2733
2734
عنوان

کم کاری تیروئید در دوران بارداری کمکککککککککککککک

| مشاهده متن کامل بحث + 207132 بازدید | 130 پست
عزیزم اصلا نگران کننده نیست . اتفاقا بایدقرصت رو مرتب بخوری . من در همون هفته دوم بارداریم متوجه شدم که مشکل کم کاری تیرویید دارم . عین سریالهای ایرانی با گریه از مطب دکتر خارج شدم . و خیلی ناراحت بودم . اما بعداز سه سال عادت کردم . همچنان دارم قرص میخورم . دکتر بهم گفته باید تا آخر عمرم این نصف قرص رو بخورم .
اتفاقا اگه نخوری وزن و تناسب اندامت هم مختل میشه .
خواهر و برادر منم دارن .
خواهر من تو بارداری اولش که متوجه شده بود عدد تی اس اچ 68 بود .
اما من 7/5 بودم .

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سلام
مرواریدجان من الان هفته 19 بارداری ام. هفته 17 متوجه شدم کمکاری تیروئید دارد با tsh 4.2
دکترم برام نصف قرص لوو یک روز درمیون تجویز کرده. اما من خیلی نگرانم که خدای ناکرده رو بچه اثر گذاشته باشه یا این مقدار قرص کم باشه.
میشه از تجربیاتت بگی
یا امام رضا
عزیزم نگران نباش tsh زیاد بالا نیست اگه دکتر بهت دارو بده نهایتش روزی یه نصف قرص باشی من tsh=30 بود و وقتی به متخصص غدد مراجعه کردم خیلی ناراحت شد واسه من اولش با روزی دوتا شروع کرد الان هم روزی یه دونه میخورم
ره سپردن در سیاهی، رو به سوی روشنی زیباست!
2742
سلام
قرص که برای کم کاری تیویید مصرف کردین چی بود
وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا **** هر که بر خدا توکل کند ،، خدا او را کافی است خدا کار خود را به اجرا می رساند و هر چیز رااندازه ای قرار داده است
عزیزم من هفت ساله کم کاری دارم ببین الان نوزاد چهار ماهه دارم ولی خدارو شکر نگرفته و تروییدش خوبه والی ببین دکتر غدد یه چیزی بهم گفت گفت که نوزاد تا وقتی شیر خوار علایم تروییدی رو نشون نمیده ولی بعد ها ممکنه مثلا وقتی بزرگتر شد چهار پنج سال به بالا کم کم نشون بده چون مادر داشته احتمالش هست ببین اگه نینیت نداشت ولش نکن هر سال یه چکاب بکن خدای نکرده نگرفته باشه در ضمن چیزی مهم نیست با خوردن دارو مرتب و سر وقت و طبق دستور پزشک برطرف میشه ووقتی که دارو مصرف میشه هیچ مشکلی نیست و علایم کم کاری تن بدن از بین میره
دلم بوی هیزم میخواهد نانی تازه و گرم و کمی سادگی ......
سلام توروخداجوابموبدین کم کاری تیروییددارم 2سال تحت نظرپزشکم 6ماه پیش آزمایش دادم گفت عالیه برو 6ماه دیگه بیاباردارشدی 4،5شنبه وجمعه 2تابخورحالا نگرانم زیرگلوم گرم میشه بعضی وقتاپاهام یادستام خواب میرن هفته 5بارداریم قبل اربارداری هم آز دادم نیم بودنمیدونم آزاسترس اینطوریم کممممممممک
خدایا ازت ممنونم همیشه مواظب فرشته ات باش 21هفته
2738
سلام منم با اینکه سابقه خانوادگی نداشتیم توی بارداریم تیروئیدم کم کار شد هفته نهم فهمیدم 4.6 منم کلی نت گردی کردم با استرس و گریه و ... رفتم پیش دکتر که دکتر گفت چیزی نیست با دارو کنترل شد و اومد پایین توی ماه پنجم رفتم دکتر طب سنتی بهم گفت نخور به جاش نمک دریا بخور با گوشت بره و غیره دو هفته نخوردم تی اس اچم اومد روی 6 اگه بدونید چه حالی داشتم از دکتر وقت نگرفته از خونم که توی کرجه با شوهرم رفتیم تهران پارس پیش دکترم کلی دعوام کرد ولی دید حالم خیلی بده بیچاره شروع کرد به دلداریم گفت به موقع اومدی دیروز که دکتر زنانم فهمید اونم دعوام کرد و با حرفاش خیلی ترسیدم نکنه خودم بلایی سرش آورده باشم خیلی نگرانم
:)
سلام خانوما من تازه واردم دیروز با بیبی چک مثبت نشون داد حاملیکیم عصر رفتم دکتر و آزمایشای 2ماه پیش قبل حاملیگیم گرفته بودمو بردم گفت کمکاری تیروئید داشتی دوباره واسم نوشت که امروز باید برم خیلی میترسم گفت1 ماهته تو سایتا خوندم رو هوش بچه تاچیر میزاره حالا چیکار کنم عصبیم
سلام بچه ها من تازه وارد سایت شدم . خواهش می کنم کمک کنید. هفته نه بارداری فهمیدم کم کاری تیروئید با تی اس اچ 11 دارم. میخاستم برم سقط کنم که دکترم گفت داروهاتو بخور. تو سایتها بدترین مطالب را در موردش نوشتند مثل کم هوش و عقب ماندگی ذهنی. خواهشمندم اگه تجربه ای دارید به من اطلاع بدید. ممنون
سلام دوستان حتما تحت نظر دکتر غدد باشید و داروهاتون رو هم جدی بگیرید من که در دوران بارداریم سر این موضوع خیلی نگران بودم اما الان نیکای من شش ماهش داره تموم میشه و ماشاالله دختر باهوشی هم هست استرس بدترین چیزه مراقب خودتون باشید و از این دوران لذت ببرید
:)
عزیزم نگران نباش، تیروئید من تو بارداری 5 بود ، رفتم دکتر غدد روزی نصف قرص خوردم، الان پسرم چهار ماهه به دنیا اومده، کاملا سالمه، تیروئید هم نداره،هوششم که نسبت به ماهش خیلی زیاده... منم وقتی تو بارداری شنیدم تیروئید دارم خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم،ولی الان میبینم که بیخود بوده..
سلام عزیزم مثل همه مامانای خوب که دلداریت دادن و راهنماییت کردن منم الان پسرم هشت ماهشه اول حامگیم تیروبیدم نرمال بود اما تو هفته ٢٠ تازه وقتی دکترم رو عوض کردم و ازمایش مجدد داد دیدم تیروبیدم ٥ شده و قرص خوردم المانیشو بگیر تا سه ساعت بعد از اینکه خوردی شیر نخور چون نمیذاره جذب شه ،بعد از زایمان قرص رو قطع کردم و دو ماه بعد که ازمایش دادم نرمال شده بود ، این چیزایی هم که تو نت هست در صورت درمان نشدن خست و در موارد شدید برای این حدود یعنی زیر ٧-٨ اگرم تازه درمان نشه فقط باعث زایمان زودرس میشه اینو دکترم گفت
2706