2733
2739

واقعا کجا زندگی میکنید چجور ادمی هستید کا میگید پدر مادر هیچ مسعولیت و هیچ گونه وظیفه ای در قبال مخارج ازدواج و جهیزیه ندارن؟؟

من نمبگم صفر تا صدشو اونا بپردازن ولی مسعولیت هلیی دارن بچه داشتن مسعولیت میخاد حیوونه که نیس پس بندازی رها کنی تو طبیعت منطقتون صفره یا خودتونو زدید کوچه علی چپ

تو این گرونی و ت. این زمونه انتظار دارید پسر هم ماشین بخره هم تمام مخارج عروسی هم همه چییی

و اگه اینکارا رو انجام نده میگید بی عرضس خودتون به عنوان ی خانوم مگه به کجا رسیدید؟پس جهیزیتونم صفر تا صد خودتون بخرید خانوما خودتونو کشیدید کنار فقط از شوهر بیچاره انتظار همه چی دارید

بنظر منم مرد باید بتونه این هزینه ها رو بپردازه اینکه خواسته ی قلبی پدر مادر باشه و بخوان انجام بدن بحثش جداست.

مردایی که از خانواده زنشون خیلی توقع دارن یا فک میکنن وظیفشونه مردای جالبی نیستن.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بنظر منم مرد باید بتونه این هزینه ها رو بپردازه اینکه خواسته ی قلبی پدر مادر باشه و بخوان انجام بدن ...

تو این دوره زمونه کدوم پسر جوانی می‌تونه این مخارج رو بپردازه بدون کمک پدر و مادرش؟

2728

من میگم وظیفه ندارن و لطف هست

وظیفه اصلی تربیت درست هست و حمایت در رشد فرزند

ولی انتظار هم واقع بینانه باشه

بله  پروفایل خودمم        اسم کاربری من اسم یه تناقض هست که اسمش رو از فیلسوف فرانسوی آقای ژان بوریدان گرفته.به موقعیتی میگن که فرد بین دو انتخاب عقلانی یا عقلایی گیر میکنه و غالبا انقده بین انتخاب ها تعلل میکنه که هر دو فرصت از دست میره . همه ما توی زندگی بارها توی این موقعیت بوده ایم و تجربه اش کرده ایم. 
2740
الان مشکل خانومان؟یا خونوادتون؟

نه خانومای نی نی سایت خیلی عجیبن مثلا میگن خانواده داماد هیچ مسعولیت و هیچ خرجی نباید بکنن برا عروس و عروسی داماد صفرتا صد عم باید جهیزیه بخره ام عروسی هم ماشین هم خونه درغیراین صورت بی عرضس درحالیکه حمایت خانواده تو این گرونی نباشه طرف اصلا نمیتونه عروسی بگیره

زیاد بود نخوندم  اگر فک میکنی وظیفه والدین داماد هست ک برای عروسی هزینه کنند ، والدین عروس هم ...

والدین عروس صفر تا صد جهیزیه میخرن کمه؟ما ۳۰۰ میلیون دادیم جهیزیه اونا فقط صدمیلیون

والا تواین دوره تمون پدوومادرم باید جون بکنن تاشکمشون روسیرکنن حالا ماشین نخرین مرد توقعش روبیاره پایین ازجهزیه زن توقعش روبیاره پایین از عروسی و ماشین وفلان الان یکطرف گرونی جوونارو نابودکرده یکطرف تجملات

اگه میشه برای شادی روح مادرنازنینم وداداشم یک صلوات بفرستین🌷🌷🌷

شرط اصلی من برای ازدواج استقلال کامل مالی بود خودمم شاغل بودم و از پدرم کمک قبول نکردم . یه خونه کوچیک اجاره ای ، یه جهیزیه خیلی ساده و کاربردی ، یه جشن جمع و جور ولی بسیار شیک و قشنگ با کمک همسرم و پس انداز دوتاییمون و وام جفت و جور کردیم و رفتیم سر زندگیمون . الان خداروشکر همه چیز داریم . دلیلی نداره دختر و پسر قبل از استقلال مالی ازدواج کنن و بخوان فشار مالی به خانواده ها بیارن . اگر کمکی کردن دستشون درد نکنه ولی من وظیفه نمی‌دونم که بخوان صفر تا صد زندگی لوکس رو برای عروس و داماد جور کنن 

مردی که میخواد تشکیل خانواده بده باید اماده باشه دیگه نه🙄 هرچیزی پیش نیازهایی داره از اول درست فکر ...

یهنی میگی مرد بیاد تو این گرونی یک میلیارد پس اندازز کنه بعد بره ازدواج کنه؟

تو این دوره زمونه کدوم پسر جوانی می‌تونه این مخارج رو بپردازه بدون کمک پدر و مادرش؟

دقت نکردید من در مورد مرد صحبت کردم نه پسر و مردیکه آماده ی ازدواج و شوهر و پدر شدنه نه پسری که بزوررررر میخوایین زنش بدید

بحث مالی ازدواج و تشکیل خانواده خیلی مهمه هرکسی در حدِ خودش ولی یسریها پیش نیازن و مینیمم اگر نباشن لزومی به ازدواجم نیست

شما وقتی شرایط و امادگی یکاریووو نداشتع باشید چیکار میکنید؟

والدین عروس صفر تا صد جهیزیه میخرن کمه؟ما ۳۰۰ میلیون دادیم جهیزیه اونا فقط صدمیلیون

اونا هم خونه تهیه میکنن 

شما جشن عقد هرچقدر هزینه کردی 

در همون حد حق داری بخوای که عروسیت مجلل باشه