2733
2734
ســـــــــــــــــلام مبارکه .

اینم یه وبلاگ خوب برای غذای نی نی جهت راهنمایی مامانای گل

http://babyfood.blogfa.com
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

یاسین 6 ماه و 24 روز

برنامه غذایی امروز :

صبحانه : املت ( نصف زرده تخم مرغ پخته + گوجه رنده شده +کره + کمی شیر خودم ) + 3 ق ماست

میان وعده : بیسکوییت مادر

نهار : سوپ (ران مرغ+هویج +سیب زمینی+آلو +رشته فرنگی +گوجه +اسفناج+2 قطره آبلیمو) +4 ق ماست

عصرونه : پوره سیب و موز

شام: ندادم

شیر هم که هر 1 ساعت میخوره
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
2728
دخترک الان تقریبا 6 ماه و نیمه است و شیر مادر نوش جان می‌کنه و یک ماهی هست که غذا هم می‌خوره.

من از فرنی شروع کردم بعد حریره بادام و سپس سوپ با گوشت مرغ .

امروزم سوپ با ماهیچه‌ی گوسفند رو امتحان کردیم.
یاسین غذای های امروزش رو خیلی دوست داشت و همه رو با میل خورد .

راستی آب هم خیلی دوست داره هر چی بدم میخوره . البته فعلا با قاشق میدم چون با لیوان هنوز نمیتونه درست بخوره گاهی میپره تو گلوش چون هورت میکشه . با شیشه هم بدم خیلی نمیخوره بیشتر بازی میکنه چون کلا به شیشه عادت نداره

لیوان ما رو میبینه دست و پا میزنه
برنامه‌ی غذایی دیروز دخترک:

صبحانه: حریره بادام (آرد برنج 1 ق مرباخوری استاندارد + پودر بادام کمتر از 1 ق م + آب که بعد از خنک شدن کمی شیر مادر اضافه می‌کنم)

ناهار و شام: سوپ ماهیچه (ماهیچه با پیاز پخته شده + برنج + هویج + به + اندکی آب‌لیمو ترش)

میان‌وعده هم فقط شیر مادر
گزل جون ماهیچه بوی زحم نمیداد؟

من با اینکه ماهیچه رو با پیاز میزارم میپزه خیلی بوی نا مطبوعی داره سبزیجات هم دیگه زیاد اضافه میکنم ولی هنوز بوئه اذیت میکنه .

نمیدونم شاید من خیلی حساسم چون گوشت دوست ندارم . ولی همسری هم خوشش نمیاد
2740
منم دقیقا همین مشکل رو دارم برای همین به هم اضافه کردم و بعدم یکمی آب‌لیمو ترش کمی بهتر شد ولی من که چندان خوشم نیومد ولی دخملی مشکلی نداشت.

حالا با گل ماهیچه‌ هم باید امتحان کنم ولی کلا مشکل گوشت همینه دیگه
من با گوشت گردن درست کردم خیلی بهتر بود . یاسین هم بهتر خورد .

فقط یه کم ریش ریش بود . ماهیچه لطیف تره و خوب له میشه
درضمن برای دختر من فعلا پروتئین گاوی ممنوعه و البته برای بنده نیز
پس نمیشه به غذاهاش شیر یا کره یا هرگونه لبنیات گاوی اضافه کرد و البته بیسکویت و غیره هم چون شیر خشک داره نمیشه

به همین خاطر من کلا فرنی و حریره رو با آب کمی سفت‌تر درست می‌کنم و بعد موقع سرو یکم شیر خودمو می‌دوشم و بهش اضافه می‌کنم. فقط رقیق میشه انگار شیر آب میندازه!!

جای کره هم از روغن زیتون تا الان استفاده کردم
اتفاقا من ماهیچه و گردن رو با هم با پیاز پخته بودم بعد ماهیچه و آبشو ریختم تو ظرف و برنج و باقی مخلفات رو اضافه کردم.

به‌نظرم به دلیل استفاده نکردن از ادویه بدبو میشه (آخه من برای خودمون یه عالمه ادویه میزنم تا بتونم بخورم!!!!)
راستی گزل جون یه بار غذاهای ممنوع تا 1 سال رو نوشتی . توش اسفناج رو هم دیدم

به نظرت زود بود تو سوپ ریختم؟

گفتم سرشار از آهنه خیلی مفیده !!!
سلام دوستان به اینجا مرجعه کنید و همه مطالبشو مطالعه کنید مفیده
http://professorsoltanzadeh.com/new/food/main.htm
در ضمن اسفناج سفیده تخم مرغ عسل نمک تا یکسالگی ممنوعه گوجه فرنگی و مرکبات هم چون حساسیت زا هستند زیاد جالب نیستند برای نی نی
2706