2733
2734
آره سوگل جون بعد از عید ببری بهتره. دکتر سپهر هم همینو می گفت. هرچند هر وقت ببری بچه مریضیای اولشو می گیره. این مریضیا اجتناب ناپذیره باید صبور باشی.
من از یه چیز خانوم وثوق خوشم می یاد اونم اینه که دروغ نمی گه واسه دلخوشی مادرها. پسرم رو یکی دو ماه مهد کودک گذاشتم (یه مهد نزدیک خونمون) همش مریض بود اون هم مریض شدید. من هم یه مدت نبردمش مهد که یکم جون بگیره بعد بردمش لاوان گفتم پسرم رو دو ماه گذاشتم مهد همش مریض بود. اون خانومی که ثبت نام می کرد گفت: آخی الهی بمیرم. اما دو روز اونجا رفت یه اسهال استفراغ شدید گرفت.
ولی با خانوم وثوق که صحبت کردم و گفتم بچه ام یه مهد دیگه می رفت همش مریض می شد گفت " اینجا هم ممکنه مریض شه"
اتفاقا چون بهداشت اونجا بالاست خیلی خیلی کم مریض شد. شاید تو شش ماه دو بار. مریضیهایی که بچه اگه تو خونه بود هم ممکن بود بگیره.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام مانانای گل بعد از گذشت. 5 ماه که دخترم میره مهد ترنج واقعا ازش راضیم.مدیریت خانم وثوق حرف نداره پرسنلش همه دلسوزن.تمیز ومنظم.همه چیز رو برنامه است خیلی خوشحالم که بعد از دو سال که تمام مهد های این منطقه رو دیدم دخترم جذب شد والان راحت میره.چون بعد از افتضاحی که مهد لاوان به بار آورده بود اسلا هیچ مهدی نمیرفت،خانم هاشمی مدیر مهد لاوان خدا ازت نگذره
بچه ها من دیگه واقعا گیج شدم اصلا فکر نمیکردم یه روزی مساله مهد خوب پیدا کردن اینقدر واسم پیچیده بشه. من هفته گذشته بازم زنگ زدم ترنج و ازشون پرسیدم چند تا بچه یک ساله نیمه دارن .گفتن 15 تا با 2 تا مربی!.اخه خدا وکیلی 2 تا مربی واسه 15 تا بچه کم نیست؟ دوباره گفتم امروز بازم زنگ بزنم ببینم1.5سال تا چند سال تو یه رده نگه میدارن امروز یه خانمی گفت 17 تا بچه هستن 2 تا مربی 1کمک مربی! رده سنی 1.5 تا 2.5 .اخه تو این رده سنی که اکثر بچه ها حرف زدنم بلد نیستن چه برسه به حرف فهموندن بهشون 2 تا مربی واقعا کم نیست؟ بعد گفت ساعت بازدید 4 به بعد و پنج شنبه ها خوب چرا 4 به بعد ؟بیشتر بچه ها که 4 به بعد نیستن و پنج شنبه ها هم که بیشتر مادرا سر کار نمیرن پس عملا تعدا بچه ها نصف میشه. من موندم چی کار کنم ؟هر مهدی رو که تحقیق میکنم اخرش یکی میاد میگه که فلان مشکلات رو داشته.
2728
سلام مونا عزیز خوبی بهت حق میدم منم دقیقا مثل تو خیلی دو دل شدم اصلا نمیدونم چه کار کنم مسئله بزرگی شده برام نمیتونم تصمیم دقیق بگیرم اخه پسر منم الان 20 ماهشه منم مشکل شما رو دارم ساعت بازدید چرا بعد از اینکه بچه ها تعطیل میشن هستش ؟ روز 5 شنبه هم اصلا بچه ها نیستند مگه میخواهیم در و دیوار ببینیم
دوستان اگه از اون مامانهایی هستین که بچه تون به بچه تون آزادی تجربه کردن رو می دین و مثل من از اینکه مهد ها فقط بچه ها رو محدود و سرکوب می کنن که ساکت بمونم کفرتون در اومده و دنبال یه جای کاملا متفاوتین بهتون توصیه می کنم خانه یادگیری رها بلوار عدل-مخبری رو یه بررسی بکنین. ولی اگه از اون مامان هایی هستین که خیلی بچه هاشون رو بکن نکن می کنن و محدودشون می کنن از این مهد خوشتون نمیاد. من عاشق این مهدم و پسرم اونجا میره اگه کسی خواست می تونم بیشتر در موردش براتون بگم. البته زیر 3 سال نمی گیرن گمونم.
