2733
2739

بچه هام فاصلشون باهم یکسال وچهارماهه هردوپسرن پسربزرگم دوسال ونیم تقریبا واقعا کم اوردم ازدست کاراش میدونم تقصیرکارخودمم که براش زود داداش اوردم این فکرا خودمم دیونه کرده احساس میکنم به بچه هام ظلم کردم پسربزرگم خیلی شیطون ولحبازه هرثانیه دنبال فرصت زدن کوچیکس نمیدونم چرااین کارش تمومی نداره یه ثانیه نمیتونم تنهاشون بزارم هراسباب بازیوازکوچیکه میگیره حتی شکلشو داشته باشه همش وردل اونه انگولکش میکنه اولا مانبودیم میزد الان جلوی چشم ما میزنه سروصوزت بچه بازیم میکنه ولی کوچیکه ام اسیرشده دلم براش کبابه حس میکنم مادربی عرضه ای بودم پسرم بچه های دیگه رم میزنه یا دادوهوارمیزنه حالت نعره منم چون کم اوردم ازدستش گاهی زدمش میترسم بچم دیگه درست نشه هرشب میگم فردا بیشتربهش محبت میکنم نمیزنمش بازنمیشه کم اوردم میبرم بیرون اونیکی توکالسکه این دستمونمیگیره یاجهت مخالف میدوا میره هرچی میگم گوش نمیده کوچیکروباید توخیابون ول کنم برم اونو بازوربیارم اصلا یه اوضاعیه توخونم حوصلش سرمیره 

من شبیه کسی در دنیا نیستم پس زندگیم نمیتواند شبیه دیگری باشد پس میخواهم خودم باشم فقط همین
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728

یکی کمکم کنه چیکارکنم یه کم اروم شه بچه خوبی بشه بیشتربفکرخودشم نمیخام عقده ای ویاحسودبشه یکریز چشمش به داداششه ماچیکارمیکنیم تا باباش یا خالشو میلینه نمیزاره دیگه من کاراشوبکنم مثلا میگه خاله لباسموبپوشونه خاله کفشمودراره منودوست نداره خیلی ناراحتم بخدا خیلی سعی میکنم بهش سخت نگیرم مهربون باشم ولی حرفموگوش نمیده وزیاددوستم نداره انگار .چیکارکنم کوچیکرونزنه دیگه

من شبیه کسی در دنیا نیستم پس زندگیم نمیتواند شبیه دیگری باشد پس میخواهم خودم باشم فقط همین

بیرون نبر تنهایی

میشه یه صلوات برای تو دلیم بفرستی ممنون❤️❤️❤️بجای آنکه بی صبرانه در انتظار نه ماه بارداری بمانی ، هر لحظه از این دوران را ببلع ! چرا که شانس این را داشته ای که بهترین موجود جهان را در وجودت پرورش دهی و معجزه خداوند را به نمایش گذاری...❤️❤️❤️

مشاورکودک خوب سراغ دارید بخدا پیرشدم دارم نابودمیشم یه بازی نمیشه باهاشون کرد نمیتونم ازبچه هام لذتی ببرم

2738

بچه بزرگترت گناه داره.خب هوو اومده سرش.درکش کن.

نباید بزنیش.به هیچ وجه.چون عقده هاش بیشتر میشه و کاراشم بدتر.

بعدشم....۲سال‌ونیم چی میفهمه بنده خدا؟؟؟؟

من پسرم۵ونیم سال داره و خواهر۱/۵سالشو دعوا میکنه...

پسر بزرگت تقصیر نداره.تقصیر از تو و باباشه.

بااااید بیشتر محبت کنید بهش و براش وقت بذارید.

شبها با بغل و نوازش بخوابونش.

بیشتر از قبل بغلش کن و ببوسش...

نسبت به کارای بدشم خنثی رفتار کن.

و دربرابر برادرشم...تا جایی که خیلی خطری تهدیدش نمیکنه...بذار یکی دوبار خودشو خالی کنه و نرو طرفش...

مثلا اگه اسباب بازی کوچیکه رو گرفت و کوچیکه گریه کرد...نرو از بزرگه بگیرش...بذار گریه کردن داداششو ببینه...بعد برو بزرگه رو بغل کن و بگو حالا به نظرت داداش رو چطور اروم کنیم؟؟؟؟(اصلا به گریه کوچیکه نگاهم نکن)....اونوقت خودش راه حل میده...کم‌کم همین رویه رو انجام بده و صبوری کن....بزرگه گناه داره...تقصیر شما بزرگهاست..بهش بیشتر محبت کنید.

