2733
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
مریم جون مرده ها به محض مردن اگاه میشن تو اون تاپیک هم گفتم در واقع این ما هستیم که مرده هستیم نه اونها ما چشممون بسته هست ولی اونها به همه چی اگاه هستن
از ناراحتی ما ناراحت و از خوشی ما شاد میشن
یاسی جون من باید برم میام میخونم این سوالاتم:

1) ایا میتونم به خاله ام بگم که برام دعا کنه و اون از زندگی من مطلعه؟

2) با توجه به اینکه فوت شدگان از سمشون حدا میشن سر خاک اونها رفتن چه فایده داره؟

مرسی

دوستان هرکس هر سوالی در راستای بحث داره میتونه بپرسه خارج از بحث خواهش میکنم تاپیک جداگانه بزنه .ممنونم
2740
مریم جون

1) ایا میتونم به خاله ام بگم که برام دعا کنه و اون از زندگی من مطلعه؟

اگر اموات جز اموات بهشتی باشن میشه ازشون خواست برات دعا کنن اما چه بهتر که از ائمه و پیامبران و معصومین بخوای که اجر و قربو جایگاهشون پیش خدا مشخصه

2) با توجه به اینکه فوت شدگان از سمشون حدا میشن سر خاک اونها رفتن چه فایده داره؟
وقتی به مزار اون شخص میری این دل خودت هست که اروم میشه و اون مرحوم هم چون به اون بدن وابستگی داره خوشحال میشه به مزارش سر بزنی در هر صورت تنها راه ارتباط ما با اموات همینه که بریم سر خاکشون
رفتن به قبرسوتن در کل خوبه چون ادم رو یاد عاقبت خودش میندازه و باعث میشه از این همه غرور دست برداریم
ولی وقتی میری سر مزار در اصل هیچ چیز خاصی نداره الا ارامش دل خودت
ببین گلم عزیزم
وقتی ما به اعمالمون به خودمون ایمان داشته باشیم هیچ ترسی نداریم در واقع ما از اعمالکمون هست که وحشت داریم
وقتی ما بمیریم روح از کالبد ما خارج میشه
به هر حال اول ما باید قبول کنیم چه خوب و چه بد ما باید بمیریم حالا برای اینکه ترسمون بریزه باید ببینیم اصلا خود مرگ چی هست و چه جیزهایی انتظارمون رو میکشه
حالا مهم اینه که بعد از مرگ چه اتفاقی برامون میافته خوب اگر مسلمون باشیم و به حرفهای قران کاملا اعتقاد داشته باشیم خدا خیلی واضح تو قران گفته بهمون
که بعد از مرگ چه بلایی سرمون میاد
2706