2740
مینا جون آدرس سایتشون اینه: http://rahalearninghouse.ir/ اونجا بچه ها به تمام معنا آزادن. کلاسی به اون مفهوم وجود نداره و بچه ها همه با همن. البته هر 4-5 نفر زیر نظر یه مربی مخصوص هستن. هیچ اجباری در کار نیست و کاملا به این معتقدند که بچه ها در قالب بازی چیزی یاد می گیرن. هر بچه ای یک شخصیت منحصر به فرده با علائق خاصش. به قول خودشون مربی فقط نقش مشاهده گر و تسهیل گر داره. مدام برای بازدید این ور و اون ور می رن. کل افراد رهایی با هم یک خانواده واحد رو تشکیل می دن و ارتباطات زیاده. شماره همه مربی ها رو می تونی داشته باشی و مدام باهاشون در تماس باشی. هر وقت بخوای می تونی بری سر بزنی. اصلا تا یه سنی توصیه می کنن مامان هاهم همراه بچه باشن. آدم هایی که اونجا واقعا گلچین شدن. همه از صمیم قلب به کارشون معتقدند و عشق می ورزند. تا اونجا که من فهمیدم رها به دنبال یه طرح پژوهشی که ضعفهای سیستم های آموزشی جاری رو بررسی می کرده ایجاد شده و همون هسته ای که مطالعاتش رو انجام دادن اینجا رو برای فرزنداشون اجرا کردن. اونا اینقدر به کارشون معتقد هستند که حاضر شدن بچه هاشون مدرسه های متداول نفرستن و در حالیکه الان حدود 10 سالشونه همون جا دارن آموزش می بینن بدون اینکه مدرکی داشته باشن.
خواهش می کنم سوگل جون. رها کاملا یه دنیای دیگه است و خیلی با بقیه مهدها فرق می کنه. هر کسی نمی پسندتش ولی من که واقعا عاشقش شدم و هر چی که می خواستم رو به من و بچه ام داده. خیلی متاسفم که امسال داریم از اونجا میریم. اگه از اون مامانهایی هستی که سخت گیری می کنی و مدام می گی مثلا ندو، نکن، می افتی یا دوست داری بچه ات خیلی با دیسیپلین و مرتب باشه. یا به دنبال آموزشهایی مثل از حفظ کردن شعر و کلا حفظیات هستی و دوست داری جلوی بقیه قابلیتهای بچه رو نشون بدی، یا یک کم لباس یا دست بچه کثیف و رنگی بشه اعصابت خورد میشه یا چیزی رو خراب کنه عصبانی میشی، رها به دردت نمی خوره. اما اگه بیشتر به طبیعی بودن، آزادی فکر، فعالیت های گروهی، خلاقیت و شادی، انسان بودن، فعال بودن، درونی کردن مفاهیم و کاربردی کردن علم اهمیت می دی رها برات عالی خواهد بود. من به شخصه به رفتاری که اونها با پسرم دارن رو بهتر از رفتار خودم با پسرم می دونم و خیلی جاها ازشون مشورت می خوام.
مرسی سوگل جون میبینی تو رو خدا چه گرفتاری شدیم یه قانون درست درمون واسه این مهدها نمیزارن حداقل ادم خیالش راحت بشه.پسر من هنوز حرف نمیزنه فقط کلمه میگه باز اگه حرف میزد خیالم راحت تر بود. حداقل میگذاشتن صبح بریم بازدید ببینیم بچه ها در چه وضعیند خیالمون راحت میشد
سلام مونا عزیز خوبی کاملا درکت میکنم منم ماها دنبال مهد هستم حتی بعضی هاشون رو جرات نکردم برم توش ببینم یکی رو رفتم بازدید کنم تا وارد شدم حالم خیلی بد شد قلبم داشت میترکید اخه چه طوری با این وضع مهد ها میشه اعتماد کرد من توی این شهر غریبم هبچ کسی رو ندارم حتی اگر فقط یک نفر مورد اعتماد پیشم بود حتما پول مهد رو چند برابر میدادم تا ازش مراقبت کنه ولی متاسفانه کسی نیست نمیدونم چه کار کنم اخه روز 5 شنبه که کسی تو مهد نیست ساعت کاری از روز شنبه تا چهارشنبه هستش من میخواستم برم وضعیت بچه رو ببینم که بهشون رسیدگی میشه یا نه اخه این چه قانونی هستش چرا نظارت نمیشه ؟ بزار خودم جواب بدم اخه مگه قانون وجود داره اگر باشه هم کی عمل میکنه کی رسیدگی میکنه کی نظارت میکنه هیچ کس هر کی هر کی شده نمیدونم چه باید کرد هر کار میخواهی بکنی دلت رو باید بسپری به دریا فقط همین
آره اگه اینجوریه اطمینان نکنین. مگه میشه ندید بچه رو داد دستشون. من دو سه سال پیش که می گشتم این جوری نبود. تازه اون موقع با وجودیکه برای مهد قبلی عرفان روز اول رفته بودم و کامل مربی رو تو کلاس دیده بودم تا ود سال همه اش نگران بودم. سوگل جون مهد حوض نقاشی رو هم من تعریفش رو شنیدم که یه کمی به رها شبیهه. انتهای مخبری توی جنت آباد. بی بی مریم بچه اش رو اونجا گذاشته و ازش نوشته. اگه بهت می خوره برو ببین.
2706