2733
2734
عنوان

تنقلات عید

480 بازدید | 16 پست
سلام. تا عید کمتر از 20 روز مونده. خانمای خوش سلیقه و هنرمند خوشحال میشم تجربیاتتون رو در اختیار همه بذارین. ما هم این عید بتونیم یه خلاقیت از خودمون نشون بدیم. ممنون
خدای خوبم به خاطر هدیه ات ممنون. سپردمش به خودت
"فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ "
شیرینی گردویی پفکی

مواد لازم :
3 عدد زرده تخم مرغ
150 گرم پودرقند
یک فنجان مغز گردوی خرد شده (که آن را قبلا با آسیاب اسلایسر آکا خرد نموده اید)
یک قاشق مرباخوری آرد
یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر
کمی وانیل
کمی پودر هل ودارچین وپودر شکر

طرز تهیه :
زرده تخم مرغ ها را به هم می زنیم. وانیل و یک سوم پودر قند را اضافه کرده، آن را تا 5 دقیقه به هم می زنیم . سپس نصف پودر قند باقیمانده را اضافه کرده و به هم می زنیم و بقیه پودر قند را هم اضافه می کنیم. زمان به هم زدن پفک گردویی، باید 15 دقیقه طول بکشه و در آخرین مرحله بیکینگ پودر را با آرد مخلوط کرده، به زرده اضافه می کنیم. درآخرهم گردو را افزوده و با قاشق کمی از مایع برمی داریم و روی کاغذ روغنی که درسینی قرار داده ایم ، با کمی فاصله و در طبقه وسط فر با حرارت ملایم قرار می دهیم ، تا پفک ها پخته و کاملاً خشک شوند. حرارت فر 300 درجه فارنهایت و زمان پخت 15 دقیقه است.

این شیرینی رو وقتی که هنوز گرمه امتحان نکنید چون بوی نامطبوع تخم مرغ داره ولی وقتی خنک شد برطرف می شود.روی این شیرینی ها کمی پودر هل با دارچین وپودر شکر بپاشید خوشمزه تر می شود در ضمن پودر شکرش هم می باید خیلی کم باشد.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
بهار جان خوش اومدی. چیزی برای عید در نظر داری؟ من نمیخوام امسال از بیرون شیرینی بگیرم. البته اگه بشه
سلام عزیزم
من پارسال یه نوع شیرینی خودم درست کردم عالی شد همه دوست داشتن
عـشــــــق یعنی،حتی وقتی باهاش قـــــهریو از دستش ناراحتی هم
هواشـــو داشته باشی [smiley]s/sm_29.gif[/smiley]
2738
http://www.vismani.com/news.php?id=97&t=%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3%DB%8C

من از این جا درست کردم
فقط من از پتی بور که روکش شکلاتی داره استفاده کردم

فقط تو دستورم وقتی روی گاز گزاشتم بهش نسکافه هم اضافه کردم

در اخر هم برای مخلوط کردن خامه شکلاتی و خامه سفید(از این صورتی ها) بهش اضافه کردم

در اخر هم با کنجد،نارگیل، و ترایفل رنگی تزیین کردم
عـشــــــق یعنی،حتی وقتی باهاش قـــــهریو از دستش ناراحتی هم
هواشـــو داشته باشی [smiley]s/sm_29.gif[/smiley]
2706