2733
2734
عنوان

تجربیات من از فیبروم رحمی

227395 بازدید | 151 پست
من از روزی که یادم میاد که پریود شدم همیشه پریودهای خیلی سختی داشتم با دردهای شدید و خونریزی زیاد ولی چون این مساله تو خونوادم معمول بود هیچ وقت فکر نمیکردم مشکلی وجود داشته باشه از بعد از ازدواجم هم هر سال دکتر زنان میرفتم و چکاپ های لازم رو انجام میدادم چند بار هم سونو شدم تا اینکه چند ماه پیش دکتر بهم گفت یه انحرافی در رحمت دیده میشه و باید سونوی واژینال انجام بدی وقتی رفتم واسه سونو واژینال دکتر بهم گفت یه فیبروم خیلی بزرگ داری 7 سانتی متر!!!!!!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

هیییییییچی دیگه من شبانه روز گریه میکردم چون تو اینترنت خوندم گاهی اوقات اگه اندازه فیبروم بزرگ باشه ممکنه رحم رو هم مجبور باشن باهاش در بیارن واسه همین خیلی ناراحت بودم چون هنوز واسه بچه هم اقدام نکردم دکتری که رفتم گفت میتونی با همین شرایط بذاری حامله بشی چون خیلی هم کم خون هستی اگه عمل بشی ممکنه از کف بری...
2742
اینو هم بگم که فیبروم هیییییچ علایم ظاهری و درد و هیچی نداره واسه من که اینجور بود و اصلا هم پریودام رو به هم نریخت ولی... فیبروم برای من یبوست خیلی شدید ایجاد کرده بود و من از همه جا بیخبر هر کاری میکردم نمیتونستم یبوستم رو رفع کنم در حدی که گاهی اوقات باعت ایجاد شقاق میشد از طرف دیگه فیبروم چون خونریزی های پریودی رو تشدید میکنه باعث میشه که خون خیلی خیلی زیادی حین پریود از دست بدی و همین عامل باعث افت شدید آهن خون و کم خونی شدید من شده بود
تا اینکه رفتم پیش یه دکتر خیلی خیلی مجرب که تخصصش لاپاراسکوپی هست به من گفت که باید فیبرومت رو با لاپاراسکوپی خارج کنی و اصلا نگرانی نداره و رحمت هم مشکلی براش پیش نمیاد بهش گفتم اگه بیرونش نیارم چی؟ گفت فیبروم باعث سقط و زایمان زودرس و حتی در بعضی موارد نازایی میشه و کم خونی الانت هم دلیلش فیبرومه واسه هفته بعدش نوبت عمل گرفتم و بیمارستان بستری شدم قبل از عمل سه تا کیسه خون گرفتم با وجودی که لاپاروسکوپی خیلی کم خون از دست میدی..
عملم خیلی راحت انجام شد 1ساعت طول کشید ولی به خاطر اینکه شکم باز نمیشه یه سری گازهایی حین عمل داخل شکم تزریق میشه و نفخ شدیدی بعد از عمل ایجاد میکنه تا اینکه این گازها خارج بشه واسه همین باید زیاد راه بری فقط همینش یه کم اذیت کرد وگرنه جای بخیه ها و عمل خیلی کم درد داشت
2740
مرسی یاسی جون اره عزیزم منم واسه همین اومدم اینجا نوشتم که اگه کسی مشکلی مشابه من داشت اصلا نگرانی به خودش راه نده و با لاپارا درش بیاره ایشالا شمام همیشه سالم باشی
اینو هم بگم که جای اصلی که باز شده بود به اندازه 3 سانتی متر بخیه خورده بود و یک هفته بعدش رفتم بخیه هام رو کشیدم یک هفته بعد از عمل دیگه خوب خوب شده بودم و تونستم برم سر کار و خدا رو شکر هیچ دردی هم نداشتم فقط یه کوچولو جای بخیه ها رو که فشار میدادم درد میکرد الانم دارم قرص آهن میخورم تا کم خونیم هم درمان بشه
یبوستم هم خدا رو شکر بعد از عمل رفع شده من خودم باورم نمیشد که یه فیبروم میتونه اینقدر مکانیزم های دیگه بدن رو تحت تاثیر قرار بده ولی خدا رو شکر که درمان شد
2706