2752
2734
عنوان

فرزند دوم...کسایی که تجربه دارن خواهشا کمک کنید

| مشاهده متن کامل بحث + 18541 بازدید | 71 پست
الما جون میبخشی که دیشب نبودم جواب بدم
خدا خیرت بده خیلی میترسیدم.پس اگه اشتباه نکنم پسرتون 6ساله و دخترتون 1سالس؟همین که بتونم دستم بیاد که چجوری با هر جفتشون رفتار کنم که واسشون کم نذارن دست تنها مهمه برام. من الان واسه تربیت و آموزش دخترم خیلی وقت میزارم.تو دوسال اول زندگی بقدری رو تغذیه سالمش دقت داشتم که نگو.دوست دارم واسه دومی هم بتونم این کارا رو بکنم.
حسرتش به دلم مونده،

که یکبار نمازی قسمتم بشه ،

بدون یادی از دنیا ؛ پر از یاد خدا !

دلم به دو رکعتش هم راضیست ...
االماجون منم خواهر ندارم همیشه کمبودشو حس میکردم.تازه یه برادر با فاصله سنی بچه های شما داشتم که خیییییلی باهم سرگرم و خوش بودیم.خیلی.هنوزم خاطراتش و مرور میکنیم.الانم پشت همیم.آخه یه بچه تک و تنها هر چقدر مهد هم بره ولی باز تنهاست.
حسرتش به دلم مونده،

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

اوقتی خونه کسی میریم که بچه دارن یا اونا میان خونمون نمیدونی موقع جدا شدن از شون بچم چه غصه ای میخوره.دلم واسش میسوزه.ولی اونایی که دوتا هستن راحت جدا میشن
حسرتش به دلم مونده،

2731
مامان سپید جون منم چون دست تنهام میترسم.راست میگی اگه آدم دسش بیاد که خیلی خوبه.جوری که به زندگی عادیش هم برسه.
حسرتش به دلم مونده،

ستاره جون مگه بچه داری ترس داره فقط سختی داره
منم دوتا بچه دارم ایلیا 4.5 ساله و الینا4 ماهه من الینا رو برای ایلیا اوردم تا تنها نباشه
ایلیا خیلی شیطونه و اذیت میکنه اما همیشه خدا رو به خاطر این دو گل زیبا شکر میکنم
منم همینطور مامی ایلیا و الینا جون بخاطر دخترم میخوام بیارم که تنها نباشه.خودم هم نینی خیلی دوست دارم ولی از اونجاییکه سر اولی هم خیلی دست تنها بودم حالا میگم با داشتن یه بچه چجوری به نینی هم برسم.باورت میشه سر دخترم بقدری تنها بودم که ماههای اول ساعت 4 غذام آماده میشد و تا اون موقع گرسنه میموندم و با پام ننوی بچه رو تکون میدادم و غذا میخوردم.هر وقت هم که دخترم خوابش میمرد از خستگی منم بیهوش میشدم.حالا همه این زحمتا از نو.با این تفاوت که الان دیگه یه دختر هم دارم واونم از من خیلی انتظار داره.چون الان خیلی واسش وقت میزارم اگه اون موقع نتونم رو روانش تاثیر میزاره.نگران دخترم هستم
حسرتش به دلم مونده،

من نینی رو بیشتر به خاطر تنهایی دخترم هم الان و هم آینده میارم .اگه بخواد ضربه بخوره من خیلی ناراحت میشم.خودتون میدونین که بچه اول چقدر حساسه و البته خیلی هم عزیز
حسرتش به دلم مونده،

2740
سلام دختر منم الان دقیقا دو سالشه -شدیدا به بجه دوم فکر میکنم هم بخاطر دخترم که در اینده خواهر برادر داشته باشه و هم بخاطر دل خودم -اگه الان شرایطش داشتم حتما برا بارداری از همین الان اقدام میکردم که فاصله سنیشون زیاد نباشه منم تو غربت دخترم دنیا اوردم و خیلییییییییی تنها بودم اگه ایران زندگی میکردم صد در صد الان دومی رو حامله بودم یه چیزی میگم بهم نخندید اگه سنم اجازه میداد سومی رو هم میاوردم اخه خیلی دوست دارم که سه بچه داشته باشم اما حیف که تو اوردن نی نی تنبلی کردم و دخترم رو پنج سال و نیم بعد عروسیم دنیا اوردم الان سی وسه سال و چند ماه سن دارم و به سومی نمیرسم اما تا سال اینده حتما حتما دومی رو حامله میشم -به نظر من تک فرزندی اصلا خوب نیست نه برای پدر مادر نه برای بچه -مطمینا همونقدر که من الان بوجود خواهر برادرهام نیاز دارم و از داشتنشون خوشحالم دختر منم به خواهر و برادر نیاز داره و هیچکس و هیچ چیز نمیتونه جای اونا رو چه در دوران کودکی و چه در اینده که بزرگ میشه براش پر کنه البته همه اینا در حالتی هست که از لحاظ مالی مشکل نداشته باشی و بتونی یک زندگی راحت و امکانات اموزشی و تفریحی حد اقل در سطح متوسط برا بچه هات فراهم کنی و از اون مهمتر توان و حوصله و وقت کافی براشون داشته باشی در غیر اینصورت همون یکی کافیهههه
دوست خوبم ممنون که وقت گذاشتی و نظرات خوبتو گفتی.راستش شاید نمیتونم احساسمو اونطور که هست بیان کنم.منم میدونم که بچه دوست داشتنیه و اول و دوم نداره و اینکه میگم به خاطر دخترم منظورم اینه که هردوشون تنها نباشن و باهم باشن .اولی و دومی ندارهوراستش نمیتونم منظورمو برسونم.وگرنه حرفاتو قبول دارم
حسرتش به دلم مونده،

من هنوز یه بچه دارم و پسرم تازه 2 سالش شده ولی قصد دارم حتما دوباره بچه دار بشم
چرا؟
چون خودم تک فرزند بودم و به شدت با تک فرزندی مخالفم من هیچ حسنی ندیدم!
وقتی بچه بودم یک جور تنها بودم بزرگ شدم یه جور دیگه و خیلی بدتر از بچگی
تازه من یه عالم دختر خاله دخحتر عمه دارم که باهاشون صمیمی هستم ولی هیچ کس جای خواهر برادر رو نمیگیره
در فامیل ما 2 نفر دیگه مثل من هستن و کاملا با من هم عقیده هستن
من میدونم بچه داری سخته تامیین مالی سخته ولی من معتقدم تک فرزندی نه تنها به صلاح نیست ظلم در حق بچه
تازه اگه یکی مثل من باشه به خاطر اینکه مادر پدرش تنها میشن قید خیلی چیزا رو میزنه مثلا تحصیل در خارج از کشور
شاید همه مثل من نباشن ولی من نمیتونم قبول کنم حالا که بزرگ شدم و دیگه نیاز به خانواده ام ندارم تنهاشون بگذارم
تازه ولی اگه یکی دیگه بود شاید میرفتم
درست میگی خاطره جون.راستش میخواستم از تجربه بقیه هم استفاده کنم چون یه سری نگرانی و استرس در مورد اینکه آیا بچه دوم داشته باشم یا نه دارم.عقل منم همینو میگه .ولی نگرانیهامو که گفتم.الان صحبتای شما آرومم میکنه.ممنون
حسرتش به دلم مونده،