2733
2739

نکرد خدا . ازون موقع به بعد گناه کار شدم 

شاید اگ خدا اون قضایا پیش نمی اورد من گناه کار نمیشودم 

خیلی ام توبه کردم ولی چون ازته دل نبوده بازم برگشتم به گناه 

بچه ها حالا فک نکنید چه گناهیی باخودتون مثلا غیبت تهمت 

دروغدگفتن 

دل شکستن

دوباره عوض شو بروسمت خدا خدا هیچ وقت بندشو تنها نمیزارع وقتی به خاستت نمی‌رسی دلیل به این نیست که نمیبینننت خدا همیشه کنارمونه هر لحظه 

کسی مخالف حرفام هست ریپ نکنه   سایت پرشده از بچه‌های کم سن و سال حوصله حرف زدن با شماها رو هم ندارم ریپ کنین گزارش میخورین
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728

ایمانی که محک نخوره باد هواست اگه قراره تا هر چی میخوایم خدا بده و حرفمونو گوش کنه ایمان داشته باشیم در واقع ما یه قول چراغ جادو میخوایم نه خدا به هر حال الان شما خدا رو نداری و ضرر کردی خدا بنده مثل من و شما زیاد داره.

و خدایی دارم که در این نزدیکی است.

شاید. امتحان الهی بوده ببینه واقعا دوسش داری یا نه 

اون کارهارو برای اون میکنی یا خودت 

ادم وقتی عاشق کسی میشه با همه چی دوسش داره 

اما تو چیکار کردی با اولین مشکل عشقتو فراموش کردی 

این چه جور دوست داشتنی هست 

من افتادم.خیلی محکم.از ارتفاع بلند.افتادم و بلند شدم.حالا؛ خیلی قوی تر از روزی ام،که نیفتاده بودم
2740

عزیزدلم

مثلا من مادر اگر به دخترم بگم فلان کارو نکن، آیا برا خودش میگم یا برا خودم؟ 

شما با گناه خودت رو بیچاره میکنی

وقتی میخوای به سمت خدا بری باید عمیقا بهش اعتماد کنی. منت سرش نذاری. 

حتی یه مربی معمولی گاهی شاگرد خودش رو طوری آموزش میده که شاگردش معترض میشه

اما باید اعتماد کنه به مربی خودش. اونی که کارش رو بلده میدونه داره چیکار میکنه. 

حالا ما چطور میخوایم خدارو درک کنیم؟ روش مدیریتش رو درک کنیم؟ که بعد معترض بشیم؟

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
خیلی گناه کارم دیگ رو ندارم برم 

اگر بدونی چقدرررررر منتظرته اگر بدونی برای برگشتن تک تک بند هاش چقدر اشتیاق داره اگر بدونی عشق بدون قید و شرط و معامله گونه ش چقدر بهت آرامش میده فقط کافیه اعتماد ۱۰۰داشته باشی بهش بدونی اگر الان ظاهراً شرایط خوب نیست یا صداتو به گمان خودت نشنید ولی به شدت هواتو داره و همه چی به موقع درست میشه ،عاشقش شو به خاطر خودش نه نعمتهاش

خدا کجای دینش گفته شما ایمان بیارید من دیگه کاری باهاتون ندارم؟!

اتفاقا توی قران داریم مردم فکر میکنن همین که بگن ایمان اوردیم کافیه و اونها رو آزمایش نمیکنیم؟ 

زندگی پیامبران رو ببین. زندگی ائمه رو ببین. مگه اونها غرق در اطاعت خدا نبودن؟ پس چرا این همه ابتلا و سختی داشتن؟

حواست باشه شیطان از این راه وارد نشه و گولت نزنه

ثبت نام ترم جدید روایت انسان شروع شده ها جانمونید. کافیه سرچ کنید مدرسه مبنا و از اونجا ثبت نام کنید. مشکلی بود پیام بده  
اخه نمیدونم چجوری بگم خیلی گناه کارم .خیلییی ینی قبح گناهم واسم زیخته

فقط کافیه پشیمون باشی و توبه واقعی کنی گناه تو از رحمت و مغفرت خدات بیشتر نیست برگرد و هر چه قابل جبرانه جبران کن هر چی هم نیست بسپار به خودش اون بخشنده و کریم الصفح هست

ما تا زمانی که توی این دنیاییم دائما در حال ابتلا و امتحان هستیم

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
2706