2733
2734
سلام من الان توی هفته 29 هستم هفته 25 تست GCT=168 وبعد دوهفته رژیم 191 الان دارم انسولین میزنم روزی سه واحد رگولار سه واحد ان پی اچ کسی مثل من بوده میشه بیاین بگین شما چیکار میکنین
خدایا شکرت که پسر آسمونی منو برگردوندی خوش اومدی عسلم تولدت مبارک
سلام عزیزم. نگو که دلم خونه. منم 3 روزه که فهمیدم دیابت بارداری دارم. انقدر گریه کردم که دیگه اشکم خشک شده. اومدم اینجا تاپیک بزنم که تاپیک شما رو دیدم و یهو اومدم.
من هنوز انسولین نگرفتم چون به من یه رژیم دادن واسه یه هفته و یه دستگاه اندازه گیری قند که روزی 7 بار باید نمونه بگیرم و تو یه دفترچه بنویسم بعد از یه هفته اونا تصمیم میگیرن که قرص بخورم یا انسولین بگیرم. از دیروز که شروع کردم قندم خیلی نرماله و حتی یه بار از نرمال هم کمتر بود!! و اگه اینجوری ادامه بدم گفتن که درمان دارویی لازم ندارم و فقط همین رژیم و ورزش رو باید ادامه بدم.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

حالا واقعا قندم تحت کنترلمه و خیلی خیالم راحته اما چیزی که خیلی دلم رو خون کرده اینه که یه جا خوندم که بچهه هایی که اینجوری متولد میشن مستعد دیابت نوع 2 هستند. دکترم هم گفتش که چون بچم دختره وقتی بزرگ بشه اونم دیابت بارداری میگیره.
2728
سلام عزیزمنم دیابت بارداری داشتم روزی سه بار انسولین رگولار میزدم 5واحد،8واحد،5واحد رژیم غذایی رو هم رعایت میکردم گلوکومتر هم داشتم و هر روز چک میکردم الانم پسرم 6/5 ماهشه و هیچ مشکلی پیش نیومد
خواهرای من! یادتون نره ما زنا اول یه آدمیم با همه ی دلمشغولیای یه آدم، بعدش یه مادر و یه همسر.
سلام ...دوران بارداری به هیچ وجه قرص جوابگو نیست و به خاطر همین باید حتما انسولین بزنیم...منم از قند دادم و دکتر بهم گفته که باید انسولین بزنم ...روزی 4 واحد و دکتر گفت قرص نمیتونه قندو کنترل کنه و اگر انسولین بزنیم بچه اصلا در اینده نمیگیره ولی اگر نزنیم امکان داره ارثی در اینده بگیره....انسولین رو میزنیم که مشکلی برا نی نی پیش نیاد
2738
سلام من قندم رو 200 بود والان 3 روزه که بهم 4 واحد انسولین ان داده که صبح و شب بزنم...یعنی صبح 4 واحد و شی 4 واحد و هنوزم پایین نیومده و امروز دارم میرم دوباره دکتر...دکترم گفت 1 هفته ای برام میزون میکنه...من پیش دکتر غدد اقای افشانی صادقیه میرم...راستی شماها هم برا قندتون تحت نظر دکتر غدد هستین؟یا دکتر زنان؟ای دی یاهو مسنجر من اینه هرکی دوس داشت اد کنه و بیاد بیشتر با هم باشیم ..من معمولا صبح ها و شب ها هستم hajir_joon خوشحال میشم با هم باشیم و در رابطه با نی نی و ...صحبت کنیم ...راستی من تازه 36 روزمه و یه هفته پیش متوجه شدم که باردارم
هیوا جون . بقیه دوستان میشه بگین شماها قبل بارداری قندتو چقدر بوده؟من تو ازمایش قبل بارداری قندم 101 بوده که کمی زیاده واسه همین خیلی نگرانم که تو بارداری دیابت نگیرم...اگه ممکنه بگین قند قبل بارداریتون چقدر بوده؟
ممنونم بچه ها. سپیده جان اون رو توی یه سایت خوندم وقتی توی گوگل سرچ کردم. هر چند دکتر من همچین چیزی نگفت. و باز هم پرسیدم باز هم گفت نه. اما اگه خودم بعد زایمان سریع وزنم رو برگردونم به قبل هم خوبه اگه نه احتمال اینکه بعدا خودم دیابت بگیرم هست.
خوب شما به خاطر اینکه سرکلاج کردید و نتونستید تحرک کافی داشته باشید قندتون بالا رفته چون برای من هم جفت پایین بود و همش استراحت بودم. ای کاش بتونید در حالت نشسته ورزش کنید یعنی در حد بالا تنه. آخه من در طول روز 5-6 بار به مدت 10-15 دقیقه اینکارو میکنم و خیلی تاثیر داره.
ماندانا جان من یادم نیست چند بوده قندم قبل بارداری. اما نرمال بود بعد بارداری هم به خاطر عدم تحرک اینطور شد شما امید وارم به درد ما دچار نشی اما از الان خیلی رعایت کن. چون قند قبل از بارداری و قندی که در ماههای اول اتفاق می افته به مراتب تاثیر بدتری روی جنین داره. سعی کن در تمام طول بارداری حداقل روزی یه ساعت راه بری و بعد از هر وعده غذا اصلا نشینی فعالیت کن. ظرف بشور، راه برو، تمیزکاری کن.

من ایران نیستم و این جا خیلی بهم میرسن. یه دکتر تغذیه، یه دکتر زنان و یه مامای ویژه مادران دیابتی برام گذاشتن. بهم دستگاه دادن تو خونه و خودشون مرتب باهام تماس میگیرن و نتایج رو میپرسن. برای من و همسرم کلاسهای آموزش ویژه گذاشتن همه اینا در عرض 4 روزیه که این اتفاق برام افتاده و با اینکه قندم خیلی بالا بود اما یه روزه بدون دارو با رژیم غذایی و ورزش های سبک 10-15 دقیقه ای کنترل شد آرزو دارم میتونستم همه جزوه هام رو برا همتون بفرستم. تا شما هم کنترل کنید.
2706