2733
2734
عنوان

کاهش وزن سریع و عوارض آن

1177 بازدید | 9 پست

خطرات کاهش وزن سریع چیست؟

کاهش سریع وزن می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های جسمی در بدن شود. خطرات جدی احتمالی شامل موارد زیر است:

ایجاد سنگ‌های صفراوی، که در ۱۲ تا ۲۵ درصد از افرادی که در طی چند ماه، مقادیر زیادی از وزن خود را از دست می‌دهند اتفاق می‌افتد.

کم‌آبی، که با نوشیدن مایعات زیاد می‌توان از ایجاد آن جلوگیری کرد.

سوءتغذیه، معمولاً از عدم خوردن پروتئین کافی پس از چند هفته اتفاق می‌افتد.

سردرد

تحریک‌پذیری

خستگی

سرگیجه

یبوست

بی‌نظمی قاعدگی

ریزش مو

از بین رفتن عضلات

خطرات کاهش سریع وزن با مدت‌زمان صرف شده در رژیم غذایی افزایش می‌یابد. داشتن رژیم بدون پروتئین به‌ویژه خطرناک‌تر است.

نکات داشتن رژیم سریع

گرسنگی کشیدن مطمئناً ایده خوبی نیست. اما اگر به فکر سلامتی خود هستید، یک دوره کوتاه از محدود کردن خود در مصرف کالری زیاد، احتمالاً آسیبی به شما نمی‌رساند.  برای داشتم رژیم حتما زیر نظر پزشک انجام دهید .

از مصرف پروتئین در رژیم غذایی خود مطمئن شوید (۷۰ تا ۱۰۰ گرم در روز).

قرص مولتی‌ویتامین مصرف کنید و غذاهای سرشار از پتاسیم (گوجه‌فرنگی، پرتقال و موز) میل کنید.

نکته مهم اینجاست که رژیم های سخت ممکن است باعث کاهش وزن موقتی شما شوند اما این حالت پایدار نیست و دوباره به وزن خود باز خواهند گشت.

آیا کاهش وزن سریع مؤثر است؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مکمل‌های غذایی خاصی را تأیید کرده است، اگرچه آنها را مانند مواد غذایی و نه داروها تأیید می‌کند. و البته این مواد را بدون نسخه 

تأیید نمی‌کند.

به‌جز استفاده از رژیم کم‌کالری و جراحی جهت کاهش وزن، مفید بودن هیچ محصول، قرص یا رژیم غذایی دیگری برای کاهش سریع وزن اثبات نشده است.

داروهایی برای کاهش وزن وجود دارند اما هیچ‌یک از آنها برای کاهش سریع وزن در نظر گرفته نشده‌اند و ممکن است عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشند.

در هر نوع برنامه کاهش سریع وزن، چیزی که واقعاً چربی را می‌سوزاند قرص یا نوع غذا نیست بلکه کاهش کالری مصرفی به همراه ورزش است.

مثلا از کجا باید بفهمیم چقد تویه روز باید کالری مصرف کنیم نسبت به وزنمون؟

اَللهُمَ صَلِ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم مرسی که فرستادی دعا کن خوشبخت شم  .. چه دعایی کنمت بهتر از این: خنده ات از ته دل ، گریه ات از سر شوق ، روزگارت همه شاد ،سفره ات رنگارنگ و تنی سالم و شاد ..... که بخندی همه عمر 🌺👌

من تو شش ماه ۳۲ کیلو وزن کم کردم ..کیسه صفرام بشوت سنگ آورد و مجبور به عمل شدم ک خیلی دردناک بود ..همه ی موهامم ریخت وخیلی بیحوصله وبی اعصاب شدم ومتاسفانه کلی از وزنم برگشت ..فقط رژیم پایدار واصولی خوبه اونا ماندگارن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
من تو شش ماه ۳۲ کیلو وزن کم کردم ..کیسه صفرام بشوت سنگ آورد و مجبور به عمل شدم ک خیلی دردناک بود ..ه ...

وا چطوری اون همه کم کردی 

اَللهُمَ صَلِ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم مرسی که فرستادی دعا کن خوشبخت شم  .. چه دعایی کنمت بهتر از این: خنده ات از ته دل ، گریه ات از سر شوق ، روزگارت همه شاد ،سفره ات رنگارنگ و تنی سالم و شاد ..... که بخندی همه عمر 🌺👌
رژیم حسابی وروزی ۳ ساعت ورزش هوازی وقدرتی

من اصلا اراده این کارارو ندارم همش میگم از شنبه 

حالا دیگه قراره از شنبه واقعا برم پیاده روی

وا چطوری اون همه کم کردی 

سلام،اگه میخوای وزن کم کنی عزیزم، بهترین کار رژیم درست و اصولیه زیر نظر دکتر تغذیه، یه رژیم سالم باید همه ی مواد غذایی و گروه های غذایی رو توش داشته باشه تا بدنت دچار کمبود و عوارض نشه، من چند وقت پیش رژیم داشتم،. خدا رو شکر، خیلی راضی بودم، لینک کانال دکتر تغذیه مو که ازش رژیم گرفتم برات می فرستم، امیدوارم به کارت بیاد، 🌹

اینم لینکش 👇

Drzahrab@

آدرس کانال :

http://t.me/dietclinicz/

2738
سلام،اگه میخوای وزن کم کنی عزیزم، بهترین کار رژیم درست و اصولیه زیر نظر دکتر تغذیه، یه رژیم سالم بای ...

رایگانه؟😁