2733
2739
عنوان

کم کاری تیروئید در دوران بارداری کمکککککککککککککک

| مشاهده متن کامل بحث + 207132 بازدید | 130 پست
سلام منم قبل از بارداری ازمایش دادم تیروئید نداشتم اما سه ماهه اول که ازمایش دادم تیروئیدم 3.2 بود...از همون هفته 8 قرصامو ناشتا مصرف کردم تو ماه هفت که ازمایش دادم نرمال شده بود...الانم که دیگه ماه نهم و اخراشه...قرصاتو به موقع بخور و اصلا هم به خودت نگرانی راه نده... هیچ چیزی بدتر از استرس برات وجود نداره
با سلام خدمت همه عزیزان من الان چند ماهه میخوام باردار بشم. امروز تو جواب آزماشم نوشته TSH = 5.1 . دارم از استرس میمیرم. یعنی چی میشه. من میخوام باردار بشم. وقت دکتر یکشنبه دارم. کسی می تونه بگه من چمه ؟ خوب میشم ؟ می تونم یه بچه سالم دنیا بیارم ؟
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

با سلام معصومه خانم من هم مشکل شما رو دارم و الان حدود ۸ ماهه که قرص لووتیروکسین مصرف می کنم.اخرین ازمایشم tsh رو ۵.۵ نشون میداد.از اونجایی که قصد بارداری دارم دکتر غدد پیشنهاد کرد که عددش بهتره زیر ۴ باشه واسه بارداری...بنابراین قرصم رو زیاد کرد تا ایشالا tsh به حد نرمال برسه و برای بارداری مشکلی ایجاد نشه.فعلا بازم باید صبر کنم
2728
من به خیال خودم کلی آزمایش قبل از بارداری دادم و مثلا خواستم با آمادگی قبلی باردار بشم . وقتی فهمیدم باردارم رفتم دکتر برام آز مایش نوشت تو اولین آزمایشم tsh شد 15 دکترم آزمایش های قبل از بارداری رو نگاه کرد دید همه چی دارم به جز آزمایش تیروئید . دنیا رو سرم خراب شد مردم از استرس رفتم پیش متخصص غدد روزی 1 دونه لووتروکسین برام نوشت از هفته 7 شروع کردم به قرص خوردن الان هفته 11 هستم خیلی دارم تلاش می کنم دیگه به این قضیه فکر نکم و به خودم استرس وارد نکنم استرس خیلی بیشتر واسه جنین ضرر داره ولی واقعا سخته خدا خودش کمکم کنه بچه ها کسی با tsh به این بالایی دوران بارداریشو گذرونده ؟ آسیب به بچه صد در صدی ؟ متخصص غددم بهم گفت بچه ت می ره مدرسه ریاضی 1 میشه دید من گریه م گرفت گفت نارحت نشو بقیه بچه ها هم 2 میشن ولی متخصص زنان بهم گفت اون همه که ژنتیک تاثیر داره چیزای دیگه تاثیر ندارن
2738

سلام دوستان، منم چند ماه قبل از بارداريم ازمايش تيروئيد دادم و عددش ٢ بود، اما الان كه هفته ي پنج هستم، ازمايش مجدد دادم، عددم ٥.٩٨ هست. منم مثل همه رفتم نت گردي و كلي غصه خوردم، اما با حرفاي شما خيلي حالم بهتر شد. فردا نوبت دكتر گرفتم ببينم چي ميگه. ايشالا همه ني ني ها سالم بدنيا بيان

سلام دوستان هستین؟ من سه ماه قبل آزمایش دادم ۳/۸ بود، ولی با عین حال چون قصد بارداری داشتم دکتر بهم قرص داد و روزی یک چهارم میخورم. تا وقتی که متوجه شدم باردارم هم فراموش کردم که ادامه هم اینکه گفتم حتما ضرری چیزی داره بذار با مشورت دکتر بخورم، که متاسفانه هفته ی ۵ که رفتم دکترم یادم رفت بپرسم و الان با چیزایی که توی نت خوندم نگران شدم که عددش به زیر ۲/۵ رسیده یا نه؟ یا باید ادامه میدادم قرصو؟ حالا هفته ی آینده وقت دکتر دارم . بنظرتون الان خودم شروع به خوردن کنم یا واستام هفته آینده دکترم بگه؟ خیلی ترسیدم خدایی

زائری بارانی ام آقا به دادم میرسی ** گرچه آهو نیستم اما پر از دلتنگیم ** ضامن چشمان آهو ها به دادم میرسی ** من دخیل التماسم را به چشمت بسته ام ** هشتمین دردانه زهرا به دادم میرسی! به حق جوادت ... ممنونم یا امام رضا 🙏 الهی پسرمو نذر قیام مهدی (عج) میکنم 
2706