2733
2739
عنوان

۴۵ الی ۶۰ سال اختلاف سنی 🥲

271 بازدید | 31 پست

سلام دوستان 😊

اگر قصد دارین توی سن بالا ازدواج کنین و صاحب فرزند بشین

این ها رو لطفا بخونین تا بهتر با فرزندتون کنار بیاین 🙏👩‍🍼

میخوام چند تا از مشکلات و چالش های اختلاف سنی زیاد بین والدین و فرزند رو بگم که تجربه شخصی خودمه🙃

تحصیلی :از تغیرات سیستم آموزش و پرورش هیچ اطلاعی نداشتن و حتی نمیدونستن توی چه سنی باید برم مدرسه 😕

مرگ و تولد: چند نفر از دوستان پدر و مادرم فوت کردن و پدرم گاهی درباره بالا رفتن سنش و ناتوان شدنش صحبت می‌کرد  و من فکر میکردم به زودی والدینم منو ترک میکنن👨‍👩‍👧

پدرم:زمانی که پدرم فوت کرد توی کوچه نشستم و گریه کردم 

و بچه های هم سن و سال بهم میخندیدن که تو برای یه پیرمرد گریه میکنی مطمئنی پدرت بود یا پدر بزرگ 🖤

تفریح و شادی: زیاد انرژی خوشگذرونی و شادی رو نداشتن و 

تا حالا یه جشن یا عروسی و مسافرت خانوادگی نرفتم 🙂

سلامتی: از نظر جسمانی درگیر بیماری بودن و توانی نداشتن 

و زیاد هم به سلامتی و درمان توجهی نمیکردن 🌱

درک کردن: توی کلاه قرمزی یه عروسک بود که همه چیز رو 

برعکس میگفت دقیقا شرایط ما هم اینطوری بود و حرف های 

همدیگه رو متوجه نمی‌شدیم 😅

حضور در اجتماع: زیاد با همدیگه جایی نمیرفتیم همه میگفتن

این دختر نوه شماست؟؟وقتایی جایی میرفتیم استرس داشتم 

چون ظاهر و رفتارهاشون‌ رو با بقیه پدر و مادر ها مقایسه میکردم 👀💔

ضرافت و دخترانگی‌ : به جز برادر هام هر کسی که میومد خونه ما سنش بالا بود و ظاهر خیلی ساده ای داشت و زیاد به خودشون نمی‌رسیدن‌ و متاسفانه منم دقیقا همونطوری شدم 💅

به‌روز بودن: با تکنولوژی امروزی آشنایی نداشتن و خیلی از چیزهای نیاز بود بلد باشن رو نمیدونستن 🤳

ما هیچ گاه به امروز برنمی گردیم،هرچه را لازم است بردارید ...

با یکی دو تا تفاوت زندگی منو گفتی

بدترینش همون ترس از دست دادنه

من مرغ آتشم ... شب را به زیر سرخ پر خویش می‌کشم ... در من نشان نیست ز سردی و تیرگی ... من از سپیده‌های دروغین مشوشم❤️‍🔥 " سیاوش کسرایی"

درسته همش.

اما اینطوری نیست که فقط به ازدواج تو سن بالا ربط داشته باشه. اتفاقا الان بری تو مطبای پزشک زنان، باردارا بیشتر خانمای سن بالا هستن که از جوانی بچه داشتن و باز به فکر افتادن .

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

بابت از دست دادن پدرتون متاسفم

اینکه شما برادر بزرگتر داشتین احتمالا ازون بچه های خدا خواسته بودین پس جای سرزنش برای پدر و مادرتون نمیمونه.حالا که بزرگ شدین و به درک کافی رسیدین دیگه نذارین این اختلاف سنی اذیتتون کنه چون هر پدر و مادری با هر سن و سالی خطاهایی دارن هیچ کس کامل نیست

2728

آره خوب ،حالا البته زنا که دیگه دیرم ازدواج کنن دیگه تا قبل پنجاه سالگی میتونن بچه بیارن اما مثلا مردی که هفتاد سالگی زنی میگیره که میتونه بچه بیاره اینجوری با بچه هاش خیلی اختلاف سنی دارن ،خیلی هارو دیدم پدرشون بالای هشتاد سال بوده و خودشون توی بچگی هستن که پدرشون فوت میکنه

چه تاپیک خوب و مفیدیه برای بعضی کاربرهای اینجا 

دم‌شما گرم 

کاش روزی ده تا تاپیک میزدن درباره فرزند پروری 

ولی روزی صدتا تاپیک میزنن درباره فرزند اوری 

تا بلد نباشی بچه رو بفهمی و باهاش کنار بیای نباید بچه دار شد 

عضو گروه بامداد خمار💎💎💎وزن اولیه ۶۷💎💎💎قد ۱۶۷💎💎💎وزن هدف۵۷
با یکی دو تا تفاوت زندگی منو گفتی بدترینش همون ترس از دست دادنه

دقیقا بعضی روزها‌ صبح زود بلند میشدم نگاهشون کنم ببینم 

زنده‌ هستن یا نه💔

نگران نباش ماهم ک فاصلمون کمه تو سن کم زاییدن و درس نخوندن و مریض شدن وضعمون بهتر از شما نیست

ببخشید 🙏از ازدواج و فرزند آوری توی سن کم دفاع نکردم فقط خواستم چالش ها رو بگم تا بهتر مدیریت کنن

2740
درسته همش.  اما اینطوری نیست که فقط به ازدواج تو سن بالا ربط داشته باشه. اتفاقا الان بری تو ...

بله خودم یه برادر دارم که ۲۸ سال ازم بزرگتره😅

دقیقا بعضی روزها‌ صبح زود بلند میشدم نگاهشون کنم ببینم  زنده‌ هستن یا نه💔

عزیزم🫂🥲

من مرغ آتشم ... شب را به زیر سرخ پر خویش می‌کشم ... در من نشان نیست ز سردی و تیرگی ... من از سپیده‌های دروغین مشوشم❤️‍🔥 " سیاوش کسرایی"
بابت از دست دادن پدرتون متاسفم اینکه شما برادر بزرگتر داشتین احتمالا ازون بچه های خدا خواسته بودین ...

متشکرم خدا همه رفتگان رو بیامرزه🤍

درست گفتین مادرم قصد بارداری نداشت اما من اومدم😁

این رو برای عزیزانی نوشتم که بهتر فرزندشون‌ رو درک کنن 

هر چه قدر از خودگذشتگی و فداکاری و دلسوزی والدینم بگم 

کم گفتم و قدردانشون‌ هستم که منو نگهداشتن❤😍

آره خوب ،حالا البته زنا که دیگه دیرم ازدواج کنن دیگه تا قبل پنجاه سالگی میتونن بچه بیارن اما مثلا مر ...

اتفاقا چون سن ازدواج و بارداری بالاتر رفته بیشتر دغدغه دارم که پدر و مادرها بچه هاشون رو بهتر بشناسن و آگاهی داشته باشن نسبت به این مشکلات

منم اصلا نمیتونم درک کنم فردی توی سن ۷۰ یا ۸۰ سالگی بچه میخواد

چه تاپیک خوب و مفیدیه برای بعضی کاربرهای اینجا  دم‌شما گرم  کاش روزی ده تا تاپیک میزدن د ...

دقیقا همینطوره که شما گفتین متاسفانه کمتر به این موضوع 

توجه میشه که درک کردن و فهمیدن فرزندو سلامت روحی هم به اندازه سلامت جسمانی و دوران بارداری اهمیت داره 

2706