2737
2739
عنوان

کمک من سرماخوردم \\\\\\\\\\

1182 بازدید | 9 پست
سلام به همه مامانای گل من بدجوری سرما خوردم دیگه نفسم بالا نمیاد تجربه ای دارید کمکم کنید چی بخورم الان دارم تب میکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

برای‌ تخفیف‌ گرفتگی‌ بینی‌، از آب‌ نمک‌ (نصف‌ قاشق‌ چایخوری‌ نمک‌ در یک‌ فنجان‌ آب‌ گرم‌) استفاده‌ کنید، به‌ این‌ صورت‌ که‌ 3-2 قطره‌ از این‌ محلول‌ آب‌ نمک‌ را در هر سوراخ‌ بینی‌ بچکانید.

- از دستگاه‌ بخور برای‌ افزایش‌ رطوبت‌ هوا استفاده‌ کنید. دستگاه‌ بخور باید هر روز تمیز شود.

- در مورد کودکی‌ که‌ هنوز نمی‌تواند فین‌ کند، از یک‌ دستگاه‌ مکش‌ ترشحات‌ مخصوص‌ شیرخواران‌ استفاده‌ کنید. اگر ترشحات‌ مخاطی‌ ضخیم‌ و چسبناک‌ باشد، آن‌ را با 3-2 قطره‌ آب‌ نمک‌ رقیق‌ و نرم‌ کنید. در سوراخ‌ بینی‌ کودکان‌ از وسایلی‌ مثل‌ گوش‌ پاک‌ کن‌ استفاده‌ نکنید. در عرض‌، ترشحات‌ را در بیرون‌ از سوراخ‌ بینی‌ توسط‌ یک‌ دستمال‌ کاغذی‌ یا پنبه‌ پاک‌ کنید. دستمال‌ را در اطراف‌ سوراخ‌ بینی‌ بچرخانید و ترشحات‌ را از داخل‌ بینی‌ خارج‌ کنید.

داروها

هیچ‌ دارویی‌، از جمله‌ آنتی‌بیوتیک‌ها، نمی‌تواند سرماخوردگی‌ را معالجه‌ کند. البته‌ برای‌ تخفیف‌ علایم‌ می‌توان‌ از داروهایی‌ مثل‌ استامینوفن‌، داروهای‌ ضدگرفتگی‌ بینی‌، قطره‌ یا افشانه‌ (اسپری‌) بینی‌، داروهای‌ ضد سرفه‌ و صاف‌کننده‌های‌ گلو استفاده‌ کرد.

ممکن‌ است‌ با مصرف‌ دوزهای‌ بالای‌ ویتامین‌ ـ ث‌ (تا 1000 میلی‌گرم‌ در روز) دوره‌ بیماری‌ کوتاه‌ شود. ‌

فعالیت‌

استراحت‌ در رختخواب‌ ضروری‌ نیست‌، اما باید از فعالیت‌ شدید پرهیز کرد. اصولاً بهتر است‌ استراحت‌ بیشتری‌ داشته‌ باشید. ‌

رژیم‌ غذایی‌

رژیم‌ غذایی‌ عادی‌. البته‌ مایعات‌ باید بیشتر مصرف‌ شود، مثل‌ آب‌، آب‌ میوه‌، چای‌، و نوشیدنی‌های‌ گازدار.

در این‌ شرایط‌ به‌ پزشک‌ خود مراجعه‌ نمایید

اگر یکی‌ از موارد زیر به‌ هنگام‌ بیماری‌ رخ‌ دهد:

- افزایش‌ درد گلو، یا ظاهر شدن‌ لکه‌های‌ سفید یا زرد روی‌ لوزه‌های‌ یا سایر قسمت‌های‌ گلو

- بروز حملات‌ سرفه‌ که‌ مدت‌ آنها بیش‌ از فواصل‌ بین‌ این‌ دوره‌ها باشد؛ بروز سرفه‌ای‌ که‌ خلط‌ ضخیم‌، زرد ـ سبز رنگ‌ یا خاکستری‌ دارد؛ بروز سرفه‌ای‌ که‌ بیش‌ از ده‌ روز طول‌ بکشد؛ یا بروز مشکل‌ تنفسی‌ در بین‌ حملات‌ سرفه‌

- اگر نتوانید سرماخوردگی‌ را از آنفلوانزا افتراق‌ دهید.

- اگر تب چندین روز طول بکشد یا تب بالای ‌ 3/38 درجه‌ سانتیگراد داشته باشید .

- بروز لرز شدید، درد قفسه‌ سینه‌ یا تنگی‌ نفس‌

- بروز گوش‌ درد یا سردرد

- ظاهر شدن‌ بثورات‌ پوستی‌؛ آبی‌ یا خاکستری‌ شدن‌ لب‌ها، پوست‌، یا بستر ناخن‌ها

- درد در دندان‌ها یا روی‌ سینوس‌ها

- بی‌حالی‌ یا تحریک‌پذیری‌ غیرمعمول‌

- هذیان‌ گویی‌ و تیرگی‌ شعور

- بزرگ‌ و دردناک‌ شدن‌ گره‌های‌ لنفاوی‌ در گردن‌
2742
حواست باشه تبت بالا نره چون خیلی واسه نی نی خطرناکه....اگه تب داری یعنی عفونت داری پس حتما برو پیش دکترت......من خودم به خاطر تب بالا 2 روز بستری شدم..........
حتما پاشویه کن...
آب نمک غرغره کن...
ولی دکتر یادت نره
2740
منم خوردم نتیجه اش 2 تا پنسیلین گنده با یه خلوار آموکسی کلاو داده....یه مقدارم شربت....بدم میاد از ...

من سرما خوردم از خدامه ۱۰ تا پنیسیلین بزنن ولی هیچ آمپولی نداد😑