2752
2734
عنوان

تجربیات استفاده از لوازم سیسمونی

| مشاهده متن کامل بحث + 114731 بازدید | 119 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
به نام خدا؛؛؛سلام بر تمام مامانای گل ودوست داشتنی.همچنین از مامانای گلی که دراین تاپیک با عشق وعلاقه همکاری داشتند وتجربیات ارزنده خودرا دراختیار مامانای جدید گذاشتند تشکر می کنم چون من با وجود بی اطلاعی مطلق نهایت استفاده را تونستم داشته باشم ویک سیسمونی جمع وجور وخوب وکارا ودلخواه داشته باشم.جوجوی من هم محمد مهدی نام داره وبه تازگی 4ماهه شده ....
تجربیات منم دراین مدت برای مامانایی که می خوان بسلامتی سیسمونی تهیه کنند ازاین قراره:
-لباس نوزادسایز صفر مارک به آوران,آشور .هم تنوع دارن هم درموقع شستن خراب نمی شن.کاملا هم دردسترس هستن وبه راحتی درهرفروشگاهی وجود داره.قیمت مناسبی هم دارن.درمورد تعداد به نظرم 3دست کامل کافی هست.طول مدت استفاده از این سایز بستگی به رشد وقدووزن نی نی داره. محمد مهدی وزن مناسب داره (نه کم ونه زیاد) وتا 3 ماهگی از این سایز به خوبی استفاده کرده به تازگی که وارد 4ماه شده احساس می کنم باید از این به بعدسایز 1 استفاده کنم چون از نظر قد کوتاه شدن.....
- محصولات بهداشتی مانند شامپو،لوسیون،روغن,صابون,کرم های ضد التهاب،کرم های ضد افتاب یا هیدارته پوست و....مارک های موستلا،مادرکروچیکو(درمورد چیکو دقت کنید مارک اصل باشد اما دو برند دیگر تقلبی ندارند).بطور مثال کرم ویتامینه محافظ (ویتامین بریر با مارک موستلا) برای پیشگیری از قرمزی والتهاب عالی است.من دراین مدت با وجود استفاده از این کرم نیازی به استفاده از کرم سوختگی نداشتم .البته کرم درمان سوختگی ادرار مارک موستلا (استلاکتیو) هم تهیه کنیدتادرصورت ضرورت استفاده شود.درمورد شامپوموستلا یک شامپو نوزادی داره که به صورت کف هست.یک شامپو سروبدن هم داره(2در1) که خوبه اما موهارا کمی چرب می کنه .یک شامپوباعصاره گیاهی هم داره که خیلی خوبه.مارک های دیگه هم که معرفی کردم بسیار خوب هستن.انتخاب آنها بستگی به نوع پوست وموی نی نی داره......
لوسیون وروغن هردو استفاده داره.مخصوصا درزمانی که هوا سرد است اگر بدن نی نی را با روغن ماساز بدیم احساس بهتری داره وبدن گرم تر می شه.لوسیون هم که استفاده همیشگی داره......
ادامه تجربیات....
- آغوشی به نظرم خیلی خوبه.برای حمل راحته .حتی در منزل زمانی که نی نی دوست داره همراهتون باشه وشما کاردارید استفاده داره.آغوشی مارک های زیادی داره اما گراکو به نظرم محکم وساده وزیباست.دو استفاده هم داره .نی نی می تونه رو به طرف مادر وزمانی که تونست گردنشو محکم نگه داره رو به طرف بیرون باشه.اما بعضی از مارک ها سه منظوره هست یعنی علاوه بر جهات بالا به صورت کوله پشتی هم می شود.محمد مهدی از 40 روزگی تا حالا از آغوشی استفاده کرده ومن خیلی راضیم.
- کریر مکسی کوزی وپگ پرگو.هم خوبن وهم بادوامند.بستگی به سلیقه شما داره.کریر برای حمل ها با مسافت های کوتاه بسیار مناسبه.درخونه هم بسیار کاربردداره ومی تونید نی نی را درآن قرار بدید ونزدیک خودتون باشه.موقع مهمونی هم که عالیه دیگه کسی هوس نمی کنه بغلش کنه وماچ های آبدار از نی نی بگیره.از قسمت دسته هم می تونید عروسک آویزون کنید ونی نی رو سرگرم کنید.برای دادن دارو هم خوبه وبدن نی نی درموقع خوردن ویتامین ها یا دارو وضعیت مناسبی داره....