عزیزم تموم این روزا میگذره و از یاداوریش خنده میاد رو لبات بعد یه مدت عاقل شدن واسه هم میمیرن نگران نباش تحمل کن خیلی زود تموم میشه 

فقط صبور باش به بزرگه محبت کن یه چیزی بخر بگو داداش برات خریده اصلا وقتی کوچیکه رو زد نزنش کارش طبیعیه 

چون تفاوتشون کمه این چیزا خیلی طبیعیه اگه اعصاب خودت خیلی خورده و نمیتونی تحمل کنی حتما برو از دکتر دارو بگیر ارامبخش استفاده کن 

ولی اینو بدون همش طبیعیه فقطباید حواست خیلی باشه هر وقت خواست بزنه حواسشو پرت کن ولی اگه زد نزنش فقط بگو داداشت خیلی دلش شکست ناراحته 

بیرون نبر تنهایی

توخونه ام ازیه ساعتی گریه میکنه حوصلش سرمیره خودمم خسته میشم ازبس فقط وسط اینام که نزنتش زندگیم خیلی سخت شده ازاون بدتراین حس بدیه که دارم که مادرخوبی نبودم براشون میترسم این حسا باهاشون بمونه چون میگن تا سه سالگی بیشترشخصیت شکل میگیره 

بچه بزرگترت گناه داره.خب هوو اومده سرش.درکش کن. نباید بزنیش.به هیچ وجه.چون عقده هاش بیشتر میشه و کا ...

اخه یه باربیخیال شدم انقدزد توسروصورت کوچیکه بیخیال نمیشد فهمیدم بابا این عقدش زیاده به داداشش همین جورمیزد دیگه دلم غش رفت براکوچیکه 

توخونه ام ازیه ساعتی گریه میکنه حوصلش سرمیره خودمم خسته میشم ازبس فقط وسط اینام که نزنتش زندگیم خیلی ...

عزیزم تو بیشتر عذاب وجدان داری چرا دومی رو اوردی ولی نگران نباش فقط سعی کن به بزرگه بیشتر محبت کنی وقتی دادششو زد و کوچیکه گریه کرد نرو کوچیکه رو بغل نکن برو سمت بزرگه بگو چی کار کنیم دعواش نکن یه مدت باهاش کنار بیا سخته مادر بودن دیگه پس چرا میگن بهشت زیر پای مادراست 

همه این روزا میگذره واسشم نمیمونه فقط تو اروم باش اصلا نزنش وقتی زدش داد نزن اروم در گوشش حرف بزن صداتو کلا بالا نبر 

عزیزم تموم این روزا میگذره و از یاداوریش خنده میاد رو لبات بعد یه مدت عاقل شدن واسه هم میمیرن نگران ...

تاالان که زدمش چی یعنی ازاین به بعد خوب باشم اروم میشه بچم یا همیشه تودلش میمونه اخه تازه دارم یه سری مطالب روانشناسیو میبینم وعصابم خوردشده بیشتراز خودم ناراحتم مثلا میگن تایکسالی بچه روباید یکریز محبت کرد تا به جهان به دید ااعتمادنگاه کنه حس میکنم من کم گزاشتم برادوتاشون واقعا توانشونداستم حالا این فکرا دیونم کرده کاشکی میشدیه عقب برگشت توان بدنیو وروحیمم دیگه بیشترازاین نمیکشه خدابه دادم برسه  

اخه یه باربیخیال شدم انقدزد توسروصورت کوچیکه بیخیال نمیشد فهمیدم بابا این عقدش زیاده به داداشش همین ...

بزرگه خودش کوچیکه هنوز.گناه داره.

شما بزرگتر ها کاری کردید عقده بشه واسش.

باید بهش مسیولیت بدی.

بگو (مسلا برای۵دقیقه خودت وقت بگیر)...بهش بگو تا من غذا درست میکنم مراقب داداشت باش و سرگرمش کن که نیاد مزاحمم بشه....(خودتم مراقب باش).

۵دقیقه که تموم شد بیاو بگو به‌به چه خوب مراقبش بودی.افرین.ممنون.یه خوراکیم جایزه بهش بده.

یا کوچیکه که گریه میکنه بهش بگو اه.سرم درد میگیره دا اشت گریه میکنه..میتونی کمکم کنی و ارومش کنی؟؟؟بعد اگه انجام داد بهش جایزه بده و خیلیم تشویقش کن و اشتیاق نشون بده و بغل کن و قربون صرقش برو و حتما جلدی دیگران بگو که چه کهر خوبی کرده...

و به هیچ وجه کارای بدشو تو جمع نگو.اصلا.

2706