2737
2739
عنوان

نیمه دومی ها و پیش دبستانی

23402 بازدید | 29 پست
سلام...من دخترم نیمه دومی هست، متولد ماه مهر 88...
الان 3 سال و 8 ماهشه و از مهر که تقسیم بندی کلاس ها شروع میشه تازه 4 ساله میشه. امسال کودکستان رو تو مهد گذروند و طبق تقویم آموزشی مهدها و مدارس مهر امسال وقتی همکلاسی هاش ( نیمه دوم 87 و نیمه اول 88 تا شهریور) به پیش دبستانی میرن باید دوباره تو همین مقطع کودکستان بمونه و با متولدین نیمه اول 89 دوره کودکستان رو تکراری بگذرونه!

من با این روند مخالفت کردم . اصلا عجله ای ندارم که زودتر به مدرسه بره، چه بسا ترجیح می دم تو سن مدرسه طبق تقویم آموزشی پیش بره و چون اونموقع حداقل یک نیمسال از همکلاسی هاش بزرگتره و عقل رس تر و توانایی های یادگیریش بهتر.
اما تو این مقطع سنی تفاوت زیادی بین دختر 4 ساله من و بچه های 3 ساله که قراره همکلاسیش بشن دیده میشه. برای همین تصمیم گرفتم الان بره پیش یک، بعد پیش دو و یک سال تا سن مدرسه اش میمونه . یعنی مهری که نیمه اول 88 می رن مدرسه 16 روز مونده تا دختر من 6 سال کامل بشه و در واقع سال 95 که نزدیک به 7 سالش هست کلاس اول می شینه.
این یک سال فاصله رو می خوام یک بار هم پیش بره مدرسه!
یعنی پیش یک و دو توی مهد بگذرونه و بعد هم پیش دو تو مدرسه و بعد کلاس اول.

کسی تجربه این چنینی داشته؟ چون مشاور مهد مخالف این موضوع هست و می گه عواقب خوبی نخواهد داشت !
اگر چنین تجربه ای داشتین خوشحال می شم در موردش بدونم تابتونم تصمیم درستی بگریم.
دختر من هم شهریور 86 هست امسال باید بره کلاس اول اما من هم دقیقا به همین دلیل که نسبت به بقیه خیلی کوچکتره گذاشتمش پیش دبستان . البته مدرسه اش غیر انتفاعی هست و تابستان 86 رو نیمه دومی حساب میکنه
آنیسا جان درسته الان تو کلاسشون فقط دو تا بچه نیمه دوم 87 هست! و از باقی 16،17 تا بچه همگی متولد تیر، مرداد، شهریور 88 هستن. تو این کلاس دقیقا اون 2 تا بچه که نیمه دوم 87 هستن توانایی یادگیری و قدرت تمرکز خیلی بالایی دارن و کارهاشون رو خیلی خوب انجام میدن. اما باقی بچه ها با دخترم نهایت یک، دوماه فاصله دارن حتی یکیشون دقیقا 30 شهریور و تنها 18 روز فاصله! و از نظر توانایی یادگیری همه تو یک رده هستن!
حالا این کلاس قراره بره پیش یک و دختر من به خاطر تقویم آموزشی میمونه با بچه هایی که همین یک سال رو تفاوت دارن و البته کوچکترن!

من برای سن مدرسه همون طور که گفتم ترجیح می دم تو تقویم آموزشی پیش بره، و با نیمه اول 89 باشه. برای همین می خوام دو بار پیش 2 رو بخونه تا به تقویم آموزشی و گروه سنی خودش برسه...

