2737
2739
سلام به همه مامانهای گل و مهربون
من بازهم اومدمسوالی رو بپرسم که داره اعصابم رو بهم میریزه.... خواهش می کنم به من بگین دختر خانم یا آقا پسر ناز شما از چه سنی جمله رو تونست بگه...
امروز توی یه مهمونی بودیم و من شنیدم که میگفتن هم سن و سالهای دختر من شعر می خونن.... دختر من 17 ماهشه و من دارم قاطی میکنم دیگه. آخه پشت کارت رشدش نوشته در 24 ماهگی باید بتونه جمله ساده بگه
نمیدونم اونا نابغه اند یا ....
من با دخترم خیلی حرف میزنم... وای اعصابم دوباره داره دچار بهم ریختگی میشه... لطفا به من راهنمایی کنین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسر من هم 2 سالشه فقط ماما می گه که حتی معنی اش هم نمی دونه همش میگه هوم هوم
همه پسرهای فامیل نزدیکم از پسرم خیلی کوچیکترن اما مثل بلبل می حرفن .
البته طبیعیه من اصلا نگران نیستم چون می دونم یه روزی بلاخره می حرفه ههههههههههههههههه
معرف {مامان پویا جون }

http://atlastehran.com/forums/index.php
2728
عزیزم بچه ها با هم فرق دارن و این اصلا ربطی به هوش و نبوغ و این چیزا نداره . البته این نگرانیها طبیعیه. دختر من 21 ماهشه و حدود 1 ماهه که جمله بندی میکنه جمله های کوتاه البته. پس دخترت هنوز خیلی وقت داره. در ضمن پسرها دیرتر از دخترها به حرف میان
بسر من 10 ماهکی جمله کامل میکفت و 15ماهکی کلمای نبود که ندونه 24 ماهکی 2 تا زبان بلد بود
دخترم 7 ماهکی شروعبه کلمه کلمه کفتن کرد
19 ماهکی لغت بلده ولی جمله نه
میدونی خنده های شیرینت من رو به زندگی امیدوار میکنه و نگاه زیبات به من امید زندگی میده .
از لحاظ رشد ۲ تا خواهر و نمی‌شه با هم مقایسه کرد

دختر کوچیکم توی ۱ سالگی چند تا کلمه میگه ولی‌ دختر بزرگم توی ۱ سالگی کمتر کلمه میگفت

من با دکترشون صحبت کردم گفت که بعد از ۳ سالگی باید کم کم صحبت کنن

در ضمن زود یا دیر زبون باز کردن بچه دلیل بر کم هوشی یا باهوشی نیست

من کسی‌ رو میشناسم که بعد از ۴ سال زبون باز کرد و الان تیزززززززززز هوش

2740
اصلا غیر طبیعی نیست گلم. استعداد زبان آموزی تو بچه ها فرق داره و این به هوششون ربطی نداره. بچه ای که زود حرف می زنه می شه گفت احتمالا در آینده در یاد گرفتن زبانهای دیگه هم خوب پیش میره. ولی مثلا اینکه ریاضی یا ورزشش خوب بشه هم اصلا اینجور نیست. این یک استعداده که در همه بچه ها یکسان نیست. دخمل تو ممکنه زود به حرف نیاد ولی به این معنی نیست که توی سایر چیزها استعداد نداره و بی هوشه و ... اینا همه اش الکیه. تازه دختر دوستم هم الان 2 سالش تموم شده اما هنوز در حد کلمه حرف می زنه و هنوز نمی تونه جمله ی کوچیک هم بگه. به هیچ وجه نگران نباش
تموم شهر خوابیدن، من از فکر تو بیدارم...
برای منهم خیلی عجیب بود که بچه توی ده ماهگی حرف بزنه. آخه توی کتب همه کودکان تیزهوشند هم نوشته که بخشی در مغز هست که مخصوص تکلمه و همچنین ماهیچه های زبان که توی ده ماهگی خیلی عجیبه که هر دو تاش اینقدر جالب کار کنند.
با اینحال ایشاالله که موفق باشه نی نی نازت.
دختر من الان حدود 25 تا کلمه رو میگه اما جمله نمیگه و من بابت حرفهای دیشب توی مهمونی خیلی نگرانم.
آخه مانیا جان برام خیلی عجیبه هم من و هم بابای بهار هر دو تا مون زبانمون خیلی خوبه و من همه کارم رو مدیون زبانم هستم با اینکه هیچ وقت کلاس زبان نرفتم. همسرم هم زبانش عالیه. یعنی ممکنه زبان دخترم به هیچ کدوم نره و زبانش خوب نباشه؟
اگر تجربه ای دارین بازهم بهم بگین من ممنون همه شما هستم
ببین عزیزم من خودم زبانم خوبه. ولی توی اسپیکینگ یک کم مشکل دارم. من به نسبت خواهرم دیر حرف افتادم. اما خواهرم که از من خیلیییی زودتر حرف افتاد الان اسپیکینگ زبانش از من قویتره. نه اینکه من بلد نباشم ها! اما به بلبلیه خواهرم هم حرف نمی زنم! خواهرم خیلی راحت تر کنار می آد. عوضش من رایتینگم خوبه چون کلا انشا نوشتنم خوبه. برعکس خواهرم که رایتینگش معمولی تره. ببین نمیشه گفت بچه ات زبانش خوب نمی شه. چون الان عملا من و خواهرم هیچ کدوم تو زبان مشکل نداریم. ولی مثلا اگه یکی یه ساعت می خونه بیست میشه ممکنه دختر تو دو ساعت بخونه بیست بشه. چه اشکالی داره. مهم اینه که به اون جایی که باید می تونه برسه. به هر حال این یه واقعیته که هر کسی توی یک زمینه ای استعداد شاخصی داره. ولی اگر کسی استعداد شاخص نبود هم به این معنی نیست که نمی تونه!
دختر توام مسلما توی یک چیزی شاخص هست که اون بچه ای که 10 ماهه حرف می زنه توش معمولیه. نگران این چیزا مباش. به هر حال خدا به همه استعداد همه چیز رو داده. زبانش هم خوب می شه غصه نخور
تموم شهر خوابیدن، من از فکر تو بیدارم...