرسی که اینجایی و دلگرمی مامانا 

اوجا تو مورد زیاد دیدی میشه نظرت درباره پسرم بگی

خدایا ما رو ناامید نکن . شکرت 
نگین که تبلیغ بوده  من بخاطر همین باور کردم دو هفته است بچه التماس میکنه تلویزیونو ردشن نمیکنم ...

قطع دیجیتال رو کاردرمانها هم توصیه میکنن تو یه مقطعی تاثیر هم داره اما همه چیز نیست

نسیم جان من از صفحات قبل دارم میخونم پسر شما شبیه پسر منه البته پسر شما کوچیکتره از پسر من و از لحاظ ...

سلام، سلامت باشه پسر گلتون، راستش من هفته پیش پسرمو بردم پیش یه روانشناس و تشخیص اتیسم خفیف دادن و تأکید کردند آسپرگر هست، متخصص مغز و اعصاب هم خودشون تشخیص عدم یکپارچگی حسی داده بودند، حالا با تشخیص روانشناس یه سری دارو دادن: ۱۰ عدد آمپول سربرولایزین هفته ای ۱ دونه، شربت جینکوویتون، شربت اتنتالین، قرص ممورکس و قرص آریپیپرازول، همون روز آمپول اول رو تزریق کردیم، داروها رو هم طبق دستور مصرف کرد، ولی به شدت خوابالود شده بود که به دکتر پیام دادم و ایشون قرص آریپیپروزال رو قطع کردن و شریت اتنتالین رو هم نصف کردن، الان خواب آلودگی پسرم رفع شده، دیشب هم پیش گفتاردرمان بردم برای شروع توانبخشی، ایشون با توجه به گفتار پسرم و حرفهای من و مشاهدات خودش گفت پسرم اختلال PDD NOS داره که مفصل توضیح داد یعنی مثل آسپرگرها باهوش هستند (درصد هوش آسپرگرها بیشتره) ولی آسپرگرها روابط اجتماعی ندارن ولی اینها دارن، تماس چشمی خوبی دارن، مدرسه عادی میرن، دوست پیدا می کنن و ازدواج می کنن، در صورتیکه آسپرگرها به اصطلاح دانشمندان احمق نامگذاری شدن؛ چون به شدت با هوشن، نگاهشون رو می دزدن، روابط اجتماعی ضعیفی دارن، دوستی ندارن معمولا، ازدواج‌ نمی کنن معمولا، افسردگی و دوقطبی توشون زیاده، بعدش هم پرسید تلویزیون زیر ۲ سال زیاد دیده که گفتم بله و محو تلویزیون میشد، که گفت احتمال داره بیبی دیجیتال هم باشه، حالا گذشت زمان معلوم میکنه، خلاصه خیلی امیدوارم کرد، گفت باید گفتاردرمانی و کاردرمانی حسی و ذهنی براش انجام بشه، در مورد اکو هم گفت اصلا سؤالی چیزی ازش نپرس: مثلا نپرس آب میخوری؟ که اونم بگه آب میخوری! حالا که حفظی حرف میزنه بذار درست حفظ کنه: بگو مامان آب میخوام، مامان غذا میخوام، مامان کفشمو بپوشون، مامان جیش دارم و ... یکم برای ما سخته ولی راهش اینه، امیدوارم پسر شمام تو مسیر خوبی قرار بگیره، در مورد اختلال PDD هم من سرچ کردم از مقاله های خارجی و یه تیکه ترجمه شو پایین میذارم، امیدوارم به دردتون بخوره

پسرم سه سال و سه ماهه نمی‌دونم ریسپریدون بدم یا نه..خواهرم به بچش پیراستام داده بود خیلی راضیه میگه ...

این گفتاردرمانی که من پسرمو بردم هم خیلی از پیراستام تعریف می کردن

2706