2737
2734
عنوان

یک نصیحت و خواهش دوستانه به همه

2191 بازدید | 80 پست
سلام دوستان
من می خواستم تجربه زندگی خودم رو بگم از شما هم می خوام به همه بگید شاید از این اتفاق ها در آینده نیفته که باعث ناراحتی در زندگی بشه. من چندین سال پیش با یک آقای ترک اهل آذربایجان ازدواج کردم خودم اهل تهرانم و فارس هستم. من هروقت به دیدن خانواده شوهرم به شهر اونها می روم کلی عذاب می کشم چون تمام آنها از مادر شوهر و خواهر شوهر و جاری و فامیل هاشون همه با هم ترکی حرف می زنند میگن می خندن و کوچکترین توجهی به من ندارند که در جمع اونها نشستم و از حرف هاشون چیزی نمی فهمم (درحد خیلی کم) چندین بار هم ازشون خواستم اگه میشه فارسی حرف بزنین من هم بفهمم ولی دوسه تا کلمه میگند بعد دوباره شروع میکنند به ترکی حرف زدن انگارنه انگار که من اونجا نشستم.میگند ما نمی تونیم فارسی حرف بزنیم برامون سخته درصورتیکه همشون تحصیلکرده اند و من باور نمی کنم نتونند فارسی حرف بزنند.من هم چندین بار سعی کردم ترکی یاد بگیرم ولی شوهرم که حوصله نداره یادم بده خودم یه چیزایی یادگرفتم ولی اونم دردی رو دوا نمی کنه.شوهرمم میگه نباید باهاشون کات کنی . دوستانه خواهش میکنم که حتما سعی کنین با هم قوم و هم زبون خودتون تاجاییکه میشه ازدواج کنین که دچار این عذاب و سختیها نشین چون واقعا سخت و عذاب آوره.مخصوصا دخترای فارس تا می تونین با مردای ترک ازدواج نکنین
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
عزیزم منم بوشهریم شوهرم ترک بجنورد خراسان شمالیه منم همین مشکلو دارم ولی تو این یک سال تقریبا تونستم خیلی از واژه های ترکی رو بفهمم ولی خوب تو جمع که میشینم اول فارسی حرف می زنن یهو کانالو عوض میکنن و میرن تو فاز ترکی
ولی تو جمعشون که هستی به حرفاشون دقت کن....و بعضی کلمه ها رو بپرس.....خیلی هم سخت نیست.....

من ترک نیستم ولی زمان دانشجوییم تو یه شهر ترک نشین بودم....تا حد زیادی یاد گرفتم
ساکنان دریا پس از مدتی صدای موج را نمیشنوند... چه تلخ است قصه عادت!!!
2740
مامان آرمین نباید ازشون دلگیر شی من ترکم.......کاملا شرایط تورو درک میکنم ....ولی ترکی حرف زدن ربطی به تحصیلات نداره
برای خندیدن منتظر خوشبختی نباشید .......شاید خوشبختی منتظر خندیدن شماست
2706