2737
2734
عنوان

کسی میدونه قرآن چطور نوشته شده؟

114 بازدید | 7 پست

منظور نثر هست یا ادبی یا مثل قصه نوشته شده یا چطوریه؟

تو تاپیک قبلی بعضیا گفتن من خواستم مچ بگیرم ولی این طور نیست. من فقط سوال هایی که ذهنمو مشغول کردنو می‌پرسم. پرسیدن عیب نیست ندونستن عیب هست. 

قرآن متن به نثر هست 

یه اثر ادبی هم هست 

به نظم نیست گرچه خیلی جاها وزن داره

بله  پروفایل خودمم        اسم کاربری من اسم یه تناقض هست که اسمش رو از فیلسوف فرانسوی آقای ژان بوریدان گرفته.به موقعیتی میگن که فرد بین دو انتخاب عقلانی یا عقلایی گیر میکنه و غالبا انقده بین انتخاب ها تعلل میکنه که هر دو فرصت از دست میره . همه ما توی زندگی بارها توی این موقعیت بوده ایم و تجربه اش کرده ایم. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

راستش من از بچگیم اینطوری شنیدم 

که اتفاقایی که زمان پیامبر میافتاد خدا آیه ای رو بر ایشون نازل میکرد پیامبر هم چون سواد نداشتن ولی خدا بهشون این توانایی رو دادن که آیات رو حفظ کنن (یعنی تمام اون آیات رو با دل و جان به خاطر سپردن) و بعدها اونا رو به حضرت علی گفتن و ایشون اولین قرآن رو به تحریر در آورد.

به همین مدلی که الان هست نوشته شده عزیزم.

فقط نقطه و اعراب نداشته که بعدها توسط ابوالاسود دوءلی نقطه گذاری شد برای سهولت در قرائت.

بله پرسیدن عیب نیست.

ذهن پرسشگر اگر درست جهت دهی بشه و از منابع درست دنبال جواب باشه باعث سعادت هست

2740