2733
2734
عنوان

مادرایی ک بچه ۲ساله دارید بیاید🥺🥺🥺🥺مرمری ام

| مشاهده متن کامل بحث + 4631 بازدید | 171 پست

گفتار درمان هیچوقت خوب نیس من تا حالا نشنیدم کسی بچه شو ببره گفتار درمانی بگه خوب بود بگه یه کلمه اضاف کرد همه میگن گفتار درمانی بردم نتیجه نداد نبر اینا که کاری بلد نیستن بدتر همین چندتا کلمه هم اضطراب میگیره یادش میره 

تلوزیون و چیزای پر سروصدا رو قطع کن گوشی دستش نده آهنگه خیلی ملایم بذار و باهاش شمرده شمرده حرف بزن وقتی چیزی میخواد بذار تلاش کنه چند بار بگه واضح بگه بگو متوجه نمیشم خودتو بزن به گیجی ترامپولین و دوچرخه خیلی خوبه و امگا سه

سلام عزیزم،پسر منم خرداد دو سالش تموم میشه، دقیقا مثل پسر شما بیشتر با اشاره کارهاش رو پیش می‌بره. ...

غذا خوردنش چطوره؟

بچه من هنوز میکس میخوره نگرانم نکنه ازونه حرف نمیزنه

من این روزا ی حال دیگه ای دارم......جهان من لباس تازه میپوشه...‌‌منو تو دیگه تنها نیستیم چون که....خداباما نشسته چای مینوشه.....
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

بچه ها مدل رشدشون مثل هم نیست پسر دوستم هفت ماه از پسر من بزرگتره ولی پسر من دندون بیشتری درآورده خواب شبش کامله ولی اون هنوز شبا چندبار بیدار میشه درعوض پسر دوستم سریکسالگی راه افتاد پسر من اخر هجده ماهگی راه رفتن شروع کرد پسر منم الان درحد چندتا کلمه مثل مامان بابا آب این چیه میگه فقط . باید بهشون وقت بدی و جلوشون نشون ندی نگرانی براش قصه بخون اهنگ بچگونه بزار باهاش حرف بزن 

پسرمنم ۲سال و۴ماهشه چنتاکلمه رو خوب میگه بقیه نامفهومه جمله هم درحد دویاسه تامیگه اونم دوکلمه ای.

دکترش میگه اصلا نیاز به گفتار درمانی نداره خودش به مرور به حرف میاد

پسربزرگم همسن این کوچیکه که بود عین بلبل حرف میزد 

2728
اره باید جمله بگه خب راهکار دادن بهت؟ بهتر شد؟اثری داشت؟

آره راهکار دادن ولی پسر من از ۳ سالگی حرف زدنش روون شد، الانم که نزدیک ۵ سالشه گاهی جمله هاش نامفهومه ولی درکل جمله میگه و میتونه یه چیزی رو تعریف کنه.

ای یار بکِش دستم                                                              آنجا که تو آنجایی...                                                           مولانای جان
نه از اون نیست😂 حالا میگن موز تاثیر میزاره رو تکلم بچه ها ،اما بازم اونم دکترا تایید نمیکنن  ...

وای نگوووووو

دوساله هروز موز میخوره 

یعنی صبحانه موز نباشه فرنی رو نمیخوره

من این روزا ی حال دیگه ای دارم......جهان من لباس تازه میپوشه...‌‌منو تو دیگه تنها نیستیم چون که....خداباما نشسته چای مینوشه.....

منم دختر اولم خیلی زود به حرف افتاد. 1سال و نیمش بود رنگ هارو بلد بود. شعر سوره و اسم امام ها رو میگفت. دختر دومم تا 2 سالگی فقط میگفت:

آما(مامان) آبا(بابا) آجا(یعنی آبجی) همین. 

منم خیلی نگران بودم. یک جلسه گفتار درمانی هم بردم فایده نداشت. 2سال و نیمش که شد یکدفعه شروع کرد جمله گفتن. 👀

الان ماشاءلله 5سالشه سرمون رو میخوره از حرف زدن. 😁

2740
دخترت چندسالشه یعنی یهو زبون وا کرد

دخترم دو سال و ۶ ماهشه ، یهو از اون حالتی که شما میگی شد این ، روون و راحت . به منم بعضیا میگفتن بچه ی من دوسالگی حرف می زنه ، منم می گفتم مقایسه نکنین ، سعی کردم خودمم بیشتر صحبت کنم باهاش ، یجا مطالعه کردم بعضی بچه ها نیازی نمیبینن زیاد حرف بزنن چون خواسته هاشون سریع برطرف میشه . نمیشه پیشرفت بچه هارو سانت سانت اندازه گرفت ،باید رهاش کرد تا رشدشو طی کنه .

میدونی من فک میکنم برای اولی خودت وقت زیاد گذاشتی،ولی دوم برای دومی دیگه به اندازه ی اولی تلاش نیس.خ ...

اره همینطوره

پا ب پای اولی بچگی کردم بازی کردم بدو بدو کردم اصلا انگار منم با اون بزرگ شدم

ولی الان ن دیگه چون بچه مدرسه ای دارم وقتی برام نمیمونه

پسر منم تا ۴ سالگی نمیتونست درست کلمه بگه و نامفهوم .با گفتار درمان صحبت کردم گفت مشکلی نداره خدا خیرش بده الکی نگفت بیارش و بخواد بچم توی ذهنش بمونه.تاااا ۶ سالگی صبر کردم . زخم زبون شنیدم ولی سکوت کردم. پسر منم رفلاکس داشت و مشکل بلع بخاطر همین ماهیچه های دهانش ضعیف بود. نترس هیچی نیست.

تا کلاس اول تلفظ ق ،غ نمیتونست بگه 

ولی الان که اول هست عالی شد و شاگرد اول کلاس هست صحبت هم خوب شد

گفتار درمان هیچوقت خوب نیس من تا حالا نشنیدم کسی بچه شو ببره گفتار درمانی بگه خوب بود بگه یه کلمه اض ...

من پسرمو بردم گفتار درمانی و راضی هستم باید پیش کسی ببرین ک بلد باشه من خصوصی بردم راصی نبودم رفتم هلال احمر واقعا عالی بوده

پسر منم تا دوسالگی چند تا کلمه بیشتر نمی گفت دوسالو نیم یهو شروع کرد حرف زدن به نظر من که زوده صبر کن سعی کن وقتی  با اشاره  چیزی می خواد  سریع بش نده مثلا اسم های مختلف بگو یه جوری مجبور بشه خودش بگه 

نگران فردایت نباش..  خدای دیروز وامروز خدای فرداهم هست. اگر تو اولین بار بندگی میکنی او قرن هاست خدایی میکند. 🌷 
بچه من دو ماه دیگه دو ساله میشه و فقط کلمه های محدودی میگه اصلا انقد لذت میبرم از این تک کلمه ها که ...

دقیقا همینه دستا و پاهاش خیلی قویه

من میکس میدم بهش هنوز غذارو

ممکنه تاثیربزاره رو تکلم

2706