2737
2739
عنوان

بالاخره من کی شیر بدم؟

629 بازدید | 4 پست
سلام دوستان عزیزم.نینی من الان 4ماهشه و6کیلو شده.خیلیها میگن کمه خیلیها میگن خوبه.وقت تولد3.220بود وشیرخودمو میخوره.بهداشت گفت سینمو زود به زود در اختیار نینی بزارم.منم این کارو کردم.بیچاره از بس شیرخورد مریض شد.دکتر گفت فاصله شیرشو2.30 بکنم.گفت چون بزرگتر شده شیرشو باید فاصلشو کم کنم.یکی بگه من چیکار کنم؟
سلام گلی جون. دکتر ها میگن به بچه هر وقت شیر خواست بدید. مگه بچه به زور شیر میخورد؟به ساعت توجه نکن .یه وقت بچه 1 ساعت بعد گرسنه میشه یه بار هم میبینی 3 ساعت خوابه شیر نمی خواد. رشدش هم اگه از نمودار رشدش پایین تر نیاد خوبه دیگه عزیزم. به حرف مردم هم توجه نکن . من این تجربه رو دارم.کلی حرص خوردم که بچم ریزه ....حالا بعد از 5 سال دکتر میگه مواظب تغذیه اش باش داره زیادی چاق میشه!!!
سلام گلی جون. به نظر منم هر وقت بچه شیر خواست بهش بده. یه وقت شیر زیادترو پر مغز تره بچه دیرتر گرسنه میشه. یه وقت بر عکس. بستگی به غذایی که خودت می خوری داره. بچه من کوچیک بود 4 ساعت یک بار شیر می خورد. یه روز تو جمع هی همه می گفتن چرا شیر نمیدی گریه می کنه منم هی شیر دادم. تا شب هی گریه هاش بیشتر شد. آخر معلوم شد از بس خورده رودل کرده. چند ساعت بهش هیچی ندادم تا خوب شد. پس به حرف کسی اهمیت نده. مادر بهتر می فهمه قلق بچه چیه.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

نینی من در حالت کلی هر2تا3ساعت شیر میخواد.البته خیلی وقتا از ترس اینکه گرسنه نباشه بهش شیر میدم.اصلا نمیدونم وقتی شیر میخواد چیکار میکنه؟بعضی وقتا از خودش صدا در میاره.بعضی وقتا گریه میکنه.بعضی وقتا هی دمر میشه.وقتی زود به زود میخوره همه رو یه دفعه میاره بیرون!نگران ریز بودنشم
2728
گریه های گرسنگس معمولا با بقیه فرق داره و میتونی تشخیص بدی کی گرسنه هست . اگه بیشتر از 4 ساعت شیر نخورد و خواب بود یا بازی بازی میکرد ، به زور بهش بده تا قندش نیفته . بچه باید روزی 30 گرم وزن بگیره . از وزن تولدش 150 گرم کم کن . چون معمولا این مقدار را تا 2 روز بعد از تولد از دست میدن . بعد روزی 30 گرم به اون وزن اضافه کن ، ببین توی نمودار هست یا نه .