2737
2739
معمولاً وقتی مرد کوچیکتر از زن باشه ، اداره و کنترل زندگی میفته دست زن . یعنی تمام مسئولیت های زندگی به عهده ی زنه و مرد صرفاً تامین مخارج رو به عهده داره .

البته شاید بگین که الان همه ی خونواده ها همینجوری هستن و مدیریت خونه با زنه ، ولی در شرایطی که مرد کوچیکتر باشه وضعیت خیلی سخت تره و خیلی وقتها غیر قابل تحمل . چون معمولاً کسی رو نداری که بهش تکیه کنی و خودت باید تکیه گاه باشی .

چند تا خونواده رو می شناسم که مرد کوچیکتر بوده و یا همسن بودن . تقریباً همین شرایط حکمفرماست . اگه می خوای با مردی ازدواج کنی که از تو کوچیکتره خودت رو برای اداره ی کامل یه زندگی آماده کن . معمولاً تمام تصمیم گیری ها با خودته و نمی تونی روی کمک همسرت حساب کنی .

البته این شرایط مطلق نیست و ممکنه بشه یه زندگی عادی هم داشت . بهتره همسر آینده ات رو از همه نظر امتحان کنی ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
چه چیزا کی گفته !!! شوشوی من دو سال ازم کوچیکتره اصلا هم اینجور که راحله جون گفته نیست. اصلا

یکی از خاله هام که 3 سال از شوشوش بزرگتره که دیگه نگو . بستگی داره به روحیات طرفین.

ممکنه یه مردی از زنش خیلی هم بزرگتر باشه اما مسئولیت زندگی با زن باشه.
به نظر من زن باید از کوچکتر باشه همین و بس اصلاً هم راه نداری که توجیهش کنی باید زن از مردش کوچیکتر باشه
خداجونم ازت خیلی ممنونم که منو مثل همیشه نا امید نکردی و دوستمن رو بعد از ۱۸ سال بهم برگردوندی
2740
من نظرم رو گفتم به نظر من خیلی مهمه که هر چیزی روی روالش باشه.
حتی خیلی وقتها که همه چیز طبق روالشه کارها درست از کار در نمیاد. ازدواج یه ریسکه و باید سعی کنی بهترین و رایج ترین راه رو انتخاب کنی اگه این انتخاب رو کردی و شرهرت رو انتخاب کردی که دیگه نباید در موردش حتی فکر کنی باید توکل به خدا کنی و پیش بری اما اگه تا حالا انتخابت رو نکردی باید به این جور مسئله ها خیلی توجه کنی
خداجونم ازت خیلی ممنونم که منو مثل همیشه نا امید نکردی و دوستمن رو بعد از ۱۸ سال بهم برگردوندی
برادر منم همین مشکل داشت با هم دوست بودن بعد هم نامزد کردن خانمش 5 سال از خودش بزرگ تر بود یه چیزییییییییییییی بود اصلا بهم نمیامد حرف راحله همش درست شاید خیلی هام این جوری نباشن دختر چون بزرگ تر هر کار میکرد بردارم حق هیچ کاری نداشت یعنی برادرم یه مرد تو سری خور بود چقدر پدر و مادر حرص خوردن الان از هم جدا شدن ولی اون یکسال برای خانواده ما یع جهنمی بوددددددددددددددد
منم با نظر آسمان آبی موافقم . خیلی ها طبق اصول و روال رایج پیش میرن و نتیجه ی خوبی نمی بینن ، وای به حال اینکه ......

همیشه که نباید این 10-12 سال اول زندگی رو دید . یه کم دیدتون رو وسیع تر کنین ... مثلاً وقتی شما 50 ساله میشین و شوهرتون تازه اول چلچلیشه ... هههههههه

یا مثلاً وقتی بچه تون بزرگ میشه و عقلش به این چیزها می رسه ...

البته امیدوارم هیچ وقت هیچ مشکلی توی زندگی هیچ کسی پیش نیاد ، ولی یادتون باشه که خدا به آدم عقل داده تا بهترین راه رو انتخاب کنه ، نه دم دستی ترین راه رو ... !
2706