2733
2734
عنوان

ناخن جویدن پسرم

11668 بازدید | 17 پست
سلام. من یه پسر 20 ماهه دارم. الان حدود یه هفته س که مدادم انگشتاشو میکنه تو دهنش و ناخن می جوه. خیلی نگرانم که این کارش همینطور ادامه پیداکنه. اگه کسی راه کاری داره بهم بگه. دارم از نگرانی می میرم
در ضمن اینم بگم که من اصلاً اهل دعوا کردن و این حرفا نیستم که بگین الان استرس داره که داره اینکارو میکنه ولی متأسفانه همسرم عادت به ناخن جویدن داره. یعنی ممکنه که اون باشه؟ به نظرتون چیکار کنم؟
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ ﻣﺜﻞ ﮔﻨﺪﻣﻨﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﯾﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺮﮐﺖ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ، ﻧﺒﻮﺩﻧﺸﺎﻥ ﻗﺤﻄﯽ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﻣﻦ ﭼﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻢ ﮐﻪ ﺯﺭﺩﯼ ﺧﻮﺷﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﻨﺪﻡ ﺩﺭ ﺍﻃﺮﺍﻓﻢ ﻣﻮﺝ ﻣﯿﺰﻧﺪ
سلام. قطعا کار همسرتون تاثیر داره. بچه شما فیلم برداری می کنه از رفتار شما. اول باید همسرتون این کارو ترک کنند. بهترین کار اینه که این طور مواقع یه ظرف تخمه یا آجیل بزاری جلو همسرت. یه خوراکی هم بدی دست پسر نازنینت. اینو قبلا تو کتاب خونده بودم.
ممنونم یگانه جان از راهنماییت
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ ﻣﺜﻞ ﮔﻨﺪﻣﻨﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﯾﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺮﮐﺖ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ، ﻧﺒﻮﺩﻧﺸﺎﻥ ﻗﺤﻄﯽ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﻣﻦ ﭼﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻢ ﮐﻪ ﺯﺭﺩﯼ ﺧﻮﺷﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﻨﺪﻡ ﺩﺭ ﺍﻃﺮﺍﻓﻢ ﻣﻮﺝ ﻣﯿﺰﻧﺪ
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
سلام
منم حدود یه ماهی هست با این رفتار پسرم مواجه هستم
به دکترش هم گفتم
به ناخوناش لاک هم زدم ... یکی دو روز نمی خورد باز دوباره شروع کرد
حتی دکترش گفت لاک هیدرودرم مخصوص جویدن ناخن بگیرم ... گرفتم و خواب بود براش زدم
روز بعدش هی نق میزد
بازم براش زدم
حتی خودش میشنه و براش می زنم ولی بازم می خوره
شاید باور نکنی این لاکه هر چی بیشتر تو دهن بزنی تلخ تر میشه
من که مصتاصل شدم
أَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ (ع) یَومَ الْوُرُودِ
2740
لاکش رو باید از کجا بگیرم؟
البته من یه مقاله خوندم که نوشته بود نباید مواد تند یا تلخ به ناخن بزنیم. چون این راه درمانش نیست ولی به نظرم امتحانش ضرر نداره
ممنونم از کمک همه
امیدوارم جواب بده
من وقتی موقع جویدن بهش گیر میدم بد تر می کنه
بیشتر سعی می کنم حواسشو با یه چیزی پرت کنم
یه چیزی رو بهش بدم که نگه داره یا بازی کنیم

أَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ (ع) یَومَ الْوُرُودِ
منم سعی میکنم ولی پسر من خیلی لجبازه . می فهمه من دارم حواسشو پرت میکنم بدتر میکنه. به خاطر همین سعی میکنم اصلاً به روی خودم نیارم
سلام مامانای گل
من خودم نزدیک یه سال درگیر این مساله بودم
از جایی شروع شد که ناخن پسرم رو از ته گرفتم و این مساله باعث شد ناخنش رو ببره تو دهنش و این مساله ادامه پیدا کرد و با هیچی هم از بین نرفت . انقد پیش رفت که من با دیدن ناخنهاش گریه می کردم . اما راه حل من

اول لاک هیدرودرم گرفتم یه هفته و شایدم بیشتر زدم فایده ند اشت . به توصیه دوستان این سایت لاک ماوالا گرفتم گرونتر بود ولی بهتر بود و نتیجه د اد .
علاوه بر این که لاک می زدم سعی می کردم که مثلا پای تلوزیون که پسر من بیشتر ناخنهاشو میخورد کنارش بشینم و یا دستاشو تو دستم بگیرم ( در حین استفاده از لاک ) و یا یه اسباب بازی که د وست داره بدم دستش و یا یه شکلات چوبی که خو ردنش طول بکشه . بعنی هرچه که بشه دستاشو سرگرم کرد .

الان پسرم اصلا ناخن نمیخوره . کیف میکنم هر هفته ناخنهاشو میگیرم . شاید الان خیلیها بگن باید ریشه یابی بشه و ... ولی تو بچه زیرسه سال بیشتر یه عادته تا مشکل روحی با بچه دبستانی فرق داره .

خلاصه این تجربه من بود . امیدوارم به دردتون بخوره . خودم چون خیلی اذیت شدم دوست دارم بقیه هم ا ز شر این مشکل رها بشن.
منم سخت درگیر این مساله هستمدر حدی که اصلا دیگه ناخنی نمیبینم که بگیرم بعضی وقتام میدوه میاد میگه من ناخون ندارم چه ناخونای درازی داری بده بخودمش و دست منو میکنه تو دهنش استرس و اضطراب هم نداره نمیدونم منم چی کارش بکنم
2706