2737
2734
سلام
مامانا کسی میدونه چه جوری باید آرد ذرت درست کرد؟

من تو یه شهری هستم که بعید میدونم آرد ذرت پیدا شه ....چند تا بلال گرفتم و دون کردم و تصمیم گرفتم باهاش واسه پسر گلم آرد ذرت درست کنم اما بلد نیستم ....اگه کسی بلده بی زحمت بهم یاد بده
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
باید دونه هاشو بزاری توی یک سینی و بزاری خشک بشه و بعد با آسیاب برقی یا میکسر پودرش کنی.
اگه روی شوفاژ یا بخاری با حرارت خیلی کم بزاری سریعتر خشک می شه ولی فکر نکنم کار چندان راحتی باشه. اگه دونه ها خوب خشک نشن به هیچ عنوان پودر نمی شه پس لازمه که مغز داخلشون هم کاملاً خشک بشه.

در ضمن اگه یکی از این گوشکوب برقی ها بگیری هر غذایی که خواستی می تونی برای نینیت میکس کنی و دیگه زحمت له کردن با چنگال و ... رو نداری. قیمتی هم نداره من پارس خزر گرفتم می تونی مدلش رو اینجا ببینی.
http://www.parskhazar.org/tabid/223/CategoryID/1399/ProductID/603/language/fa-IR/Default.aspx
اینم هست یک کم گرون تره ولی خیلی عالیه:
http://www.tehrankala.com/-34-p-445.html

من آرد برنج رو خودم درست می کردم خیلی زحمت داشت اول برنج ایرانی رو می شستم بعد می زاشتم خشک بشه بعد آردش می کردم.
ولی بعد که اینو خریدم خیلی راحت شدم برای درست کردن فرنی برنج رو توی یک کم آب می پزم بعد شیر و شکر اضافه می کنم و چندتا قل که زد میکسش می کنم می شه فرنی!
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
مرسی دریا جون.....آخه نی نی من دیگه بزرگ شده و دیگه از میکس کردن غذاش گذشته ....من قبلا میکس میکردم ولی الان همه چی رو کمی له میکنم و بهش میدم ولی مشکلم با ذرت اینه که میترسم اگه درسته بدم بپره تو گلوش ....له هم که خوب نمیشه ...گفتم آردش از همه بهتر میشه و راحته
سوگلی جون دختر من 19 ماهشه ذرت رو دو یا سه تیکه می کنم و با کمی نمک آب پز می کنم و بعد قسمت های بالایی ذرت رو که دونه های نرم تر و کوچیکتری داره میدم دستش. خیلی دوست داره و گاز می زنه و دونه هاشو می خوره.
تو هم اگه نینیت بالای یک سال هست همین کارو بکن نگران پریدن توی گلوش هم نباش طوری نمی شه.

یک کار دیگه هم می تونی بکنی. به جای اینکه آرد درست کنی می تونی ذرت رو بپزی بعد دونه هاشو جدا کنی و همراه با یک ته استکان آب میکس کنی. شیره غلیظی به دست میاد که می تونی به همه غذاهای نینی اضافه کنی.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
2740
سوگلی جون فکر نکنم با آسیاب پودر بشه.مگه اینکه بعد از آسیاب کردن الک کنی
حسرتش به دلم مونده،

که یکبار نمازی قسمتم بشه ،

بدون یادی از دنیا ؛ پر از یاد خدا !

دلم به دو رکعتش هم راضیست ...