می خوام ببینم کسی چنین تجربه ای داشته که بچه اش دوباره پیش رو خونده باشه؟
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
ببخشید من تجربه شخصیم رو میگم. نمیدونم چرا فکر میکنید بچه هاتون نمیتونن برن کلاس اول یا کوچیکن یا هر مدل دیگه. من خودم نیمه دومی هستم ولی با نیمه اولی ها رفتم مدرسه و همیشه از همه کوچکتر بودم چه سنی و چه جسمی ولی واقعااااااااااااااا راضی بودم و هستم و هیچ جا هم کم نیوردم و اصلا هم مدرسه برام سخت نبود
لبخند یادت نره(دارم تمرین میکنم)
سلام من مدیرمهدکودک هستم با توجه به تجربه من نیمه دومی ها (متولدین مهر به بعد)اکثرا نسبت به نیمه دومی ها جلوترند باز هم بستگی به هوش کوچولوتون داره ومدت زمانی که در مقطع آمادگی وپیش دبستانی گذروندند
بهارم رابه یک عالم نمی بخشم که عالم ارزش یک جوندارد
سلام من مدیرمهدکودک هستم با توجه به تجربه من نیمه دومی ها (متولدین مهر به بعد)اکثرا نسبت به نیمه اولی هاجلوترند باز هم بستگی به هوش کوچولوتون داره ومدت زمانی که در مقطع آمادگی وپیش دبستانی گذروندند
بهارم رابه یک عالم نمی بخشم که عالم ارزش یک جوندارد
2740
مامان امیر علی شک نکن. من معلم ابتدایی هستم. این بچه رو نگه دار سال آینده با متولدین مهر و آبان بره مدرسه. اگه این کار رو بکنی نمی دونی چه لطف بزرگی در حق خودت و بچه ات کردی. این بچه اگه امسال بره مدرسه خیلی صدمه می خوره.
من هم تجربه اش رو دارم. تو یکی از مدارس به نام تهران کار می کنم و هم رشته ام ارشد علوم تربیتی بوده. بچه های نیمه اول و مخصوصا تابستون اگر با متولدین پاییز و زمستون سال تولد خودشون برن مدرسه خیلی خیلی موفق خواهند بود. چون طبق روانشناسی رشد رسیدن به سن 7 سالگی دوره مهمی هست که قانون پذیری و آموزش پذیری رو به همراه داره. نیمه اولی ها وقتی که آخر سال کلاس اولشون می شه تازه 7 سالشون می شه و در 6 ماه اول سال تحصیلی مشکل دارند. بعضا این مشکلات باعث احساس ناکارامدی خود آموخته میشه که اثرش تا پایان دوران تحصیل رو بچه می مونه و به اعتماد به نفسش خیلی صدمه می زنه.
در عوض اگه متولدین نیمه اول با نیمه دومی های سال تولد خودشون برن مدرسه، خیلی براشون خوبه. چون تو کلاس از بقیه رسیده تر هستند و خیلی خوب همه چیز رو درک می کنن و هی تو سر خودشون نمی زنن که چرا معلم این رو می گه من نمی فهمم. هرچیزی معلم بگه این بچه جز اولین افراد هست که درس رو می گیره و همیشه تو کلاس سرامد دیکران هست. در ضمن این بچه ها به خاطر این که 7 سالشون تکمیل شده از نظر انجام تکالیف و پی گیری مادر مشکلی ندارند و خیلی خودکار هستند و مادر نمی خواد خودش رو بکشه که بچه اش بشینه سر درس و مشق
به نظر من بهترین زمان تولد برای بچه ای که می خواد تو مدرسه بهترین باشه، تابستون و پاییزه.
اینم بگم که من اگر بچه خودم متولد فروردین هم باشه باز نگهش می دارم با متولدین نیمه دوم سال تولد خودش بره مدرسه. مخصوصا اگه پسر باشه.
الانم مدارس پسرون خوب تهران مثل نیکان و علوی و روزبه و . . . اصلا به بچه های نیمه اول فرم ثبت نام نمی دن و می گن سال دیگه تشریف بیارید .
ببخشید من خیلی حرف زدم. آخه این مطلب برام خیلی مهمه و به عنوان معلم بچه های زیادی رو دیدم که به خاطر این که زود اومدن مدرسه صدمه خوردن.
سانی جان، به نظر من برنامه ای که برای دختر گلت داری خیلی خیلی خوبه.
نیسا جان، پوپک جون چقدر خوشحالم که شما اینجا نظر گذاشتید. به هر حال می تونم از تجربیاتتون و اینکه با بچه های بیشتری سر و کار داشتید استفاده کنم...

من با نظرات شما که نیمه دومی ها در مدرسه موفق تر هستند کاملا موافقم! نه از نظر هوشی بلکه از نظر توانایی یادگیری و پیگیری کردن مفاهیم و به هر حال انجام تکالیف. چون به هر صورت حداقل 6 ماهی بزرگتر از هم دوره ای هاشون هستن و به نسبت همون 6 ماه درکشون و عقلشون بیشتر و شیطنتشون کمتره.
برای همین اصرار دارم که دخترم سر وقتش، و با تقویم آموزشی بره کلاس اول. دقیقا همون مهری که باید کلاس اول بشینه 7 سال تمومه و اتفاقا خیلی هم از این موضوع خوشحالم.
سلام
پسر من 31 شهریور 87 هست و امسال باید بره پیش دبستانی
و سال بعد هم کلاس اول
الان نزدیک به دو سال هست که کلاس زبان میره وقتی سه ساله و سه ماهش بود شروع کرد و همکلاسی هاش توی رده سنی سه تا پنج سال بودن و اون موقع از همه کوچیکتر بود الان جز بچه های بزرگ کلاس محسوب میشه چون بزرگتر ها رفتن پیش دبستانی و بچه های کوچیکتر به کلاس اضافه شدن
با وجود یکی دوسال تفاوت سنی ولی همه اشون خیلی خوب یاد میگرفتن و پسر من اصلا زده نشد و اصلا از بقیه عقب نبود الان هم که جز بچه های بزرگ کلاس هست مثل همکلاسی های کوچیکترش خوب یاد میگیره
من پسرم رو به موقع به مدرسه میفرستم چون مطمئن هستم که هیچ تفاوتی بین اشون نیست
تنها تفاوت میزان هوش اشون هست که مادرزادی هست
2706