2737
2739
دوستان من یه دختر دارم که مرداد ماه 3سالش میشه.تصمیم داریم تا مرداد سال آینده اقدام به بارداری کنم.
چی بگم...خیلی مرددد بودم خیلی که فرزند دوم آره یا نه الانشم به خاطر خیلی مسایل یه وقتایی میگم نه!راستش میخوام خودم رو آماده کنم و اگه مشکلاتشو تونستم قبول کنم و تونستم مسئولیت خرج و نگهداری و تربیت و....جفتشونو جوری که در حقشون اجحاف نشه بپذیرم اونوقت باردارشم
حالا دلیل دودلیم.من کارشناسی ارشد دارم و تا قبل از بدنیا اومدن دخترم کار میکردم.ساعت کاریم تا 4 بعد از ظهره.برای رفتن سرکار حتی با داشتن همین دخترم مردد هستم.با داشتن دومی که اصلا نمیتونم برم!از طرفی کمبود یه خواهر یا برادر رو تو آینده اول واسه دخترم بعد واسه خودم حس میکنم.حتی برای الانش.خودمو نگاه میکنم که چه دنیای شادی با برادر کوچکترم داشتم....
خلاصه بقیه دقدقه های فکریمو خودتون بهتر میدونین.اینکه کار آدم ده برابر میشه وقت واسه خودم نخواهم داشت سختیا دوباره روز از نو روزی از نو احساس حسادت بچه اول و سرخوردگیش تامین مالی تو این وضعیت اقتصادی.....
خلاصه هرکی تجربه فرزند دوم خوب و بد داره راهنمیم کنه لطفا شاید برای خیلیای دیگه هم مفید باشه
حسرتش به دلم مونده،

که یکبار نمازی قسمتم بشه ،

بدون یادی از دنیا ؛ پر از یاد خدا !

دلم به دو رکعتش هم راضیست ...
راستش الان که نمیتونم کارن جان.راستی عزیزم خیلی سخته؟
حسرتش به دلم مونده،

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کارن جون از نظر اندامی آدم دیگه به حالت اولش برنمیگرده نه؟
حسرتش به دلم مونده،

2728
سلام...ستاره جون منم مثل خودت دودلم....یه پسر دو سال و سه ماهه دارم....دلم میخواد فاصله سنی بچه هام کم باشه...ولی از یه طرف چون شاغلم میترسم خیلی سخت باشه برای هممون.....میترسم دیگه نتونم به پسرم خوب رسیدگی کنم.....کارمو چیکار کنم؟موندمممممممممممممممممم
ساکنان دریا پس از مدتی صدای موج را نمیشنوند... چه تلخ است قصه عادت!!!
دقیقا الا جون
منم نمیتونم تصمیم درستی بگیرم.هم میبینم دخترم تنهاست گناه داره هم اینکه میترسم ضربه بخوره چون خواهی نخواهی به خاطر مشکلات پس از زایمان نگهداری تمام وقت نوزاد ضربه میخوره چون خیلی به من وابستس!
حسرتش به دلم مونده،

اینطور نیست من الان وزنم اومده همون وزن قبلی زیاد سخت نیست من چون فاصله زیاد دارن کمی اذیت شدم اونم چون دخترم کلاس اول بود وباید به درس وتکالیفش میرسیدم از این ورم پسرم سخت بود برام ولی الان تو بیاری اینجوری نیست
2740
کارن جون مثلا اگه سال دیگه اقدام کنم تا بدنیا بیاد دخترم تقزیبا 5سالش میشه
امسال احتمال زیاد شرایطم جور نیست چون تازه خونه خریدیم
حسرتش به دلم مونده،

حرف شمارو کاملا قبول دارم حتی دوست داشتم دخترم دوسالش میشد اقدام میکردم ولی متاسفانه شرایطشو نداشتم
حسرتش به دلم مونده،

راستش من خواهر که ندارم.مامانم هم بخاطر بابام زیاد نمیتونه پیشم باشه و بهم کمک کنه میدونم خیلی سختم میشه::(
حسرتش به دلم مونده،

اگر دوتا دختر بشه که حرف نداره! من خودم یه خواهر دارم خوبه!
ولی دوست ندارم دوتا بچه داشته باشم سختههههههههههههههه!
ببین میتونی همه شرایطی رو که میخوای واسه بچه اول فراهم کنی واسه دومی هم فراهم کنی؟
با وجود این همه مهد خوب نگران تنهاییش نباش!
بچه های امروز خیلی خرج دارن!
آره عسل خانومی.ولی راستش من اصلا با مهد رفتن دخترم موافق نیستم.چون خیلی از مهدا نقص دارن و روی روح و روان بچه حتی تاثیر منفی دارن برخلاف ظاهر پر زرق و برقشون.مثلا یه مهد خوب که معروف هم هست تو شهرک غرب دوستم پسرشو میبرد بعدش یه چیزایی میگفت ازش که
خرج زیاد رو قبول دارم اونم تو این شرایط ولی همسرم میگه من باید تامینش کنم که سعیمو میکنم ولی من نگران آینده جفتشون هستم
از لحاظ وقتی که برای آموزش دخترم دارم میزارم مطمئنم نمیشه برای دومی گذاشت نه که نخوام کارها زیاد و سخت میشه
فکر کنم باید قید آرزوهایی که واسه خودم دارمو بزنم:( از یه طرف میکم دخترم تو آینده خیلی تنها میشه
حسرتش به دلم مونده،

سلام من دو تا پسر دارم اولی 5 سالش تموم شده دومی هم 1.5 ماه است منم فکر میکنم باید زودتر اقدام میکردم تا فاصله سنیشون کمتر باشه به نظرم الان خیلی سخته هرچند پسرم حسادت داره یه وقتایی کلافه میشم
زمین گرد است جایی که به نظر پایان میرسد شاید نقطه ای برای شروع باشد
2706