2737
2734
شما درجه اش رو هم ازمایش دادین؟ به من گفتن درجه اش زیاد هست

من موقع تولد متوجه شدیم که داره.  چون زردی داشت و خوب نمیشد تا دو ماه. آزمایش که داد متوجه شدیم.

آره دکتر به ما هم گفت ممکنه بزرگسالی خیلی کم بشه شدتش. 

اما ما دیگه رعایت میکنیم کامل.  الان پسرم ۸ سالشه. 

مثلا باقله اصلا تو خونه نمیاریم. یا فصل بهار بیرون که میریم حواسمون هست که نزدیک مزرعه باقله نباشیم 

دوستان  میشه بگید فاویسم علایمش در کودک چجوری نمود داره؟

من زمانی که به دنیا اومد زردیش پایین نمیومد 

تا پزشک گفت باید آزمایش فاویسم بدید 

اونجا متوجه شدیم 

.

نه خانواده ما 

نه خانواده همسرم 

هییییبچ اطلاعی هم نداشتیم از فاویسم 

حتی مادر خودم نمیدونست یعنی چی؟

اما ظاهراً ارثی 

با اینکه هیچکس نداره از اطرافیان 

اما دکتر میگه ارثی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من زمانی که به دنیا اومد زردیش پایین نمیومد  تا پزشک گفت باید آزمایش فاویسم بدید  اونجا ...

آره ما هم همین طور 

فاویسم ی ژن نهفته است که از مادر به ارث میرسه. 

البته خب اگر رعایت هم بشه چیز خاصی هم نیست

2731
من زمانی که به دنیا اومد زردیش پایین نمیومد  تا پزشک گفت باید آزمایش فاویسم بدید  اونجا ...

منم همینطور اصلا نمیدونستم چیه برا زردی بستری شد گفتن ، اولا که از غصه هلاک بودم ، بعدا دیدم چندتا دکتر گفتن چیز خاصی نیست و یه نوع حساسیته و اینا کمی ارومتر شدم، توکل به خدا انشالله همه ی بچه ها از جمله بچه های ما همیشه سلامت باشن

اللهم عجل لولیک فرج 
منم همینطور اصلا نمیدونستم چیه برا زردی بستری شد گفتن ، اولا که از غصه هلاک بودم ، بعدا دیدم چندتا د ...

منم وقتی بهم گفتن خدا می‌دونه چقدر ترسیدم و حالم بد شد 

از خواب و خوراک افتادم 

دکتر خداخیر داده هم کرده ش تیره و تار 

می‌گفت حبوبات کاملا ممنون 

بعضی داروها کاملا ممنون 

فلان غذا کاملا ممنون 

ویتامین ها ممنون 

بوی حنا از چندین متری بهش نخوره 

از کنار حشره کش رد نشه 

وقتی باقلا هست تو بازار کلا خیابون رفتن ممنون

و...........

یعنی داشتم از حال میرفتم 

گفتم خدا چقدر زندگی سخت شد از این به بعد.....

اما یه دکتر دیگه گفت فقط باقلا رو‌ رعایت کنید 

این همه حساسیت لازم نیست 

ولی من همچنان ترس داشتم تا کم کم بهتر شدم و دیدم انقد هم سخت نیست کن اون دکتر گفت

منم وقتی بهم گفتن خدا می‌دونه چقدر ترسیدم و حالم بد شد  از خواب و خوراک افتادم  دکتر ...

شما تا حالا موهاتو رنگ کردی؟ من بخاطر پسرم میترسم رنگ کنم

اللهم عجل لولیک فرج 
ببخشید یک سوال ؟ شما تو‌ بارداری باقلا خوردید که بچه فاویسم شده؟ این بچم که داره  الان با ...

این بیماری ارثی ژنش روی کروموزوم ایکس از مادر به پسر منتقل میشه اگه خودت مبتلا نیستی فرزند دخترت احتمالا ناقل یا سالم کامله

ولی به هیچ وجه مبتلا نخواهدبود

2740
همه چیش خوبه ، بازیگوشیاش ، حرف زدنش ، هوشش ، اما لاغره 

الحمدالله 

انشالله همیشه سلامت باشه 

وزنش هم کم کم درست میشه انشالله 

بچه برادرم وزنش کم بود 

پودر جوانه گندم مرتب بهش دادن تو غذاهاش 

الان ماشاالله خیلی وزن گرفته 

منم وقتی بهم گفتن خدا می‌دونه چقدر ترسیدم و حالم بد شد  از خواب و خوراک افتادم  دکتر ...

اره بعضی دکترا میگن حبوبات اشکال نداره ، بعضیا هم میگن نه ندین، ادم نمیدونه چیکار کنه، من عدس میدم اما نخود و لوبیا چند دونه بیشتر ندادم

اللهم عجل لولیک فرج 
شما تا حالا موهاتو رنگ کردی؟ من بخاطر پسرم میترسم رنگ کنم

بله مرتب رنگ‌ میکنم 

اوایل میترسیدم‌ 

اما دکتر گفت اشکال نداره 

اما سعی هم میکنم بچه خیلی نزدیکم نباشه 

هنوز ترس رو‌ دارم تا حدودی

برادر زادم فاویسم داره الان ۱۲ سالشه اتفاقا دیروز دوباره ازمایش براش نوشته دکترش ک چک کنن چطوره

اما ویتامین میخوره از بچگی و مشکلی نداشته 

بچه سالم باشه تپل و لاغر مهم نیست اما الان ک کوچولو تره اگه تقویتش نکنی همینجور ریزه میمونه تا زمان مدرسش ک اونموقع هم دوباره بچه ها گاهی تغییر اشتها میدن ممکنه یهو تمام کمبود وزن و قدشونو بگیرن یا گاهی هم نه همونجور میمونن حتما حتما از دکترش بپرس و مولتی خوب بهش بده

پسر من الان ماشالله قد و وزنش خوبه از سنش هم بیشتر اما امسال فک کنم حدودا یک کیلو فقط وزن گرفته که دکترش گفته درکل بیشتر از سنشه اما باید بیشتر بهش برسی تا از نمودار مربوط به خودش جا نمونه

پسرم زندگیم ❤
بله مرتب رنگ‌ میکنم  اوایل میترسیدم‌  اما دکتر گفت اشکال نداره  اما سعی هم میکن ...

یعنی رنگ کردین تا چند ذوز بغلش نمیکنی؟ روسری میزنی بوش و نفهمه ، خیلی دلم میخواد رنگ کنم اخه دو زایمان پشت هم داشتم دلم میخواد کمی به خودم برسم

اللهم عجل لولیک فرج 
یعنی رنگ کردین تا چند ذوز بغلش نمیکنی؟ روسری میزنی بوش و نفهمه ، خیلی دلم میخواد رنگ کنم اخه دو زایم ...

اوایل که رنگ نکردم از ترس 

ولی دیگه رفتم آرایشگاه 

همونجا که سر رو شست 

مستقیم هم اومدم خونه رفتم دو بار شامپو زدم 

تا چند ساعت هم نزدیک بچه نشدم 

بعد سرم‌ رو بستم که بو بهش نخوره 

ولی وقتی دکتر گفت انقد حساس نشو 

گاهی تو خونه هم رنگ کردم 

فوقش چند متر فاصله گرفتم 

الحمدالله مشکلی هم پیش نیومده 

الان کن گاهی خودش کمکم رنگ رو هم درست می‌کنه 

2706