2737
2734
سلام
در این لیست های جدید بیمه که کامپیوتری شده جای برای وارد کردن مرخصی استعلاجی زایمان وجود ندارد فقط واژه تاریخ ترک کار دارد که ماکه مرخصی زایمان داریم نباید ترک کار بزنیم
کسی میداند چطوری باید بیمه اعلام کرد از کی میری برا مرخصی زایمان
من که کارمند هستم ولیست بیمه ما رو هم قسمت مالی اداره رد میکنه ولی روز زایمان یه نامه از دکتر میگیریم که گواهی مرخصی استعلاجی برای زایمان وشیردهی هست همون رو با یه برگه مرخصی میدیم اداره بقیه کارها رو خودشون انجام میدن وتا 6 ماه حقوقمون رو از خود بیمه میگیریم وروزی هم که برمیگردیم سر کار یه نامه شروع به کار مینویسیم ومیدیم واحد اداری برامون شروع کار میزنن و اسممون دوباره میره تو لیست بیمه البته برای کارمندهای رسمی با ما که پیمانی هستیم فرق میکنه
نارسیس عزیز من تو1 شرکت خصوصی کوچک کار میکنم که 1 تحویل دار داره که به تنهایی کارها را انجام میده و نمیتونه دنبال کارهای من باشه بنابراین باید خودم پی کار برم
10 روز استعلاجی داشتم تو فروردین که خودم دنبال کارهام بودم خیلی اذیت شدم هنوز هم چکم را نگرفتم
برا مرخصی زایمان هم خودم باید برم دنبالش ضمنا 1 سوال داشتم شما تو چه ماهی رفتی مرخصی من 8 را پر کردم چون زایمانم قراره طبیعی باشه البته فعلا ، زایمانم را زده آخر تیر یا اوایل مرداد میخوام از 1 تیر برم مرخصی چون واقعا دیگه تو این گرما انرژی ندارم
اشکالی که نداره 1 ماه از مرخصی یا بیشتر از 1 ماه قبل از زایمان باشه
بیمه ایراد نمیگیره ...................

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

در مرخصی زایمان بیمه در حالتی به شما تعلق می گیره که حداقل 90 روز از آن بعد از تاریخ زایمان باشه یعنی شما می تونی 3 ماه یا 90 روز از 6 ماه مرخصیت رو قبل از روز زایمانت بگیری ولی اگه شد 91 روز دردسر واست درست میشه . برای شما که 1 ماه قبل از زایمان می خوای بری که اصلا مشکلی پیش نمیاد. ضمنا در طول این 6 ماه شرکت باید برای شما بیمه رد کنه ولی با کارکرد صفر و بعد از 6 ماه حداقل 1 روز باید برگشت به کار برات بخوره که بتونی پولتو از بیمه بگیری چون تا اونجایی که من می دونم بیمه بعد از 6 ماه پولتو یکجا می ده نه ماهانه .
2742
پری جون یعنی چی باید بیمه رد کنه
من 10 روز استعلاجی گرفتم در فروردین و اردیبهشت، شرکت اون 10 روز را از کارکردم کم کرد یعنی نه بابتش حقوق داد نه بیمه
رفتم کمسیون کارهاشو کردم منتظرم لیست را این ماه رد کنم برم چکش را بگیرم
اگر اینجوری بود باید برا استعلاجیم هم بیمه رد میکرد
شما مطمئنی
و اگر مطمئنی میشه دقیقا توضیح بدی در لیست چطوری باید اعمال بشه و اینکه وقتی حقوقی نگرفتم چطوری مبلغ بیمه را تعیین میکنن
شایدم منظورتون اینه که در لیست نام من رد بش اما مبلغ کارکرد و سهم بیمه صفر وارد شود
درسته
آره سنا جون منظورم همینه که در لیست بیمه ای که ماهانه شرکت اعلام می کنه اسم شما هم باشه ولی توی اون فکر می کنم قید میشه که در مرخصی زایمانی و بیمه و کارکرد اون ماهها صفر رد میشه . بهتر از همه اینه که بری شعبه ای که بیمه تامین اجتماعی تون رد میشه و از باجه مرخصی زایمان سئوال کنی . کاملا راهنماییت می کنه .
ببخشید عزیزیم تمام نوال بالا صحیح است بجز اینکه تاریخ ترک کار و شرو کار نباید بزنی.(با عرض پوزش الان نگاه کردم)

ولی روزهای کارکرد صفر رد میشه.

مثلا از 7تیر رفتی مرخصی زایمان. کارکرد شما در تیر 6 روز اعلام و طبق اون محاسبه میشه. در مرداد کارکرد صفر و محاسبات صفر رد میشه و روزی که تمام میشه هم به همین منوال.

ولی تاریخ ترک و شروع بکار محاسبه نمیشه..
ترنم لحظه به لحظه عشق ..نفسم دخترم...
2740