2733
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2451022 بازدید | 51280 پست
سلام عزیزم شما تو بارداری سابقه خودایمنی یا تبخال نداشتین ؟ تبخال لب نزدین تا بحال ؟

نه هیچی 

فقط یکسره گوشی دستم بود و اینکه ماه های آخر خیلی حساس شده بودم یادمه هرشب حداقل دوساعت گریه میکردم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

عزیزم بچتون در حدود دو سالگی چه علائمی داشت ؟ صحبت میکرد ؟کلمه بگه؟یا صداتون بزنه ؟

نه نهایتا یه مامان بابا که اونم فک کنم تکرار بود متوجه نبود مامان کیه بابا کیه

الانم که ۴سالشه یه وقتایی به بالاش میگه مامان

سلام دوستان 

میخواستم یه نکته‌ای رو بگم بچه‌هایی که تشخیص هر اختلالی رو میگیرن به هیچ وجه نباید دعوا، سرزنش، توهین کنید حتی کتک بزنید چون که قسمت جلوی پیشانی این بچه‌ها دیرتر تشکیل میشه با انجام دادن هر یک از این موارد فقط باعث می‌شد که اصلاً تشکیل نشه

اگه مثلاً بچه شما با داد و هوار حرف گوش کن میشه پس انتظار داشته باشید در آینده یک فرد مهر طلب باشه  برای اینکه رضایت همه رو جلب کنه فقط هر کاری که بقیه میگن انجام میده یعنی در کل اصلا برای خودش زندگی نمیکنه 

لطفاً طفل معصوم‌هاتون رو دعوا نکنید 

سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید. بچه من دو سال و دوماهشه از بچگی تلویزیون و گوشی زیاد دیده تا ۲۳ ماهگی که متوجه تاخیر شدیدش شدم و همچنین پسرفت مثلا یکسالگی واکنش به اسم داشت. اعضای صورتشو بلد بود. بای بای و ... بلد بود تو ۲۳ ماهگی همه چی رو فراموش کرده بود به یه جا خیره میشد. واکنش به اسم نداشت ،حرف نمیزد حتی آب هم به زور میگفت. اشاره نداشت اشاره هامو نمیفهمید و...

الان سه ماهو نیمه قطع کردم تغییر داشته اما زیاد نه مثلا تو این مدت کمی اشاره یاد گرفته چیزی میخواد اشاره میکنه و به چیزی اشاره می‌کنم هرچند کمی با تاخیر اما نگاه میکنه. تماس چشمیش بهتر شده اما فقط تو بازی . کلمه ۸ تا میگه. اما خیلی از کلماتو بهش بگم تکرار میکنه استفاده شو بلد نیست.دیگه خیره نمیشه. دستور پذیری درحدکارای که زیاد تکرار شده مثل پوشکتو بیار یا توپ بیار داره

مشکلم اینه هنور واکنش به اسمش کمه. استفاده از کلماتو هنوز بلد نیست به جز اون ۸ تا. جلو خودش خیلی نامفهوم حرف میزنه یا جیغ میزنه. مثلاً بهش یاد دادم میگم من کیم میگه مامان اگه هر کس دیگه هم بگه من کیم میگه مامان. و با بچه ها ارتباط نمیگیره فوقش کاراشون جالب باشه از دور نگاه میکنه

کاردرمانی و ... میخوام شروع کنم کجا ببرم بهتره ؟ چون بچه من فوق العاده کنجکاوه و به همه وسایل دست میزنه و اینکه بقیه چی میگن براش مهم نیست. برای همین جای خوبی میخوام باشه بتونن باهاش ارتباط بگیرن