2737
2739
بچه ها من به سبزی خوردن خیلی علاقه دارم ولی هر دفعه که 1 کیلو می گیرم و در یخچال میذارم گندیده میشه و فقط بار اول که می خورم تازه است...می خواستم ببینم شما سبزی رو چجوری تو یخچال نگه میدارید و تو چه ظرفی میذارید که تا چند روز تازه می مونه....ممنون میشم منو راهنمایی کنید...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من سبزی رو با سبزی خشک کن ، خشک میکنم ... بعدش توی این کیسه های مخصوص سبزی یا کیسه فریزر معمولی توی یخچال نگه داری میکنم ...
اصلش اینه که سبزیت کاملا خشک شده باشه ...
مامانم هم سبزی رو خشک میکنه می پیچه توی پارچه نخی و میذاره توی پلاستیک فریزر توی یخچال .. اینجوری هم جواب میده
دوست دارم زندگی رو ....
2728
خیار و سبزی رو اگه بپیچی لای پارچه و بعد بذاری تو نایلون خوب میمونه . تو قابلمه استیل یا روی هم خیلی خوب میمونه ولی نکته اصلی تو نگهداری سبزی اینه که اول خوب خشک بشه .اگه مرطوب بمونه هم زود خراب میشه هم ویتامین ها چون محلول در آب هستن از بین میرن.
2740
عزیزم من امشب توی یک مغازه پلاسکو فروشی بودم یک سری ظروف داشت مخصوصی نگهداری سبزی .فروشنده میگفت که سبزی داخل این ظروف تا 1 ماه هم سالم میمونه .. هموم وقت هم چند نفر خریداری کردند ..

در ضمن من اصفهان زندگی میکنم.. ولی مطمئنا بیشتر پلاسکو فروشی ها دارن..خارجی هم بود..
پارس خزر یه ظرف هایی داره که میوه و سبزی و نون رو به مدت طولانی تازه تازه نگه میداره
یه سری به نمایندگیهاش بزن و یکی تهیه کن
در ضمن وقتی سبزی رو می شوری بزار خوب آبش بره و آب نداشته باشه که باعث خراب شدنش بشه
عزیز دلم اول اینکه سبزیت را بعد از اینکه شستی روی یک پارچه تمیز پهن کن و بگذار خوب خشک بشه بعد بپیچ لای پارچه خشک و با یک تکه ابر آب نخورده بگذار توی یک سبد اینجوری مدت طولانی تری میمونه ضمنا توی سبزی خوردن شاهی و تره خیلی زود خراب میشه و تره باعث میشه سبزه خورن آب بنداز و شاهی باعث زرد شدن سبزی میشه اگر بتونی اینها را جدا بگذاری و کم تر هم سبزی بخری که زود تموم شه راحتتری
بچه ها از همتون ممنونممممممممممم
دیروز هم البته سبزیم زیاد خوب نشد...چون بعد نیم ساعت از داخل سبد گذاشتم تو پارچه و آب داشت...و دیروز نبودم بیام نظراتتون رو بخونم.....اما ازین به بعد یاد گرفتم اول خوب خشکش کنم...

نکته ای که من بهش توجه نمی کردم همین آبدار بودنش بود که داخل همه ظرفی امتحان کرده بودم و خراب میشد..

ازین ظرفا هم که گفتید سعی میکنم پیدا کنم وبخرم...

از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم...
2706