2733
2734

میدونید اگه شوهر به هر دلیلی فوت کنه زن فقط میتونه مهریش رو بگیره؟ و باقی اموال میرسه به پدرو مادرش یا خواهر برادرش . 

یکی از اقواممون  ۷ساله ازدواج کردند تو این ۷سال چون شوهره معتاد بود و مواد مخدر اینا استفاده میکرد خانومش بچه نیاورد و جلوگیری کرد با قرص و اینا و خب  خونشون نیمه کاره بود . خانوم ذره ذره جمع میکرد با شوهره و خونه رو تو این سال ها تکمیل کردن . یه ماشین بهتر گرفتن و کلا زندگیشون رو تغییر دادن . شوهرشون دوماه پیش فوت شد. برای تسلیت رفتیم خونشون دختره ۳۰سالشه . هی تو جمع به مادرشوهرش میگفت منو از  خونه بیرون نکنیدا من میخوام تو این خونه بمونم اینجا بوی شوهرمو میده و اینا .  چند روز پیش چهلمش شد  و زنشو از خونه بیرون کردن . فقط یه ماشین که برای شوهره بود رو به عنوان مهریه به اسم زنش زدن . زنش با جهازش رو از  خونه انداختن بیرون . 

یعنی این زن بعد از ۷ سال زندگی و پس انداز  و جمع کردن تهش بابد اینطوری از خونه ی  خودش پرت بشه بیرون؟ چرا زن  هیچ ارزشی نداره . 

ای کاش میشد یه وصیت نامه ای  چیزی نوشت که اگه شوهر فوت شد مال و اموالی که بعد از  ازدواج  خریداری شده به زن برسه . چون زن هم تو خریدشون نقش و حقی داره . 

خستم از زندگی, از بی پولی, از غصه خوردن, از دلشوره, از بیماری .دلم یه تن سالم میخواد یه لب خندون میخواد یه خونه ی خوشگل و یه زندگی  پر از ارامش میخواد طوریکه از خوشحالی زیاد گریم بگیره و بگم همه مشکلات بلخره تموم شد بلخره سختی ها تموم شدن بلخره منم حق زندگی و خوشحال بودن و ارامش و سلامتی رو درکنار خانوادم دارم.🤸 چیمیشد الان کنار شوهرم تو ماشین نشسته بودم و باهم میگفتیم و میخندیدیم و تو  راه مسافرت میبودیم .🚶🏼‍♀️ خدایا هر وقت تلاش کردم هر وقت ذوق کردم هر وقت خوشحال شدم تهش زد حال زدی بهم حواست باشه ها.