-گهواره کنار تخت مادر خوبه اما زود واسه نی نی تنگ می شه ویک هزینه اضافی است.البته اگه هزینه مهم نباشه برای جابجایی خیلی راحته ومی تونید درروزهای ابتدای زایمان که مهمان های زیادی دارید گهواره را درقسمت پذیرایی قرار بدیدوازاین که شازده کوچولوی شما نازوراحت درگهواره خوابیده لذت ببرید.من خودم به خاطر فضای کمی که دراتاق خوابم دراختیار داشتم گهواره کنار تخت مادر نخریدم.
-تخت وپارک بامارک های گراکو،چیکو،گود بیبی و برندهای ترک ....به نظرم هرمارکی خوبه البته گراکو از نظر جنس مواد وزیبایی ، تنوع رنگ وقیمت درردیف اول هست.من تخت وپارک گود بیبی خریدم .همون لوازمات شبیه به گراکو را داره اما با جنس نازل تروقیمت کمتر(گراکودوونیم برابره گود بیبی هست).اما من خیلی راضیم....إنشاءالله درفرصت دیگه ادامه تجربیاتم رو می گم....
...
- پد سینه خیلی استفاده داره وباعث می شه لباس وسوتین لکه نگیره.پدهای چیکو،ناک و جین رو من استفاده کردم که به ترتیبی که نوشتم کیفیت دارند.پد سینه چیکو خیلی راضی بودم.هم بزرگه هم جذب خوبی داره.
- پوشک پمپرز خیلی عالیه.برای نوزاد(2-5 k) و45 تایی هست.بستگی به استفاده شما داره که چند تا لازم داشته باشید.محمد مهدی چون تابستون بدنیا اومد من از ترس سوختگی وحساسیت هردوساعت یکبار استفاده می کردم.
پوشک هاگیز کار ترکیه هست وخیلی خوبه .هم قیمت مناسبی داره وهم تعدادبیشتری دارد.سایز نوزدایش (3-6 k) و64تایی هست.اگر بخواهید پوشک به صرفه تر باشد می تونید مای بینی ایرانی(3-6 k) استفاده کنید که خوب هست اما کیفیت پمپرز وهاگیز رو نداره.
- شیر دوش از همون ابتدا ارزون بخرید چون ممکنه استفاده نشه.من خودم استفاده نداشتم.
-ماشین کهنه شور لازم نمی شه ویک هزینه اضافی هست.می تونید با لباسشویی خودتون لباس هارا بشورید.اگر ظرف لباسشویی استیل هست نیازی به ضد عفونی نداره.اما اگر لباسشویی دوقلو وپلاستیکی هست،ابتدا با یک اسکاچ تمیز وشوینده وان لباسشویی رو بشورید واجازه بدهید کاملا خشک شود.سپس لباسهای نی نی رو بشورید.برای لباسشویی هابرنامه 30 دقیقه لباس های نازک وحساس ودمای30 درجه رو انتخاب کنید.
-لباس های نوزادی برند مادرکرودبنهامز(خارجی) وزیروتن(ایرانی) خیلی خوبن.دبنهامز درمیر داماد وجام جم شعبه داره وتقریبا یک هفته است که حراج 20درصد تخفیفشو شروع کرده.درمشهد هم درخیابان احمد آباد شعبه داره. بادی های آستین دارورکابی دربسته های 3تایی لطیف ومحکم وزیبا هستند.وسایز بندی هم براساس سن هست مثلا(0-3ماه).پشت هربسته سایز هارا از نظر سانتی متر نوشته تا مطمئن ترخرید کنید.لباس های سرهمی و مدل های دیگه واسه مهمونی زیاد داره.همه هم از سایزنوزادی داره تا ماه های بالاتر.مثلا سه تا سرهمی پاپوش دار دریک ست با
سه رنگ وطرح متنوع 30هزارتومانه.سرهمی ها برای وقت خواب خیلی مناسبند ونی نی رو حسابی گرم نگه می دارند.
...
- پد سینه خیلی استفاده داره وباعث می شه لباس وسوتین لکه نگیره.پدهای چیکو،ناک و جین رو من استفاده کردم که به ترتیبی که نوشتم کیفیت دارند.پد سینه چیکو خیلی راضی بودم.هم بزرگه هم جذب خوبی داره.
- پوشک پمپرز خیلی عالیه.برای نوزاد(2-5 k) و45 تایی هست.بستگی به استفاده شما داره که چند تا لازم داشته باشید.محمد مهدی چون تابستون بدنیا اومد من از ترس سوختگی وحساسیت هردوساعت یکبار استفاده می کردم.
