2752
2734
سلام

تینا جون جاری محترمتون استثناءً این بارو راست گفته ههههههههههه

عزیزم این غذاهایی که گفتی تا 1 سالگی ممنوع هست .

در مورد پخت مواد غذایی هم من گوشت رو (ماهیچه) برای سوپ و آش تو زودپز میپزم با عرض شرمندگی . چون کاملا مغز پخت میشه اما بهترین روش پخت همونیه گفتم که عصاره بهش میگن . بقیه مواد رو میشه تو یه ظرف دیگه پخت بهش اضافه کرد.
من برای کته گاهی از همین آب عصاره استفاده میکنم . ولی یاسین کلا آب گوشت + گوشت و گاهی نون یا سیب زمینی ترجیح میده.

در مورد میکس هم من ریز میکنم مواد رو مثل هویج و سیب زمینی همونجوری میدم میخوره دیگه له هم نمیکنم . اونجوری بیشتر دوست داره تا یه چیزی شبیه حلیم. خمیری باشه عق میزنه ببخشیدددددددد

من میان وعده نمیدونم چی بدم به یاسین که مقوی باشه؟؟؟

به نظرتون دنت زود نیست؟
بستنی رو دادم اما کم میخوره اونم اگه قیفی یت چوبی باشه با قاشق نمیخوره.
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سماجون من در مورد دنت اطلاعی ندارم ولی فکر نمی‌کنم با بستنی خیلی متفاوت باشه مواد تشکیل‌دهنده‌اش رو بخون ببین چی داره. فقط فکر کنم خیلی پرکالری باشه.
من بیش‌تر میان‌وعده میوه (یا درسته یا پوره یا آبش)، شیره‌ی فندق یا بادام، جدیدا ماست یا پنیر گوسفندی و گاهی هم نان یا بیسکویت یا شیرینی‌های سنتی (نان‌برنجی، نان قندی و ...) میدم. گاهی هم همون غذاش رو که درست نخورده تو چند مرحله میدم می‌خوره.
سلام
گزل بانوی گرامی میشه بگی ته چین مرغی که گفتی رو چطوری درست کردی؟
بالاخره موفق شدم به پسرم زرده تخم مرغ پخته بدم. با ماست و تا حالا امتحان نکرده بودم. خدا رو شکر خوشش اومد.
2731
ممنون از پیشنهادت تینا جون . خودمم سعیم بر تینه که خوراکی های طبیعی بیشتر بخوره ولی بچه ها این جور خوراکی ها رو دوست دارن . غذاهای سفره یا آماده رو خیلی دوست داره و خوب میخوره . مثلا جوجه کباب . خیلی دوست داره

یاسین امروز به جز 2 قاشق تخم مرغ صبحانه که به زور خورد دیگه هیچی نخورد تا غروب که خونه نبودیم یه کیک یزدی خورد با ولع معلوم بود گرسنه است . بعدم تو ماشین خوابید و بازم شام نخورد.

انقدر اینجور موقع ها حس بدی دارم همش خودمو سرزنش میکنم . هرچی میخوام بیخیال باشم نمیتونم .

با اینکه براش آش درست کرده بودم اما لب نزد.
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
سلام و شرمنده بابت تاخیر زیاد ... بسیار درگیر بودم.

تینا جون عین دستور کتاب رو می‌نویسم:

ته‌چین مرغ:

برنج چهار ق غ
گوشت مرغ پخته‌ی بدون استخوان به‌اندازه یک تخم مرغ
زرده‌ی تخم‌مرغ یک عدد
کره یا روغن یک ق غ
ماست 2 ق غ

زرده را بزنید و همراه کمی زعفران حل شده در آب، در ماست بریزید و مخلوط کنید.
برنج را با آب و قسمتی از کره کته کنید ولی نگذارید آب آن کامل تمام شود.
در یک قابلمه کوچک باقی کره را بریزید و بگذارید داغ شود، سپس نیمی از مخلوط ماست و تخم‌مرغ را کف قابلمه پهن کنید و حدود یک سوم کته را روی آن بریزید و تکه‌های مرغ پخته را روی آن بچینید. بعد باقی کته را با باقی ماست و زرده مخلوط کرده و روی گوشت‌ها بریزید و بگذارید دم بکشد.

اینم بگم که این غذا رو نوشته از آغاز 11 ماهگی که من یکم زودتر دادم.