پوشک هاگیز کار ترکیه هست وخیلی خوبه .هم قیمت مناسبی داره وهم تعدادبیشتری دارد.سایز نوزدایش (3-6 k) و64تایی هست.اگر بخواهید پوشک به صرفه تر باشد می تونید مای بینی ایرانی(3-6 k) استفاده کنید که خوب هست اما کیفیت پمپرز وهاگیز رو نداره.
- شیر دوش از همون ابتدا ارزون بخرید چون ممکنه استفاده نشه.من خودم استفاده نداشتم.
-ماشین کهنه شور لازم نمی شه ویک هزینه اضافی هست.می تونید با لباسشویی خودتون لباس هارا بشورید.اگر ظرف لباسشویی استیل هست نیازی به ضد عفونی نداره.اما اگر لباسشویی دوقلو وپلاستیکی هست،ابتدا با یک اسکاچ تمیز وشوینده وان لباسشویی رو بشورید واجازه بدهید کاملا خشک شود.سپس لباسهای نی نی رو بشورید.برای لباسشویی هابرنامه 30 دقیقه لباس های نازک وحساس ودمای30 درجه رو انتخاب کنید.
-لباس های نوزادی برند مادرکرودبنهامز(خارجی) وزیروتن(ایرانی) خیلی خوبن.دبنهامز درمیر داماد وجام جم شعبه داره وتقریبا یک هفته است که حراج 20درصد تخفیفشو شروع کرده.درمشهد هم درخیابان احمد آباد شعبه داره. بادی های آستین دارورکابی دربسته های 3تایی لطیف ومحکم وزیبا هستند.وسایز بندی هم براساس سن هست مثلا(0-3ماه).پشت هربسته سایز هارا از نظر سانتی متر نوشته تا مطمئن ترخرید کنید.لباس های سرهمی و مدل های دیگه واسه مهمونی زیاد داره.همه هم از سایزنوزادی داره تا ماه های بالاتر.مثلا سه تا سرهمی پاپوش دار دریک ست باسه رنگ وطرح متنوع 30هزارتومانه.سرهمی ها برای وقت خواب خیلی مناسبند ونی نی رو حسابی گرم نگه می دارند.برند بنتون هم من کودکانه هاشو استفاده نکردم امالوازمات بزرگسالاش مثل لباس،کیف وکفشش برخلاف قیمت های بالاش بنجل وبدردنخور هستن.اگه میخواهید برای نی نی خرید کنید اول مطئمن بشید.
-ظرف غذابیشتر سفالی هست با طرح های کودکانه.امامن ست پلاستیکی نابی هم خریدم.جنس خوبی داره وسبکه.اگر نی نی پرتشون کنه هم نمی شکنه.یه بشقاب وکاسه وسه دست قاشق وچنگال داره.البته فروشنده من با سلیقه بود وقاشق چنگالاشو درسه رنگ بهم داد تا حوصله نی نی از یک رنگ سرنره.قیمتش هم خیلی مناسبه .همش می شه 5500تومان.
-کاور شیردهی مارک the first years خریدم اما اصلا جالب وبدردبخور نبود.چون دوخت وجنس ورنگ خوبی نداره (سیاه رنگه برخلاف عکس روی جلد بسته)،وقتی هم میخوای شیر بدی قسمت هواکشش اینقدر بزرگه که مدام سینه ات دیده می شه. من که ازخیرش گذشتم واستفاده نمی کنم.قیمتش هم 20هزار تومان بود اما واقعا نمی ارزید.اگر کاور خوب گیرتون اومد وکاربرد داشت حتما بخرید.
- وان سامر خیلی خوبه.چند مدل داره.من مدل توریشو گرفتم که دورنگ آبی وصورتی داره.به شکل صندلی راحتی هست ومحافظ سرهم داره.من علاوه برخونه تومسافرت هم استفاده کردم چون به راحتی تا می شه وتو چمدون جا می گیره.
انتظار عزیــــــــــــــــــــــــــز، ممنون از اینکه تجربیاتت رو اینقدر با جزئیات و با حوصله اینجا نوشتی ...نی نی من هنوز به دنیا نیومده اما از تجربیاتت خیلی چیزا یادگرفتم بازم ممنون. انشالله که خودت و محمدمهدی همیشه سالمممممم و سلامت باشین
منم با اینکه هنوز نینی ندارم اما ازت واقعا ممنونم انتظار جون...از تو و همه مامانایی که میان تجربه هاشونو به ما منتقل می کنن ممنون
آنچه هستی هدیه خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه تو به خداوند است...پس بی نظیر باش
2706